Amerikan kültürü ve yaşam tarzı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Dünya Ülkeleri Bölümünden Amerikan kültürü ve yaşam tarzı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Amerikan kültürü ve yaşam tarzı

  Reklam  Amerikan kültürü ve yaşam tarzı

  Forum Alev
  Amerikan kültürü ve yaşam tarzı
  Amerikalılar hakkında duyduğunuz klişeleşmiş örneklerin hepsine inanmayın. Amerikan filmleri heyecan oluşturmak için her şeyi abartırlar ve böylece de gerçek Amerikan yaşamı çoğu zaman çarpıtılmış haliyle bilinir.

  Amerikalılar pek çok ülkeye göre günlük yaşamda daha az resmi davranmayı tercih ederler. Örneğin okulda günlük giysilerini giyerler ve profesörleri isimleriyle selamlarlar. Fakat nezaket ve kibarlığı bırakmazlar.

  Resmi giyinmeyi gerektiren yer ve durumlar da vardır. Bazı işler
  çalışanlarının üniforma ya da takım elbise giymelerini gerektirir. Bazı restoranlar müşterilerine ceket giymeyi ve kravat takmayı zorunlu kılmıştır. Kültürel etknliklere katılırken de (opera tiyatro ve bale gibi) şık ve resmi giyinmek adettir. Düğünlerde cenazelerde ya da dini kutlamalarda resmi giysiler tercih edilir.

  Amerika'ya ulaşmadan önce Amerikalıların davranışlarına ilişkin önyargılarınızdan kurtulmalısınız. Aksi takdirde klişeleşmiş yargılarla kalırsınız ve bu durum sizin yeni arkadaşlıklar kurma girişimlerinizi engelleyecektir.

  Bu konuda en büyük yardımcınız yine ben olacağım. Amerikalıların benimsedikleri yaşam tarzı kültürleri adetleri ve bakış açıları hakkında kısa ve faydalı bilgileri sizlere sunuyorum. Ben Michael yani Kutsal Yanlar 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Amerikan kültürü ve yaşam tarzı

  Reklam  teşekkürler projem için çok iyi oldu.+ Yorum Gönder
amerikalıların yaşam tarzı,  amerikan giyim kültürü,  amerikanın kıyafet kültürü,  amerika giyim kültürü,  amerikanın kültürel giyimi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi