Duasız Bir Hayat Ruhu Tatmin Etmez

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Duasız Bir Hayat Ruhu Tatmin Etmez ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  klav
  Özel Üye
  Reklam

  Duasız Bir Hayat Ruhu Tatmin Etmez

  Reklam  Duasız Bir Hayat Ruhu Tatmin Etmez

  Forum Alev
  Dua yakarıştır ancak en güzel yanı Rabbiyle birliktir, ilişkidir. Güçsüzlüğün itiraz ve acz içinde olduğunun itirafıyla en büyük, engüçlü, en Kadir’den destek istemenin halidir.
  Dua teslimiyetin düşünsel döngüsüdür. İbadetin ulaştığı öz dür.Gziliside açığıda yapılandır. Diğer yandan ibadet tir belki de. Yüce yaradan Furkan 25/77 de buyurduğu gibi “Duanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin ki?”.
  Konuşmaktır, dünüştür dua. Fatiha süresinde buyurulduğu gibi “Yalnız Sana ibadet eder, yalnız Senden medet umarız.”

  Dua etmek çok zor değil aslında. Düşünerek dua edilebileceği gibi, sesli olarak veya Peygamber efendimizin dualarından da seçilerek, dilekler O’na sunulabilir.
  Açıklamaları müteakip, tüm dualara yer vermek için büyük çaba sarf eden güzel bir siteden söz edeceğim. http://www.duasi.org sitesin de Arapça Dualar, Türkçe Dualar, Mubin Duası, Hacet Duası, Yemek Duası, Salavat, Bereket Duası, Huzur Duası, Şahmeran Duası gibi bir çok dua bulabilirsiniz. 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Duasız Bir Hayat Ruhu Tatmin Etmez

  Reklam  Biz insan oğlu içindir sevinmek,üzülmek farklı duygular yaşarız içimizde ama ne olursa olsun yaradana el açmadan duramayız dua aslında ruhun gıdasıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi