Anne/Çocuk ve Bakıcı İlişkileri

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Ebeveyn - Çocuk İlişkileri Bölümünden Anne/Çocuk ve Bakıcı İlişkileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Anne/Çocuk ve Bakıcı İlişkileri

  Reklam  Anne/Çocuk ve Bakıcı İlişkileri

  Forum Alev
  Araştırmalara göre, çocuğun annesi dışında başka insanlarla da diyalog halinde olması, gelişimleri açısından olumlu sayılıyor. Hatta bu iletişimin devamlı olması, çocuklarda güven hissini ve iletişim gücünü artırıyor. Bu nedenle çocuğunuzu işe giderken profesyonel bir bakıcıya, anneanne ya da babaannenin ellerine bırakmaktan rahatsız olmayın.

  Üstelik bu şekilde, yani bütün gün çocuğunuzdan uzak kalmanız nedeniyle, onunla birlikte geçirdiğiniz zaman daha da değerleniyor. Bu nedenle, yoğun bir iş gününden sonra, mutlaka çocuğunuzla birlikte geçireceğiniz bir zaman dilimi ayarlayın ve bu süreyi sadece çocuğunuzla birlikte bir şeyler yaparak geçirin. Örneğin, birlikte yemek hazırlamak veya oyun oynamak gibi.

  Hiçbirini yapamıyorsanız, en azından yatmadan önce ona masal okuyun. Bu şekilde hem özlem gidermiş, hem de anne çocuk iletişimini yaşamış olursunuz.

  Bakıcıya kişilik testi

  Bu arada bakıcının psikolojik ve vücut sağlığı açısından yeterli ve uygun olduğundan emin olun. Psikolojik durum için gerekirse, bu konuda çalışan, kişilik testleri uygulayan veya çocuk bakıcılarıyla görüşmeler yapan bir psikologdan yardım almaktan çekinmeyin.Ayrıca bakıcıdan çocuğunuzu bulaşıcı hastalıklardan korumak için hepatit taraması, boğaz kültürü ve verem için PPD testi de isteyebilirsiniz.

  Güvenilir bir kadın bulun

  Çoğu çalışan kadının en büyük sorunlarından biri, işyeri ve evdeki işler arasında sıkışıp kalmak. Eve ne kadar yardımcı bir kadın da gelse, istedikleri düzeni sağlamıyor ve dolayısıyla yorgunluk daha da artıyor. Eğer kariyerinizden vazgeçmek istemiyorsanız, evinizde hem temizliğe yardımcı olacak, hem de çocuğunuzun bakımıyla ilgilenecek güvenilir bir kadın alın.

  Bunun en iyi yolu, çevrenize danışmak veya emin olduğunuz insanlara sormaktır. Ayrıca evinizdeki temizlik aletlerinin güvenli ve pratik kullanımlı olmalarına da dikkat edin. Böylelikle hem çocuğunuzun güvenliğini sağlarsınız, hem yardımcı kadının temizlik yaparken zorlanmamasına hem de çocuğunuza daha fazla zaman ayırmasına katkıda bulunmuş olursunuz.


 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Anne/Çocuk ve Bakıcı İlişkileri

  Reklam  anne çocuk ve bakıcı arasında ilişki güvenilir olmalıdır. öncelikle çocuğunuzun bakımını üstlenen kişinin bu işe uygun olması gerekir. annenin evde olduğu süre içinde çocukla daha iyi vakit geçirmelidir. Çocukla paylaşacakları işler yapmalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi