Kol Sıkılaştırma Hareketleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Kol Sıkılaştırma Hareketleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kol Sıkılaştırma Hareketleri

  Reklam  Kol Sıkılaştırma Hareketleri

  Forum Alev
  Kol Sıkılaştırma Hareketleri

  Bu egzersizleri haftada sadece 2 kez yapmanız yeterli.
  Kolunuzu bükün
  Dizlerinizi ve karnınızı yavaşça eğilin. İki elinize de 5-10 kiloluk ağırlık alın hem sağ hem de sol kolunuzu sırayla bükün. Bu hareketi günde 15 kere uygulayın.

  Kolunuzu uzatın
  Bir ayağınız önde bir ayağınız arkada olacak şekilde bükün. Vücunuzu sol elinizle bacağınzdan destek alarak az öne doğru eğin. Sağ elinize 3 ya da 5 kilo civarında bir ağırlık alın ve sağ kolunuz yere paralel olsun. Kolunuzu arkaya doğru gerin ve bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

  Üst sırt kasları
  Elinizde bulunan bir sandalyeye oturun bacaklarınızı kapalı tutun, her bir elinize 5 kiloluk ağırlık alın. Ellerinizi omuzunuza yakın şekilde tutun ve yavaşça kollarınızı açıp kapayın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. Haftada en az 15 kere yapmanız sizin için iyi olacaktır.

  Karın ve Kalça
  Sağ ayağınız önde, sol ayağınız arkada bükülü bir şekilde olacak ve karınızı hafif eğin. Sağ elnizi, sağ bacağınıza destek almak için koyun. Sol elinizde 3-10 kiloluk ağırlık olsun. Vücudunuzu hafif öne eğerek sağ bacağınızı öne doğru gerin. Bu hareketi günde 15 kez yapın.

  iVillage
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kol Sıkılaştırma Hareketleri

  Reklam  Özellikle bayanların en çok şikayet ettiği ve yaşın ilerlemesi ile belirginleşmeye başlayan kol sarkmaları için egzersiz yaparak sarkmalarını engelleyebilirsiniz.+ Yorum Gönder
1 haftada kol sıkılaştırma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi