Kanto Bölgesi / Tokyo

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Dünya Ülkeleri Bölümünden Kanto Bölgesi / Tokyo ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Kanto Bölgesi / Tokyo

  Reklam  Kanto Bölgesi / Tokyo

  Forum Alev
  Kanto Bölgesi

  Tokyo  Tokyo, Japonya’nın başkenti ve ayrıca politik ve ekonomik merkezidir. Gökdelenlerin sıralandığı caddeleri ile modern şehir merkezinin özelliklerini ve 400 yıllık tarihini yansıtan geleneksel unsurlarını birleştirmektedir. Eski adı Edo’dur.
  35,3 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük kenti Japonya’nın başkenti olan Tokyo’dur.Ayrıca son yıllarda yapılan araştırmalarda Dünyanın en pahalı şehri ünvanını da almıştır.
  Yüzölçümü 600 km² dir. Honşu Adasının orta kesiminde, Büyük Okyanusun bir girintisi olan Tokyo Körfezinin kıyısında, Sumida Nehrinin ağzında yer alır. Tokyo’da kışlar oldukça ılık, yazlar ise sıcak ve nemli geçer.
  Tokyo’nun bugün bulunduğu bölgenin yerleşime açılması çok eskilere dayanır. 6. yüzyılda Japonya’da kuvvetli bir imparatorluk idaresinin kurulmasından sonra Musaşi vilayetinin bir parçası oldu.
  Tokyo Körfezi kıyısında liman şehri Tokyo 19. yüzyıla kadar Edo (”haliç kapısı”) adı ile tanınmıştı
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kanto Bölgesi / Tokyo

  Reklam  japonyanın en büyük adası honşu üzerinde bulunan kanto bölgesi yaklaşık 40 milyon nufusu ile dünyanın en kalabalık şehridir .toplan yedi şehir içeir Gunma, Tochigi, Ibaraki, Saitama, Chiba, Kanagawa ve Tokyo+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi