Allah Bİze Dua Etmeyİ Ögretİyor Farkindamisiniz?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Allah Bİze Dua Etmeyİ Ögretİyor Farkindamisiniz? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ıssızkule_61
  Yeni Üye
  Reklam

  Allah Bİze Dua Etmeyİ Ögretİyor Farkindamisiniz?

  Reklam  Allah Bİze Dua Etmeyİ Ögretİyor Farkindamisiniz?

  Forum Alev
  “Ey bizim Yüce Rabbimiz! Bizi, yalnız Sana boyun eğen müslüman kıl. Soyumuzdan da yalnız Sana teslimiyet gösteren bir müslüman ümmet yetiştir. Ve bizlere ibadetimizin yollarını göster, tevbelerimizi kabul buyur. Muhakkak ki tevbeleri en güzel şekilde kabul eden, çok merhametli olan ancak Sensin!" (Bakara; 128)

  "Ya Rabbenâ, üstümüze gürül gürül sabır yağdır, Ayaklarımıza sebat ver ve kâfir topluluğa karşı bizi muzaffer eyle!" (Bakara; 250)

  "Ey bizim Kerim Rabbimiz, bize hidayet verdikten sonra kalblerimizi saptırma ve katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz bağışı bol olan Vehhab sensin Sen!" (Al-i İmran;

  "Ey bizim Ulu Rabbimiz, biz iman ettik, günahlarımızı bağışla ve bizi cehennem azabından koru!" (Al-i İmran; 16)

  "Ey bizim Kerim Rabbimiz, günahlarımızı affet, işlerimizdeki aşırılıklarımızı affet, ayaklarımızı hak yolda sabit kıl ve kâfirler gürûhuna karşı bize yardım eyle." (Al-i İmran; 147)

  “Ey Ulu Rabbimiz! Sen kimi ateşe koyarsan, muhakkak onu rüsvay edersin. Zalimlerin hiç bir yardımcısı yoktur. Ya Rabbena! Biz, imana çağıran ve "Rabbinize inanın" diye tevhide davet eden bir zatı duyduk ve icabet ettik. Artık Sen bizi affet, kusurlarımızı bağışla ve iyilerle birlikte bizim canımızı al. Ya Rabbena! Bize vâdettiğin mükâfatları bize lutfet, bizi kıyamet günü rüsvay ve perişan eyleme. Sen asla sözünden dönmezsin." (Al-i İmran; 192-194)

  "...Allah bana yeter. Ondan başka ilahyoktur. Ben yalnız O’na dayanırım. Çünkü O, büyük Arşın, muazzam hükümranlığın sahibidir." (Tevbe; 129)

  "Ey Rabbimiz! Beni, anamı, babamı ve bütün müminleri kıyamet günü affeyle...” (İbrahim; 40)

  “De ki: Ya Rabbi, gireceğim yere dürüst olarak girmemi, çıkacağım yerden de dürüst olarak çıkmamı nasib et ve Kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana.” (İsra; 80)

  ...Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten Sana sığınırım. Eğer beni affetmez, bana merhamet etmezsen, herşeyi kaybedenlerden olurum." (Hud; 47)
  "Ya Rabbi, dedi, beni nefsime öyle hakim kıl ki gerek bana gerek ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şükredeyim, Seni razı edecek güzel ve makbul işler yapabileyim. Bir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle!" (Neml; 19)

  “Arşı taşıyan, bir de onun çevresinde bulunan melekler devamlı olarak Rablerine zikir ve hamd eder. Ona gerçekten iman ederler ve müminler için şöyle mağfiret diler ve dua ederler: "Ey Ulu Rabbimiz, senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır! O halde tevbe edenleri ve Senin yoluna tabi olanları, mağfiret eyle ve onları o cehennem azabından koru!" "Ey Bizim Ulu Rabbimiz! Sen, onları ve onlarla birlikte babalarından, eşlerinden ve nesillerinden iyi kimseleri kendilerine vâdettiğin Adn cennetlerine yerleştir. Muhakkak ki Sen Aziz ve Hakimsin: üstün kudret, tam hüküm ve hikmet sahibisin.Hem onları kötülüklerden, günahlardan koru. Sen kimi dünyada kötülüklerden korursan, muhak-kak ki ona (ukbada) merhamet edersin. İşte asıl kurtuluş ve büyük mutluluk da budur.” (Mü'min; 7-9)

  “...Ya Rabbi! Gerek bana, gerek anneme babama lutfettiğin nimetlerine şükür yoluna beni sevket. Senin razı olacağın makbul ve güzel iş yapmaya beni yönelt ve bana salih, dine bağlı, makbul nesil nasib et..." (Ahkaf; 15)

  “...Ey Yüce Rabbimiz, yalnız sana güvenip dayandık, Sana yöneldik ve sonunda da Senin huzuruna varacağız. Ey Ulu Rabbimiz, bizi kâfirlere deneme konusu kılma, affet bizi. Çünkü Sen Aziz ve Hakimsin: mutlak galib, tam hüküm ve hikmet sahibisin.” (Mümtehine; 4-5)

  “...Ey Kerim Rabbimiz, nûrumuzu daha da artır, tamamına erdir, kusurlarımızı affet, çünkü Sen herşeye Kadirsin." (Tahrim; 2. 2
  akmagözlerimden
  Emekli

  --->: Allah Bİze Dua Etmeyİ Ögretİyor Farkindamisiniz?

  Reklam  kırkbin kere amim..amin.amin.. 3. 3
  selamet2
  Üye
  Aminnn (Allah razı olsun bizimle paylaştığın için) 4. 4
  Ziyaretçi
  aminnnnnnnnnnnnn amin amin amin

 5. 5
  streetboy
  Üye
  aminn saol bizimle bu güzel paylaşımı paylaştıın için

 6. 6
  ce$m
  Üye
  paylasım için tesekkür edriz [amin]

 7. 7
  emirkaan
  Üye
  ALLAH razı olsun kardeş
  amin

 8. 8
  seyfi38
  Üye
  paylasim için tesekurler senin sayende bizde faydalanmis olduk

 9. 9
  MuSTaFa_TR
  Emekli
  Arkadaşlar düşünebiliyormusunuz? Mesela biz kendimiz bir şey bilmeyip adam öldürürsek, Cehenneme gideriz. Ama bizi uyarıyor. Hatta kendisi gelip uyarmıyor, çünkü biz onu Cennet'te göreceğiz. O bizi uyarmak için elçi (Peygamber) gönderiyor. Bunlardan en iyi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) ve en son peygamber olarak hayata gözlerini yumdu. Ama bizim dönemimizde Peygamber olsaydı (haşa...). Biz umarım daha güzel ibadet ederdik.

  Paylaşım için sağol...

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi