Sâlât ile dua.. *Salaten Tüncina

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Sâlât ile dua.. *Salaten Tüncina ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hyoscyamus
  Üye
  Reklam

  Sâlât ile dua.. *Salaten Tüncina

  Reklam  Sâlât ile dua.. *Salaten Tüncina

  Forum Alev
  SÂLÂTEN TÜNCİNÂ  "Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."


  TURKCE CEVRİLMİŞ ACIKLAMASIDA VAR:


  "Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

  Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Sâlât ile dua.. *Salaten Tüncina

  Reklam  Namazdan sonra bu duayı okumak sünnettir. Tesbihlerden sonra peygamber efendimiz bu duayı okuduğu olurdu. Sıkıntılı anda okuyan kişi hem dünya sıkıntılarından hem de ahiret ezalarından emin olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi