Hindistan Hakkında Bilgiler

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Dünya Ülkeleri Bölümünden Hindistan Hakkında Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  hndcr
  Emekli
  Reklam

  Hindistan Hakkında Bilgiler

  Reklam  Hindistan Hakkında Bilgiler

  Forum Alev
  HİNDİSTAN

  HİNDİSTAN yeraltı zenginliği nedeniyle bir çok ülkenin sömürgesi durumuna gelmiştir. Ülkede Hindu, Hıristiyan, Müslüman gibi dini baskılar altında kalmıştır. Bu nedenledir ki çeşitli etnik grupların bir araya geldiği bu ülkede evlilik gelenekleri de diğer ülkelere göre çok farklı ve zengin oluyor. Delhi-Agra-Jaipur adlı üç kent tam bir kültür karmasındadır. Gördüğünüz her şey size ilginç gelebilir.

  Evlilikler astroloji ve din çatısı altında
  Hindistan'da evlilik daha öncede belirttiğimiz gibi farklı farklı düğün gelenekleri düzenleniyor. Bunlardan biri ise ülkede yaşayan zengin ailelerin düğünleri çok şatafatlı oluyor. Ülkede evlilikler genelde dinler çatısı altında oluyor. Kısacası evlilikte dinlerin baskısı yüksek. Bazı aileler, çocuklarını evlendirmeden önce astroloji falına baktırıyor. Hint astrolojisinde Navamsa adı verilen evlilik haritası vardır. Bu harita doğum horoskoptaki gezegenlerin güçlerini anlamada başvuru haritası görevini üstlenir. Evlenecek olan gençlerin haritaları bu yöntemle kontrol edilerek ileride çıkacak olan sorun baştan görülür. Bu duruma göre evlenmelerine karar verilir. Hindistan da evlilik öncesinde bu olay yaygın bir biçimde kullanılır. Hindistan'da evlenecek çiftlerden damat gelinin giyeceği kıyafetten sorumlu olduğu için gelinin giydiği günlük kıyafetin haricinde geline uygun olacak kıyafetleri hazırlatır. Gelin; beyaz gelinlik yerine, sarı denilen özel bir giysi giyer. Gelin evlilik törenine gelirken üzerine gündelik kıyafetler takar ve törenden sonra kocasının kendisi için hazırlattığı kıyafeti giyer.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Hindistan Hakkında Bilgiler

  Reklam  Hindistan neden kendi tarımını kendisi yapmıyor+ Yorum Gönder
hindistan hakkında ilginç bilgiler,  hindistan ile ilgili ilginc bilgiler,  hindistan hakkında bilgi,  hindistanla ilgili ilginç bilgiler,  hindistan hakkinda ilginç bilgiler
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi