Ses driver öğrenme

+ Yorum Gönder
Donanım ve Driverler Bölümünden Ses driver öğrenme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  baymir
  Yeni Üye
  Reklam

  Ses driver öğrenme

  Reklam  Ses driver öğrenme

  Forum Alev
  Ses driverınızı öğrenmenin 2 yolu vardır. Birincisi kasayı açıp ses kartının chipset’ine bakmak. Ses driver öğrenme için diğer bir yöntem ise Everest Ultimate tarzı bir program kullanmak.
  Everest Ultimate programını yükleyip ses driverınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Programı çalıştırdıktan sonra soldaki ağaçdan çoklu ortama girin. Daha sonra sağ kısımdaki bölümden PCI / PnP Ses ibaresine çık tıkladığınızda ses kartınızın modelini öğrenebilirsiniz.
  Ses kartı modelini öğrendik. Sıra ses driver indirmede. Bunu da 3 şekilde yapabiliriz.
  1. Google.com da arama bölümüne “ses kartı modeli ” driver indir yazarak sonuçlardan ulaşmak.
  2. Ses kartı üreticisinin sitesine girip modeli belirtip ses driver indirmek. Bunu şu şekilde de yapabilirsiniz. Genelikle ses kartı anakarta entegre olduğundan anakart modelini öğrenip üreticinin sitesine girip ordanda ulaşabilirsiniz.
  3. Bu yöntem için everest programını yüklemenize gerek yoktur. Aygıt yöneticisine girersiniz. Bulunamayan üzerinde ünlem olan PCI olarak belirtilen ses sorununun üzerinde sağa tıklayıp aygıt bilgisine girin. Açılan pencerenin alt kısmındaki yazıyı kopyalayıp devid.info adresine girip ordaki search bölümünde aratarak ses driverınıza ulaşabilirsiniz.


  Alıntıdır. drivervadisi 2. Alev
  Özel Üye

  Ses driver öğrenme Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi