La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti

  Reklam  La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti

  Forum Alev
  La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti

  Ebû Mûsâ RA'ın rivayet ettiğine göre, Rasûl-i Ekrem SAV Hazretleri buyurmuşlar ki:


  "(Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh)'ı çok şöyle! Çünkü bu cennet hazinelerinden bir hazinedir." (1)

  (1) [Güç ve kuvvet ancak Allah'tandır.]


  Ebû Hûreyre RA Hazretleri ise:

  "Bana Rasûlüllah SAV Hazretleri buyurdular ki:

  (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azîm)'i çok söyle, çünkü bu cennet hazinelerindendir." diye rivayet etmişlerdir. (2)

  (2) [Güç ve kuvvet ancak şânı yüce Allah'tandır.]

  Ve yine mümâileyh tarafından, bu (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh)' okumanın 99 derde deva olacağı ve en azından hüzün ve kederi gidereceği bildirilmiştir.


  Mu'az ibni Cebel RA'ın rivayetinde, Rasûl-ü Ekrem SAS Hazretleri;

  "--Sana cennet kapılarından bir kapıya delâlet edeyim mi?" buyurmuşlar.

  O da:

  "--Evet yâ Rasûlallah, nedir o?.." demişler.

  Efendimiz SAV’ de:

  "--(Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh)'tır." buyurmuşlardır.


  Ebu Zer RA Hazretlerinin rivayetlerinde, Rasûl-ü Ekrem SAV Hazretleri:

  "--Allah-u Teàlâ Hazretleri bir kuluna nîmet verir, o kul da o nîmetlerin elinde kalmasını isterse, (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh)'ı çok söylesin!" buyurmuşlardır.

  Binâen aleyh, günde yüzden aşağı yapmamak evlâdır. Çünkü her gün yüz defa okuyan kimsenin, kat'iyyen fakirlik yüzü görmeyeceği beyan buyrulmuştur.


  Mâlik el-Eşcaî RA Hazretleri, bir gün Rasûl-ü Ekrem SAV Hazretleri'ne gelip, oğlu Avf'ın esir olduğunu haber vermişler. Efendimiz SAV Hazretleri de:

  "--Ona haber gönderin, (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh)'ı çok söylesin!" diye emretmişler.

  Halbuki, o anda Avf zincirlerle ayaklarından bağlı bulunuyormuş. Allah-u Teàlâ'nın hikmetine bakın ki, bu duaya devamıyla bir gün ayağındaki zincirler kendiliğinden çözülmüş, o da fırsattan istifade ederek, hemen orada bulduğu bir deveye atlayıp kaçmaya başlamış. Yolda rastladığı deve çobanlarına bir nâra atarak onları korkutup kaçırmış, bütün develeri önüne katıp babasının evine gelmiş.

  Ev halkı son derece sevinmişler ve develer hakkında Rasûl-ü Ekrem'den ne yapacaklarını sormuşlar. Efendimiz SAV Hazretleri de "İstediğiniz gibi hareket edin!" buyurmuşlardır. Bunun üzerine derhal,ayet-i celilesi sadır olmuş ve bir kimse Allah'tan korkup emirlerine imtisâl ederek ve yasaklarından kaçarak ittikà üzerinde olursa, Cenâb-ı Hakk'ın, onu bütün sıkıntılardan kurtarıp, ummadığı yerlerden rızıklandıracağı beyan buyrulmuştur. (Et-Tergîb, 2/446) 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasının Fazileti

  Reklam  İnsanların ihtiyacı olan her şeye derman olan bir duadır. Bu dua peygamber efendimizin ashabına ve bizlere tavsiyesidir. Sıkıntı, rızk sahibi olmak zor durumda bulunan kişilerin okuması ile istediklerine nail olacaklardır.+ Yorum Gönder
la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim fazileti anlamı,  la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim arapça ,  la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim arapça yazılışı,  la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim,  la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim anlamı fazileti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi