Eşler için dua

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Eşler için dua ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tontiş
  Usta Üye
  Reklam

  Eşler için dua

  Reklam  Eşler için dua

  Forum Alev
  1. Allah’ım, biliyorum ki Sen rahmetinle İbrahim’in [as] tenini ateşe yaktırmadın. Ben de İbrahim [as] gibi Sana teslim olmaya niyetlenmiş bir kulunum. Besbelli ki nefsimin Nemrutluğu ile İbrahim [as] kadar başa çıkabilmiş değilim, görünen o ki kolayca başa çıkamayacağım. Nefsim, içimde sık sık inatçılığın ateşini körüklüyor, kalbimi kıskançlığın alevlerine savuruyor. Nasıl ki İbrahim [as] Senden ateşi söndürmeni istememiş ama bu ateşin içinde kalarak kurtuluş istemişti. Elçin İbrahim biliyordu ki, Senin kendisine selamet vermen ateşin söndürülmesi şartına bağlı değildir. Rabbim, şimdi Sana kulun ve elçin İbrahim’in [as] teslimiyeti hatırına yakarıyorum ki, beni, fıtratıma sonsuz hikmetinin gereğince yerleştirdiğin inatçılığımla ve kıskançlığımla bıraksan da, bu duygularımı benim ve eşim için “serin ve selâmetli” eyle. Kıskançlığın ve inatçılığın ortasından bizi mutluluğun ve sadakatin gül bahçelerine eriştir. İnatçılığımı evliliğimi yürütecek istikametli bir kararlılığa, kıskançlığımı evliliğimi koruyacak sağlam bir kalkana dönüştür.


  2. Rabbim, biliyorum ki, Sen kudretinle Mûsa’nın [as] asâsının dokunduğu taşların bağrından billûr sular akıttın. Ben de Mûsa [as] gibi Seni suskunluğun çöllerinde aramaya çabalayan bir kulunum. Kulun ve elçin Mûsa’nın [as] eline katı taşları yumuşatıp yaşlar döktüren bir asâyı verdiğin gibi, benim de bakışıma ve duruşuma eşimin kalbini yumuşatacak, dilindeki düğümleri açacak esrârı bahşet. Sen bana eşimin kalbinden şefkatin yumuşaklığını tattır, eşimin dilinden aşkın serinliğini taşır. Beni ve eşimi anlayışsızlığın çölünden muhabbetin denizine eriştir. Beni ve eşimi kalbimin kıyılarına erişmekten alıkoyan nefis Firavun’unu kendi hırsının denizinde boğ. Bize çok şeye sahip olmakla mutlu olunacağını telkin eden, daha çok tüketmekle huzur bulunacağını haykıran tüketim sihirbazlarının yalanlarını kanaat-kârlığımızın yutup yok etmesine izin ver.  3. Rabbim, görüyorum ki, Sen ölmüş yeryüzünü her bahar yeniden diriltiyorsun. Kudretinle, kurumuş kemikler gibi ağaçları çiçek çiçek tebessüm ettiriyorsun, yaprak yaprak urbalarla beziyorsun, meyvelerce hediyelerle sev/in/diriyorsun. Toprağa düşüp gözlerden uzak düşmüş tohumları yeniden gün yüzüne getiriyorsun. Sen bir baharı bir çiçeği yaratır gibi kolayca yarattığın gibi, eşimin getirdiği her gülden bir bahar tazeliğinde mutluluklar yarat bana, yüzümde bir gül gibi açtırdığın her gülücükten eşimin gönlüne gül bahçelerinin ıtırını yay. Yıllar geçtikçe üzerimize çöken puslu hazanların etkisiyle unutkanlığın rüzgârında savurup dağıttığımız inceliklerimizi, kalplerimizin kuytularında unutup karanlığa bıraktığımız muhabbet sözlerimizi tohumlar gibi filizlendir, çiçekler gibi süsle, yapraklar gibi tazeleştir, meyveler gibi tatlandır.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: eşler için dua

  Reklam  Geçim derdi çoluk çocuk ve başka sıkıntılarla uğraşan ailelerde eşler zamanla birbirlerine uzak düşüyorlar.Eşler bu yüzden birbirlerine dua edip muhabbetlerinin her zaman daim olmasını istemeliler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi