Ayet'el-kürsi'nin Fazileti !!

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Ayet'el-kürsi'nin Fazileti !! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Ayet'el-kürsi'nin Fazileti !!

  Reklam  Ayet'el-kürsi'nin Fazileti !!

  Forum Alev
  Ayet'el-kürsi'nin Fazileti


  Sabahları AYETEL KÜRSİYİ okumak :

  Sabahleyin yatağından kalkıp abdest alarak 1 veya 3 kere Ayetel kürsiyi okuyan kimse o gün akşama kadar şeytan ve ve insan şerrinden emin ve mahfuz olur. Akşam namazından sonra okuyan kimse sabaha kadar Cenabı Vacibül Vucud hazretlerinin hıfzu semedanisinde bulunur.


  AYETEL KÜRSİYİ cuma günü okumanın fazileti :

  Cuma günü sabah namazından evvel abdest alıp tenha bir mahalde kıbleye karşı diz üzerine oturup 313 defa Ayetel kürsiyi okuduktan sonra Ya Rabbel Aziym! bu ayeti kerime hürmetine, 313 ehli bedir ve 313 ehsabı Talut hürmetine muradımı ihsan buyur" diye dua eden kimsenin maksat ve meramı hasıl olur biiznillahi teala.


  AYETEL-KÜRSİYİ gece okumanın fazileti :

  Ayetelkürsinin harfleri 170 tir, gece yarısında tenha bir yerde oturup kıbleye mütevec-cihen 170 defa ayetelkürsiyi okuduktan sonra Cenabı Allahdan her hangi bir muradının hasıl olmasını talep ve niyaz eden kimseye Hak Teala ve Tekaddes Hazretleri dilediği, istediği şeyi o kimseye lutfundan ve kereminden ihsan buyurur.


  AYETELKÜRSİYİ yatarken okumanın fazileti :

  Rüyasında korkunç şeyler gören kimse, yattığı zaman 3 defa (Euzü billahi mineşşeytanir raciym ) deyip 3 kere Ayelel-kürsiyi okusun ve ( Ve La yeudühü hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azıym ) kavl-i şerifine geldiği zaman bunu 3 defa tekrar etsin, sonra yatsın, artık o gece korkunç ve taciz edici şeyler görmez, rahat ve sakin olarak uyur Biiznillahi Teala.
 2. 2
  aygen
  Bayan Üye

  --->: Ayet'el-kürsi'nin Fazileti !!

  Reklam  Allah razı olsun ...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi