Herşey çift yaratıldığını yıllar önce bildiren Kur'anı Mucizül beyandır

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Herşey çift yaratıldığını yıllar önce bildiren Kur'anı Mucizül beyandır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aygen
  Bayan Üye
  Reklam

  Herşey çift yaratıldığını yıllar önce bildiren Kur'anı Mucizül beyandır

  Reklam  Herşey çift yaratıldığını yıllar önce bildiren Kur'anı Mucizül beyandır

  Forum Alev
  HERŞEY ÇİFT YARATILDIĞINI YILLAR ÖNCESİNDE BİLDİREN KUR’ANI MUCİZÜL BEYANDIR

  ALPERENGÜRBÜZER

  Her şey zıddı ile bilinir sözü yaratılışın çiftler üzerine kurulduğunun göstergesi. Yani yaratılan herşey çift yaratılmış ve daha nice bilmediğimiz çiftler söz konusudur on sekiz bin âlemde.
  Kur’anı Mucizül Beyan da; ‘ O Allah ki, herşeyden münezzehtir. Arzın bitirdiklerinden, kendi nefislerinden ve daha nice bilmediklerinizden bütün çiftleri yaratmıştır’ (yasin suresi - ayet 36) beyan buyurarak, ta yıllar öncesinde bütün pozitivist bilim dünyasına ışık vermiştir Yaradanımız.
  Bilindiği gibi maddeler iletkenlik yönünden metal ve ametal diye tasnif edilirler. Zira Biyoloji bilim dalının gerek bitki âlemi, gerek hayvan ve gerekse insan anatomisini üreme yönünden incelerken dişi ve erkek türleri çıkar karşımıza. Yine bir fizikçi atomu incelerken ya da elektriği analiz ederken artı ve eksi kutuplu iyon denen çiftlerle karşılaşır. Hakeza nefislerimizde taşıdığımız zıt karakterlerde bir tür dizayn edilmiş çift örnekleridir. Nitekim Mevlana; ‘İnsan ruhunu emdiren iki kuvvet olduğunu, birinci kuvvetin şeytani ve nefsi, ikincinin ise meleki kuvvetler’ olduğunu buyurmakta. Demek ki meleki ilhamlara kulak veren insanoğlu iyiye yönelecek, şeytani telkinlere eğilim gösterenler ise kötülük karekterler sergileyeceklerdir. Bu yüzden Şair haklı olarak; ‘Oluklar çift, birinden nur diğerinden kir akar’ demiş.
  Velhasıl; Nobel ödülü kazanan çiftler teorisi, yukarda zikredilen ayette gizlidir.
  Vesselam.
 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Herşey çift yaratıldığını yıllar önce bildiren Kur'anı Mucizül beyandır

  Reklam  kuranı kerim hem geçmişe hemde geleceğe ışık tutan yüzyıllardır değişmeyen ilahi muhteşem bir kitap bugün hikmeti ve mucizeleri dünyada kabul görmeye başlamıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi