Eğlenceli 10 egzersizle formunuzu koruyun! - kolay egzersizler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Eğlenceli 10 egzersizle formunuzu koruyun! - kolay egzersizler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Eğlenceli 10 egzersizle formunuzu koruyun! - kolay egzersizler

  Reklam  Eğlenceli 10 egzersizle formunuzu koruyun! - kolay egzersizler

  Forum Alev
  eğlenceli egzersizler - kolay egzersizler - günlük hareketler -Eğlenceli 10 egzersizle formunuzu koruyun!  1. Dişlerinizi fırçalarken dizlerinizi 10'ar kez bükerek alçalın ve tekrar kalkın. Kısa bir ara verdikten sonra egzersizi 10 kez tekrar edin. Egzersizi günde 3 kez uygulayın.

  2. Duş altında göğüs egzersizi yapın: Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirdikten sonra birbirine doğru bastırıp, gevşetin. 10 kez tekrarlayın.


  3. Günün herhangi bir anında aklınıza geldiğinde, karın kaslarınızı gerin ve göbek deliğinizi omuriliğinize, yani içeriye ve leğen kemiğinizi de yukarıya doğru çekin. Omuzlarınızı gevşetin. Şimdi her kaburganız yanlara doğru genişleyecek şekilde derin nefes alın. Bu pozisyonda yaklaşık bir dakika boyunca kaldıktan sonra, nefes alıp vermeye devam edin.

  4. Televizyon izlerken step dansına ne dersiniz? Üstelik bunun için sadece küçük tik step tahtası yeterli olacak. Hızınızı zaman zaman değiştirmeyi de unutmayın!

  5. Ipod dinlerken sıçrayın! Bu egzersiz zihninizi çalıştırarak dengeye kavuşmanızı, sıçrama kabiliyetinizin gelişmesini ve bacak kaslarınızın güçlenmesini sağlıyor. Bunun İçin, sol ve sağ tarafa doğru sırayla zıplayın. Kimi zaman daha yüksek, kimi zaman daha alçak, daha hızlı veya daha yavaş... Egzersizi başlangıçta bir dakika boyunca , biraz dinlendikten sonra daha uzun süre tekrarlayın.

  6. Sabah uyandıktan sonra keyifle gerinin ve esneyin. Şimdi dik oturun ellerinizle ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışın. Ayağa kalkın, ellerinizi başınızın üzerine alın, gövdenizi her iki yana doğru 3'er kez esnetin.

  7. Beklerken (örneğin otobüs durağında) baldırlarınızı güçlendirin... Bir bacağınızı hafifçe bükerken, diğer bacağınızı da arkaya doğru gerin, ayağınızı yere koyun, topuğunuzu yavaşça zemine doğru bastırın. 5 kez uyguladıktan sonra egzersizi diğer bacağınızla tekrarlayın.

  8. Uzak mesafelerden yararlanın ve bunun için bir kilometrenin altında olan her mekana, arabanız yerine ya yürüyerek ya da bisikletle ulaşın.

  9. Telefonla konuşurken oturmayın: Ayağa kalkın, parmak uçlarınıza doğru iyice yükselin. Ardından yavaşça alçalın ve topuklarınızı zemine indirin. Sıkılıncaya kadar tekrar ayak parmaklarınızın üzerine yükselin ve inin.

  10. Yürüyen merdivenlerde yürüyün... Neden mi? Yürüyen merdivenlerin basamaktan normal merdivenlere oranla daha yüksek oldukları için kalça kaslarınızı çok daha iyi çalıştırır
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Eğlenceli 10 egzersizle formunuzu koruyun! - kolay egzersizler

  Reklam  Günlük sporunu yapamayanlar için çok basit ve eğlenceli hareketler. beklerken ya da televizyon izlerken bir iş daha yapılmış boş durmamış oluruz.+ Yorum Gönder
eğlenceli egzersizler,  kolay egzersizler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi