Küfürden kurtulmak için duâ

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Küfürden kurtulmak için duâ ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Küfürden kurtulmak için duâ

  Reklam  Küfürden kurtulmak için duâ

  Forum Alev


  Erkek olsun, kadın olsun, her Müslümanın, her sözünde, her işinde, Allahü teâlânın emrlerine, yanî farzlara ve yasak ettiklerine yanî harâmlara uyması lâzımdır. Bir farzın yapılmasına, bir harâmdan sakınmağa ehemmiyyet vermiyenin îmânı gider, kâfir [Allahın düşmanı] olur. Kâfir olarak ölen kimse, kabirde azâb çeker. Âhıretde Cehenneme gider. Cehennemde sonsuz yanar. Af edilmesine, Cehennemden çıkmasına imkân ve ihtimâl yoktur.
  Kâfir olmak çok kolaydır. Her sözde, her işde kâfir olmak ihtimâli çokdur. Küfrden kurtulmak da çok kolaydır. Küfrün sebebi bilinmese dahî, hergün bir kerre, “Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise, nâdim oldum, pişmân oldum. Beni af et” diyerek tevbe etse, Allahü teâlâya yalvarsa, muhakkak afv olur. Cehenneme gitmekden kurtulur.
  Cehennemde sonsuz yanmamak için, hergün muhakkak tevbe etmelidir. Bu tevbeden dahâ mühim bir vazîfe yokdur. Tekrâr bildirelim ki, kul hakkı bulunan günahlara tevbe ederken, bu hakları ödemek ve terk edilmiş namazlar için tevbe ederken, bunları kazâ etmek lâzımdır.
 2. 2
  fecr
  Özel Üye

  --->: Küfürden kurtulmak için duâ

  Reklam  Alıntı FataLCrueL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster


  Küfrden kurtulmak da çok kolaydır. Küfrün sebebi bilinmese dahî, hergün bir kerre, “Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise, nâdim oldum, pişmân oldum. Beni af et” diyerek tevbe etse, Allahü teâlâya yalvarsa, muhakkak afv olur. Cehenneme gitmekden kurtulur.  http://www.frmalev.com/dini-sohbet/7...ar-oluyor.html

  Allah c.c Razı Olsun Kardeşim..

 3. 3
  baykuş
  Yeni Üye
  allah razı olsun allah bizleride çok tövbe eden kullarının arasına ilhak eylesin 4. 4
  ANTEPLİ_27
  Yeni Üye
  Allah sana gönlünce versin saolasın kardeşiö

 5. 5
  Sag0paKaJm3r
  Üye
  Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise, nâdim oldum, pişmân oldum. Beni af et..

  Allah Razı oLsn..


 6. 6
  ANTEPLİ_27
  Yeni Üye
  Bencede suyu boşa harcamayalım hatta bunun için bi forum açalım nedersiniz

 7. 7
  Sag0paKaJm3r
  Üye
  Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise, nâdim oldum, pişmân oldum. Beni af et

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi