Amasya Elmasının Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Amasya Elmasının Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Amasya Elmasının Faydaları

  Reklam  Amasya Elmasının Faydaları

  Forum Alev
  Amasya Elmasının Faydaları  Lezzetiyle ün yapan Amasya elmasının içerdiği zengin potasyum sayesinde kan basıncını düzenlediği, adalelerin kasılmasını önlediği, sinirsel uyaranların iletimini kolaylaştırdığı, kalp ve böbrek gibi hayati organların çalışmasına yardımcı olduğu ve ayrıca kolesterol düşürücü etkisi de olduğu belirtildi.
  Amasya adıyla bütünleşen ve özelliğini yine Amasya'nın coğrafi yapısından alan misket elması, tüketicilerin karşısına Amasya elması olarak çıkıyor. Misket elmasının yetişmesi için ideal bir coğrafya ve iklime sahip olan Amasya Vadisi'nde boğazın esintisi elmaya farklı bir tat ve koku veriyor. Amasya elmasının en büyük özelliği bir yıl meyve verip bir yıl meyve vermemesi, bir yanı kırmızı ve bir yanı yeşil olması.
  Amasya Valiliği, kentin tanıtımlarında da elmayı ön palana çıkartıyor. Amasya Valiliği'nden alınan bilgilere göre, ince kabuklu, hoş kokulu, sert ve dayanıklı olan Amasya elması, uzun süre saklanmaya elverişli. 2 türü olan Amasya elmasının daha küçük ve tatlı olanına misket elması, daha iri ve aşılı olanına ise kabak elması deniyor.
  Elmanın içerdiği zengin potasyum sayesinde kan basıncını düzenlediği, adalelerin kasılmalarını önlediği, sinirsel uyaranların iletimini kolaylaştırdığı, kalp ve böbrek gibi hayati organların çalışmasına yardımcı olduğu ve ayrıca kolesterol düşürücü etkisi de bulunduğu ifade edildi. Posa, potasyum ve antioksidan içeren öğeler açısından da zengin bir meyve olan elmanın kabuğunun vücuda son derece yararlı olduğu, bu nedenle elmanın kabuğuyla tüketilmesinin daha doğru diş sağlığı için faydalı olduğu önerildi.
 2. 2
  DüşlerVadisi
  Üye

  --->: Amasya Elmasının Faydaları

  Reklam  Bunu Eşim Görmesin :D :D Çabuk Bana Bana Bunu Bul Getir Diye Tutturur ve bunu bizim burda bulmamız imkansız :D Tesekkürler paylasım için 3. 3
  murti05
  Özel Üye
  evet Amasyamızın elması 1 numaradır..;)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi