Doç. Dr. Sefa Saygılı'nın Açlık Rejimi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Doç. Dr. Sefa Saygılı'nın Açlık Rejimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Doç. Dr. Sefa Saygılı'nın Açlık Rejimi

  Reklam  Doç. Dr. Sefa Saygılı'nın Açlık Rejimi

  Forum Alev
  bu en son en katı rejimdir.2-4 gün arasında 1-5 kilo vermek istiyorsanız bunu açlık rejimi ile başarmanız mümkün olabilir.tek günlük oruçlada 2-2,5 kilo atabilirsiniz.bir hafta sonra aç kalmakla 5 kilo,1 hafta yememekle de 10 kiloya kadar atmanız mümkündür.sağlığınız iyiyse,sınırlı olarak aç kalmanın tehlikesi yoktur;tam tersine vücut metabolizmasına çok ihtiyaç duyduğu dinleme imkanını verir,sindirim sistemini de canlandırır.yanlız,bu rejimde hiç bir şey yemeden tamamıyla aç kalınacaktır.kendi kendinize böyle aç kalacaksınız 4 günü açmamalısınız ama doktor konturolünde,dahada iyisi bir klinikte kalan kadınlar güvenle bir kaç hafta aç kalabilirler.
  bu rejimde bir şey yemeyecek,sadece su içeceksiniz.bunu yapmanız gereklidir.doktorlar günde 8 bardak su içilmesi gerektiğini söylemektedirler.şekersiz kahve ve çayda içebilirsiniz.kabilse maden suyu veya soda için.fakat damıtılmış su içmeyin.içebileceğiniz su sınırlanmamıştır.içebildiğiniz kadar su vücuttan atamıyormuşsunuz gibi bir durum olursa bu yüzden endişelenmemelisiniz.suyun buyük kısmı gözeneklerden çıkarak buharlaşır.
  açlık rejimi sırasında açlık şaşılacak bir şekilde kaybolmalmaktadır.18 saat süreyle yemek yenmezse genellikle açlık hissi duymamaya başlanır,şiddetli yemek isteğide kaybolur. bu sırada vitamin almayada ihtiyaç yoktur.
  vereceğiniz kilolar vücuttaki fazlalıkla orantılıdır.ne kadar şişmansanız okadar çabuk zayıflamaya başlarsınız.ayrıca pek çok rejimlere kıyasla,oruçtan sonra vücut kilosunu daima aynı seviyede tutma ihtimalinizin daha fazla olduğuda söylemektedir.başlangıçta 1-2 kilo alabilirsiniz belki fakat bu fazla yemek yediğiniz anlamına gelmez.sadece aldığınız besinlerdeki sodyum vücudun tekrar belirli bir miktar su tutmasına sebep olur. rejim yapıp zayıflattıktan sonra 1400 kalorilik bir rejim uyğulayarak haftada yine birer kilo vermeye devam edebilirsiniz.
  açlik rejimini haftada 1-2 gün uygulayabilirsiniz.fakat 1 ayda toplam oruç 10 günü geçmemelidir.rejim yavaş yavaş bozulmalıdır .önce suya portakal suyu ilave edin.sonra biraz yoğurt yiyin,daha sonra bal. vücudunuzun normal 3 öğün yemek temposuna girene kadar her 3 saatte biraz şeyler yiyin.bir açlık rejiminden sonra daha az yemekle doyduğunuzu da farkedebilirsiniz.ayrıca rejimlerden sonra tatlılara,yağlı besinlere olan düşkünlüğün azaldığıda sık sık görülmektedir.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Doç. Dr. Sefa Saygılı'nın Açlık Rejimi

  Reklam  Bir hafta içinde üç dört kilo verenler vardır. Bu ancak oruç tutarak ya da sürekli aç kalmak ile mümkün olan bir durumdur. Fakat etkili ve kalıcı olanı tavsiye edilenidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi