İbranilerin sanat ve sosyal hayatı hakkında bilgi

+ Yorum Gönder
Tarihimiz ve Dünya Tarihi Bölümünden İbranilerin sanat ve sosyal hayatı hakkında bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  İbranilerin sanat ve sosyal hayatı hakkında bilgi

  Reklam  İbranilerin sanat ve sosyal hayatı hakkında bilgi

  Forum Alev
  Sanat
  Puta tapmaya karşı duyulan düşmanlık ve canlıları tasvir etme yasağı, plastik sanatların gelişmesini önlemiş, y mz müzik ve şiir alanında gelişmeye az da olsa zemin hazırlamıştır. 1932′de Dura ropos Sinagogunun (Havra) freskleri ile Hristiyan-lıktan önce Filistin’de çanak, çömlek, madalyalar, değerli taşlar ile oyulmuş fildişleri bulundu. Bu eserlerin karakteristik motifleri, Yehuda aslanı, nar, hurma (palmiye), asma, yedi kollu şamdan ve Ahd-i Atik’ten alınmış sahnelerdir.
  Şüphesiz tbranilerin sanatında Mezopotamya, Mısır, Roma ve islam medeniyetinin izlerine rastlanır. En tipik örnekleri Hz. ibrahim’in Hz. ishak’ı bağlaması, Hz. Süleyman’ın yargılanması, Azron’un (Musa) çiçek açan asası, hayat ağacı, Musa’nın asası gibi.

  Sosyal Hayat
  Aşağı Mezopotamya’dan gelmiş olan ibraniler göçebe, yan göçebe bir hayat yaşamışlardır. Ancak Nü deltasının doğusuna yerleştikten sonra ziraat ve hayvancılıkla uğraşmışlardır.Hz. Yusuf, Firavun’un veziri olunca ticaret yapmaya başlamış ve devletin önemli görevlerine getirilmişlerdir.


 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: İbranilerin sanat ve sosyal hayatı hakkında bilgi

  Reklam  ibraniler sanat alanında pek verimli değillerdir işte öyle mısırlıların sanatlarına ortak olmuşlar ortak kültürel kalıntıları var ibraniler hep para pul menfaat kendi ırklarının üstünlüğünün peşinde olmuşlar+ Yorum Gönder
ibranilerde müzik yaşantısı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi