Regaib gecesi...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
İslami Konular ve Dini Sohbet Bölümünden Regaib gecesi... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  keremy
  Üye
  Reklam

  Regaib gecesi...

  Reklam  Regaib gecesi...

  Forum Alev
  Regaib Gecesi

  27 Temmuz Perşembe günü 28 Temmuz Cuma’ya bağlayan gece Regaip Gecesi (kandili)dir. Bu gece Allah indinde çok makbul bir gecedir. Bu gecede Resul-i Ekrem ASM çok büyük ikramlara, feyizlere, tecelliyat-ı Cemaliyyeye ve kemaliyyeye mazhar olmuşlardır. Müminler de bu gecede Cenab-ı Hakkın İkram ve İhsanat-ı İlahiyesine marifet ve muhabbet nurlarına mazhar olacakları bir gecedir. Bu geceyi uyku ile gafletle geçirmemek lazım. Bediüzzaman hazretleri bu gecelerde yanındaki talebelerini uyutmazdı. Bu gecenin gündüzünü oruçla, geceyi de sabaha kadar Ku r’anla, namazla, zikirle, hizbül hakaik okumakla ihya etmek lazım. Hatta büyük kutuplardan Abdulkadir-i Geylani KS (üç aylar ve faziletleri kitabında), Regaip gecesinde kılınacak 12 rekat namazın tarifini yapıyor. (Regaip Gecesi namazının tarifini internet sahifemize koyacağız). Peygamber ASM’den rivayetle bu namaz çok günahların affına, aile efradının şefaatine vesile olduğu gibi, kabirde de o namaz bir melek kılığında gelerek, berzah yolculuğunda ve sıratta selametle gitmesi için, bir koruması olarak sahibini cennete kadar götürecek bir yoldaş oluyor.

  Aziz kardeşlerimiz. Malumunuz bazı Müslüman beldeleri (Filistin ve Lübnan) şu anda düşman bombaları ve topları altında çoluk çocuk öldürülüyor. Evler başlarına yıkılıyor. Kendilerini müdafaa edecek silahları yok. Felaketler içinde çırpınıyorlar. Dünya da seyrediyor. Irak, Çeçenistan, Afganistan, Keşmir ve Doğu Türkistan da düşmanların işgalleri altında. Buralarda da çocuklar ve kadınlar dahil, vurma, öldürme, bombalama, ahlaksız girişimler gibi, her türlü fecaat, rezalet ve felaket içinde hayatta kalabilme mücadelesi veriyorlar. Bunlar bizim dünya ve ahiret iman kardeşlerimiz. Allahü teala bizi kardeş etmiş. Ahirette bunlarla karşılaşacağız ve kardeşliğin hesabını vereceğiz. Peygamberimiz ASV buyuruyorlar ki, & ldquo;Dünyanın öbür ucunda bir Müslüman acı çekse, bütün Müslümanların o acıyı duyması lazım, komşusu aç iken tok olarak yatan bizden değil, bir mümin diğer bir mümine birbirine yapışmış bir bina gibidir.” Bu mübarek aylarda her namazdan sonra bu memleketlerin işgalden, tecavüz ve tasallut ve hücumlardan kurtulmaları için ve düşmanların kahrı ve def’i için, dua etmeliyiz ve ettirmeliyiz. Zenginlere, camilerdeki cemaatlere durumu anlatıp para yardımı toplamalıyız. İHH gibi, Deniz feneri gibi, Cansuyu gibi itimatlı dernekler vasıtasıyla göndermeliyiz. Ta ki kısmen mes’uliyetten kurtulup vazifemizi yapmış olalım.

  M.Said Özdemir
 2. 2
  Easy
  Güncelleme
  Reklam  Tüm İSLAM Alemının bu Mubarek Gecesinin Hayırlara VEsile Olmasını CENABI HAK'tan Niyaz Ederim.


  RABBIM Nice Mubarek Aylar'ı Gunler'i Birlikte Görmeyi Nasip Etsin İNSALLAH 3. 3
  fotoibrahim
  Üye
  Alıntı Hasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tüm İSLAM Alemının bu Mubarek Gecesinin Hayırlara VEsile Olmasını CENABI HAK'tan Niyaz Ederim.


  RABBIM Nice Mubarek Aylar'ı Gunler'i Birlikte Görmeyi Nasip Etsin İNSALLAH
  aMiN.... Bu mubarek gecenin hürmetine cümlemizin duaları kabul olması , dertlerimizin devası, hastalara şifa, savaştakilere zafer dileğiyle.... ReGaiP KaNDiLiNiZ MuBaReK oLSuN.... 4. 4
  ROBİN
  Usta Üye
  Regaip Kelimesi Bolluk, Bereket, Fazilet Anlamına Gelir. Bu Gece Allah?ın LÜtuflarının Bol Bol VerildiĞi Bir Gecedir Ve ÜÇ Ayların Ilk Kandil Gecesidir. Regaib Gecesi Hayırlı Olsun..

 5. 5
  Easy
  Güncelleme
  Babamın ismide Regaip

 6. 6
  gurpolat
  Üye
  Regaip kandili tüm islam alemine mubarek olsun.

 7. 7
  By_HC
  Üye
  Alıntı gurpolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Regaip kandili tüm islam alemine mubarek olsun...
  .
  Amin...

 8. 8
  Psikolog
  Özel Üye
  Arkadaşlar bugün REGAİP KANDİLİDR.Bütün müslüman halkının kandili mübarek olsunn

 9. 9
  TürkBuraks17
  Üye
  Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandiliniz mübarek olsun

 10. 10
  Gökhan
  Emekli
  çok teşekkürler arkadaşlar böyle bi konu açtığınız için,tüm müslümanların Regaip Kandili mübarek olsun

 11. 11
  10UR
  Üye
  Reklam  Tüm İSLAM aleminin kandili mübarek olsun

 12. 12
  colin
  Üye
  Kandiliniz Mübarek oLsun Arkadaşlar...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi