Harfleri Öğreniyorum

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Eğitici Oyunlar Bölümünden Harfleri Öğreniyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Harfleri Öğreniyorum

  Reklam  Harfleri Öğreniyorum

  Forum Alev
  Harfleri Öğreniyorum
  Harfleri ve onların seslerini öğrenmek yavaş yavaş olan bir süreçtir. Fakat çocuğunuza bu konuda yardımcı olmak için yapabileceğiniz pek çok şey var.
  Harfleri söylemek ve öğrenmek

  Aramak – Bu oyun harflerin seslerini öğrenmek için harika bir yoldur. “T ile başlayan bir şey düşünüyorum” diyerek, çocuğunuzun sizin ne düşündüğünüzü bulmasını isteyin.

  Renkli harfler – İçi boş bir harf çizin ve çocuğunuzun bu harfin içini boyamasını isteyin. Sonra harfi kesin ve bir yere yapıştırın veya bir alfabe çelengi yapıp diğer harflerin arasına ekleyin.

  Beraber okuyun – Bir alfabe kitabı alın ve beraber okuyun.

  Alfabe yemeği – Bir paket düz bisküvi alın ve her bir bisküvinin üzerine krema ile bir harf yazarak ve harfleri yan yana getirerek ailenizin fertlerinin isimlerini yazın. Bunu haşlanmış patates üzerine ketçap ile de yapabilirsiniz.

  Benim kitabım – Çocuğunuza bir alfabe kitabı hazırlayın. Her sayfaya bir harf ve her harfin altına o harfle başlayan eşya veya hayvan resimleri yapıştırın. Her sayfada en üstte bir harf ve altında resimler olsun.

  Buzdolabı için mıknatıslı alfabeler paha biçilmezdir. Bunları çocuğunuza kendi ismini hecelemeyi öğretmek için kullanabilirsiniz veya o günün hangi harfle başladığını.
 2. 2
  karamızrak
  Yeni Üye

  --->: Harfleri Öğreniyorum

  Reklam  güzel paylasım tessekkürler 3. 3
  abdullahbasa
  Yeni Üye
  guzelmiş tşk ederiz ...+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi