E-karne ortaöğretimde

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve E-Okul Bölümünden E-karne ortaöğretimde ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  E-karne ortaöğretimde

  Reklam  E-karne ortaöğretimde

  Forum Alev
  İlköğretim okullarında kullanılan sanal karne uygulaması ortaöğretim kurumlarında da başlıyor. Artık karneler internette.

  Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretimden sonra ortaöğretimde de sanal karne uygulamasına başlıyor. Ortaöğretim öğrencileri, 23 Ocak tarihinde biten 2008-2009 eğitim- öğretim yılı ilk sömestr karnelerini internet üzerinden alabilecek. Daha önce ilköğretim kurumları için başlatılan uygulama ile bu yıl ortaöğretim öğrencileri de tanışacak.

  Velilere çocuklarının durumunu internetten izleme imkanı da sunan e-Okul Projesi kapsamında ortaöğretim öğrencileri de sistemden okul ve vatandaşlık numaralarını girerek, karnelerini görebilecek.

  E-Okul Projesi, velilere çocuklarıyla ilgili okula devam durumu, karne notları gibi verileri izleme olanağı sunmanın yanı sıra öğrencilerin kimlik, adres, veli, not, puan, devam-devamsızlık, okuduğu kitap, haftalık ders programı, öğretmen, davranış puanları, duyuru, aldıkları belgeye kadar tüm bilgiler elektronik ortama alınarak, iş ve işlemlerin buradan yürütülmesini öngörüyor.
 2. 2
  kankilikya
  Emekli

  --->: E-karne ortaöğretimde

  Reklam  paylaşım için teşekkürlewrrr+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi