Renkleri Öğreniyorum

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Eğitici Oyunlar Bölümünden Renkleri Öğreniyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Renkleri Öğreniyorum

  Reklam  Renkleri Öğreniyorum

  Forum Alev
  Renkleri Öğreniyorum
  2 yaşından itibaren çocuğunuz değişik renklerin isimleri ile ilgilenmeye başlayacaktır, bu sayede pek çok oyun alternatifi yaratabilirsiniz.
  Bütün dünyayı rengarenk boyayın

  Renk nedir? – Etrafındaki nesnelerin renklerini söylemek çok iyi bir başlangıçtır. Kıyafetlerin, meyvelerin, sebzelerin, oyuncakların, gökyüzünün ve çimenlerin rengi hakkında konuşun.

  Renkleri ayırt edin - çocuğunuz renkleri ayırt etmeye başladığında, alışverişte veya parkta bir oyun oynayın. “Kırmızı bir şeyi ilk kim görecek”

  Boya kutusu resmi – İki sıra kareler çizin ve üst sıra karelerin içini siz farklı renklere boyayın. Alt sırayı aynı renklerle eşleştirerek çocuğunuzun boyamasını isteyin.

  Renk posteri yapın – Geniş bir kağıda büyük bir daire çizin ve daireyi 6 bölüme ayırın. Dergilerden kesilmiş kağıt kırpıntıları ile her bir bölümü faklı renge boyayın. (örneğin; bir bölümü mavi, bir bölümü sarı,…)

  Renkler – Bir renk seçin ve çocuğunuzdan bu renkte bulabileceği kadar çok şey bulmasını isteyin. Örneğin, siz sarı dediyseniz, bir muz, sarı bir kalem, bir limon bulabilir 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Renkleri Öğreniyorum

  Reklam  Çocuklarımız küçük yaşta renkleri öğrenirler.Bu renkleri öğretmenin eğlenceli yolları bulunmaktadır.Çocuklara renkleri öğretmenin en belirgin neticesi onların bazı şeyleri ayırabilmesi ve tarif edebilmesidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi