Havada duran taş(Peygamber efendimizin Mucizesi)

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Havada duran taş(Peygamber efendimizin Mucizesi) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Havada duran taş(Peygamber efendimizin Mucizesi)

  Reklam  Havada duran taş(Peygamber efendimizin Mucizesi)

  Forum Alev
  Peygamber Efendiğimiz (S.A.V.) gök yüzüne yükselirken miraç gecesi o taş üzerinden gök yüzüne çıkıyormus o taş'dan Yardım Almış İnerken Taşa Dur Demiş Taş O Şekilde Durmus ve Kıyamete Kadar O Şekilde Kalacakmış.

  Havada duran tas.jpg

  resim değişti
  reklamlı resim vermen gerekmezdi kardeşim (mum) 2. 2
  kemal13
  Üye

  --->: Havada duran taş(Peygamber efendimizin Mucizesi)

  Reklam  ilginç bi sey paylaşım için saol 3. 3
  KAPLAN
  Usta Üye
  kardes çok saol ama bunun üzerinde ayak izi olması lazım bilgi verirmisin? 4. 4
  CcC_cemil
  Aktifleşmemiş Üye
  ya bu gerçekmi allah aşkına ya:S böle bişey varmı gerçekten..

 5. 5
  ASM PC
  Emekli
  görüldüğü gibi var :) allah razı olsun kardes paylasım için gerçekten nasıl duruyor o orda onu tutan bişiler var ama ^o) :S ilginç teşekkürler paylaşım için

 6. 6
  hataylimuho
  Emekli
  çok ilginç ya mucizedir bunlar paylaşım için saol

 7. 7
  mustafaefendi
  Aktifleşmemiş Üye
  Bu haberi bende biliyordum. Hatta benden önce kapmışsın bu haberi... Bu haber doğru hatta peygamber efendimiz islam'a çağrı yaparken bile hem Erka'nın evinde arasırada kendi bu taşın üstünde konuşuyormuş. Ama şuan bu taşın altı tahtalardan dolatı kapatılmıştır. Nedenini sorarsanız, çünkü bu taşa tapan kimseler olur diye...

 8. 8
  crayziso
  Usta Üye
  Yüce Allah (c.c) Herşeye kadirdir.
  Dİlediğini yapar dilediğinide yaptırır..

 9. 9
  varyemez34
  Üye
  Alıntı Börtecine_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Peygamber Efendiğimiz (S.A.V.) gök yüzüne yükselirken miraç gecesi o taş üzerinden gök yüzüne çıkıyormus o taş'dan Yardım Almış İnerken Taşa Dur Demiş Taş O Şekilde Durmus ve Kıyamete Kadar O Şekilde Kalacakmış.

  resim değişti
  reklamlı resim vermen gerekmezdi kardeşim (mum)

  Bilginize
  Muallak Kayası geleneğinin aslı
  Muallak Kayası'nın havada asılı kaldığı inancının sonradan çıktığı besbelli. İsra Suresi 60'ıncı ayeti Mi'rac'ın bir imtihan vesilesi kılındığını beyan eder.
  Bu da Mi'rac'ın şahitlerinin sessiz olmasını gerektirir. Eğer Türk İslamiyeti'nde anlatıldığı gibi havada asılı bir taş olsaydı bu konuşan ve herkesi imana zorlayan bir şahit olacaktı. Muallak Kayası'nın havada asılı kaldığı geleneği hadiste ilk noktalarını bulsa da bütünlüğü itibariyle sonradan çıkmış bir gelenek olsa gerektir. Ancak Ortaçağlarda Araplar ve Yahudiler arasında Kuruluş Kayası'nın yerinden oynayıp havalarda dolaştığı hakkında inanışlar yaygındı. 1496 yılında Kudüs'le alakalı bir kitap yazan Kadı Mucireddin, 11. yüzyılın sonunda bir Kudüslü Arapın taşı havalanmış olarak gördüğünü kaydeder. 1641 yılında Kudüs'ü gezen Karait gezgini Samuel ebn Davud taşın sık sık yerinden oynadığını ve hamile kadınlar onu gördüklerinde korkup düşük yaptıklarından insanların etrafına duvarlar yaptıklarını anlatır.
  1847 yılında Kudüs'ü ziyaret eden Binyamin Lilienthal isimli bir Yahudi hahamı Yahudiler arasında Muallak Taşı ile alakalı o dönemlerdeki bir inancı şöyle aktarır: Allah bu taşı Mesih'in geleceği zamanı insanlara bildirmek için bir işaret olarak havada sarkıtmıştır. Taş yere düştüğünde İsrailoğullarının Mesihi gelecek ve İsrailoğulları yeryüzüne hakim olacaklardır. Türkler bu taşın neden havada durduğunu öğrendiklerinde Mesih'in gelmesinden korkarak taşın altına destekler koymuşlar ve etrafını doldurmuşlardır. Bu şekilde İsrailoğullarının Mesihinin gelmesini engellemeye çalışmışlardır

  Hacer-i Muallak
  Kubbet-üs Sahra’nın içinde "Asılı Duran Taş" anlamına gelen Hacer-i Muallak taşı bulunmaktadır. Hz. Peygamber (sav)’in Miraç’a çıktığı kabul edilen kaya işte burasıdır. Bu kayanın en geniş yeri 18 metre, en dar yeri ise 13.5 metredir. Bu kayanın içine on bir basamak merdivenle inilebilmektedir. Kayanın iç kısmı yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde ve 4.5 metre x 4.5 metre boyutlarında boş bir mekandır. İçeriden tavana bakıldığında havada asılı izlenimi verir, bundan dolayı Hacer-i Muallak olarak anılmaktadır.

  Üç İlahi Dinin Merkezi
  Bir kısım ayetlerimizi kendisine göstermek için, kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren Allah Yücedir. Gerçekten O, işitendir, görendir. (İsra Suresi,1)
  Yukarıdaki ayette bildirildiği üzere Yüce Rabbimiz, Hz. Muhammed (sav)’i Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa`ya getirmiştir. Tarihi kaynaklara ve İslam alimlerinin yorumlarına göre hicretten yaklaşık bir yıl önce Recep ayının 27. gecesi gerçekleşen bu olay, İslam tarihinin en önemli olaylarından biridir. Tarihi kaynaklarda Hz. Muhammed (sav)’in, Mescid-i Aksa’ya geldikten sonra Kubbet-üs Sahra’nın içindeki Hacer-i Muallak isimli yerin üzerinden Miraç’a yükseldiği bildirilmektedir.
  Yahudilerce, bu bölgede bir zamanlar Hz. Süleyman’ın mabedinin bulunduğu varsayıldığından, bu bölge onlar için de kutsal kabul edilmektedir. Hatta bu mabet Kubbet-üs Sahra’nın altındaki Hacer-i Muallak isimli kayanın üzerine kurulu olduğu için, bu kaya ve onun bulunduğu yer Yahudiler için yeryüzündeki en kutsal mekan kabul edilmektedir.
  Ayrıca bu bölge, Hıristiyanlar tarafından da kutsal olarak kabul edilir. Çünkü Hz. İsa (a.s) Allah’ın kutlu bir peygamberi olarak bu bölgede tebliğ vazifesini yerine getirmiştir. Hıristiyanlara ait birçok kilise ve dini yapı da yine bu bölgede bulunmaktadır.

 10. 10
  ce$m
  Üye
  allah razı olsun güzel paylasım

 11. 11
  okkantr
  Yeni Üye

  --->: Havada duran taş(Peygamber efendimizin Mucizesi)

  Reklam  simdi ne oluyor konuyu acanin resmi photosop eserimi varyemez arkadasimiz da konuya aydinlik getirmis ama konuya tabi olan arkadas resmin gercekmi yada hile oldugunu belirten birsey yazmamis boyle konularda birseyin aslini arastirmadan yayinlamak dogru degil . varyemez34 arkadasimizada tesekkurler aydınlatııgı için . BERAT KANDİL'imiz Mubaret olsun CÜMLETEN.

+ Yorum Gönder
havada duran taş,  mescidi aksa havada duran taş,  havada duran t,  peygamber tas,  peygamber efendimizin mucizeleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi