Dert, Bela, Sıkıntı ve Hüznün Gitmesi için Dua

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Dert, Bela, Sıkıntı ve Hüznün Gitmesi için Dua ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Dert, Bela, Sıkıntı ve Hüznün Gitmesi için Dua

  Reklam  Dert, Bela, Sıkıntı ve Hüznün Gitmesi için Dua

  Forum Alev
  (Duâ mü'minin silâhıdır, dinin de direğidir.) [İbni Ebiddünya]
  (Duâ belâyı önler.) [Ebuşşeyh]
  (Allahü teâlayı unutarak, gafletle edilen duâ kabûl olmaz.) [Tirmizî]
  (Allahü teâlâ, kendisinden istemeyene, duâ etmeyene gazab eder.) [İ. Mâce]
  (Dert belâ gelince, Yûnus peygamberin duâsını okuyun! Allahü teâlâ, o belâdan kurtarır. Duâ şudur: "Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke, innî küntü minez-zâlimin.") [Hâkim]
  (Sabah-akşam İhlâs ve Muavvizeteyni [iki kuleûzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, âfetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.) [Tirmizî]
  (Sabah-akşam, 3 kere "Bismillahillezî lâ yedurru me'asmihî şey'ün fil erdi velâ fissemâi ve hüvessemî'ül'alîm" okuyana bir şey zarar veremez.) [İ. Mâce]
  (Allahü teâlâ, hergün sabah-akşam yedi kerre, "Hasbiyallahü lâ ilâhe illâhü, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm" diyenin dünya ve âhıret işlerine kâfidir.) (Beyhekî)
  Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil' aliyyil'azîm okumak, sinir hastalığına ve bütün hastalıklara iyi gelir. Peygamber efendimiz, sıkıntıyı gidermek için, (Lâ ilâhe illallâhül'azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il'azîm lâ ilâhe illallâhü Rabbüs, semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül Arşil-kerîm) okurdu. (Müslim)
  Lâ havle söylemek
  İmâm-ı Rabbânî hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün beş yüz kerre "Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh" okurdu. Okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüzer kerre "Salevât" getirirdi. (T. Mazherî)
  Korkulu yerlerde ve düşman karşısında ve emîn ve rahat olmak için Li îlâfi'yi okumalıdır. Tecrübe edilmiştir. Hergün ve her gece hiç olmazsa, onbirer defâ okumalıdır. Hadîs-i şerîfte, (Bir yere gelen kimse, Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiçbir şey zarar veremez) buyuruldu. (Müslim)
  Bir dileği olan, yatarken abdest almalı. Temiz bir yere oturup, 3 salevât okumalı. Sonra Besmele ile 10 Fâtiha ve sonra 11 İhlâs okumalı. Sonra 3 salevât okumalı. Sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı ve sağ elini, sağ yanağının altına koyup yatmalıdır. niyyet ettiği şeyin nasıl olacağını bi-iznillah rü'yâda görür. (Fetâvâ-i kâri-ül-hidâye)
  Dileklere kavuşmak için, iki rek'at namaz kılıp, sevâbını silsile-i âliyye denilen âlimlerin rûhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir. Meselâ, "Yâ Rabbî, filân yere sağ-sâlim gidip gelmek nasîb eyle, filân sıkıntıdan beni kurtar" gibi duâ ettikten sonra, "Bu duâmı silsile-i âliyye büyükleri hürmetine kabûl eyle" demelidir. (Mekâtîb-i şerîfe)
  Fâtiha, Âyet-el kürsî ve Dört kul, yâni Kulyâ, Kulhüvallahü, Felâk ve Nâs yedişer kerre okunur, Allahü teâlâya sığınılırsa, âfetlerden, belâlardan hastalıklardan korunmuş olur.
 2. 2
  Gülehasret
  Süper Moderatör

  --->: Dert, Bela, Sıkıntı ve Hüznün Gitmesi için Dua

  Reklam  paylaşım için Allah razı olsun 3. 3
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Allah razı olsun...
  Böyle bir paylaşıma günlerdir ihtiyacım vardı... 4. 4
  Gölge Adam
  Usta Üye
  (Duâ mü'minin silâhıdır, dinin de direğidir.) [İbni Ebiddünya

+ Yorum Gönder
sıkıntı için dua,  sıkıntıların gitmesi için dua,  dert bela duası,  sıkıntının gitmesi için dua,  dert duası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi