Güneşin dehşete düşüren fotoğrafları

+ Yorum Gönder
İslami Resimler ve Dini Resimler Bölümünden Güneşin dehşete düşüren fotoğrafları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Güneşin dehşete düşüren fotoğrafları

  Reklam  Güneşin dehşete düşüren fotoğrafları

  Forum Alev
  NASA, Güneş’te meydana gelen fırtınaları gözlemlemek ve üç boyutlu filmini çıkarmak için iki uzay aracı geçtiğimiz Kasım ayında uzaya fırlatmıştı.

  NASA’nın STEREO adını verdiği ikiz uzay araçları Dünya’ya kadar ulaşan ve uydu sistemlerini bozan, astronotların sağlığını tehdit eden Güneş fırtınalarını yerinde araştıracak. İki ayrı araçtan oluşan 550 milyon dolar değerindeki STEREO gözlem sistemi, gelecek 2 yıl boyunca manyetik Güneş fırtınalarının oluşum sürecini inceleyecek.

  İşte bu uzay araçlarından ilk fotoğraflar dünyaya ulaştı. Özel filtreleme sistemiyle çekilen fotoğraflar insanan aklını başından alacak türden.

  Güneş'in dış görünüşü bile görenleri hem şaşkına hem dehşete düşürüyor.

  "Burası böyle ise Cehennem nasıl bir yerdir?" sorusunu akla getiren görüntülerde Güneş'in tam bir ateş topu gibi olduğu görülüyor.

  Filtreli çekilen görüntülerde Güneş'teki patlamalar alenen gözüküyor.

  İşte o müthiş görüntüler...


  güneşin dehşete düşüren fotoğraflar.jpgg-ne-in-deh-ete-d-ren-foto-raflari.jpg


  *Cehennem'dekiler için en büyük azap, Allahu Teala'nın kendilerine gazap etmesi ve onlara bir daha rahmet nazarı ile bakmamasıdır. Bütün dehşetiyle diğer azap çeşitleri bunun yanında az kalır.

  *Cehennem'de yanıp kül olmak; tükenip kaybolmak ve böylece azaptan kurtulmak yoktur. Ateşte yanan ve eriyen vücut yeniden yaratılır, ilk haline getirilir ve azap taze vücut üzerinde devam eder. Bu hep böylece sürer.(Nisa, 56.)

  *Cehemmede görevli azap melekleri vardır. Reisleri Mâlik'tir. Azap melekleri Cehennem'in ateşinden etkilenmezler; ateş onlara bir zarar vermez. Bu melekler Cehennem'dekilere merhamet etmezler, hallerine acımazlar. Allah tarafından kendilerine ne görev verildi ise onu tam olarak yerine getirirler.

  Bu bölümü, Zümer sûresinin ahiretteki en son durumu anlatan ayetleri ile kapatıyoruz: Rahman ve Rahim olan Rabbimiz bu ayetlerde buyuruyor ki:

  "Mahşerin kurulduğu yer, Rabbinin nuru ile aydınlatılır, herkesin amelinin yazıldığı kitap ortaya konur, peygamber ve şahitler getirilir ve aralarında hakkaniyetle hüküm verilir; onlardan hiç kimseye zulmedilmez."

  "Herkes ne amel yapmışsa karşılığı tastamam verilir. Allah onların yaptıklarını en iyi bilendir."

  "Allah'ı ve ayetlerini inkar edenler bölük halinde Cehennem'e sürülür. Oraya geldikleri zaman kapıları açılır. Cehennem bekçileri onlara: "Size içinizden Rabbinizin ayetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı hatırlatan peygamberler gelmedi mi?" derler. Onlar: "Evet, geldi" derler. Fakat ne çare ki, azap hükmü kafirlerin üzerine hak olmuştur."

  Onlara: "İçinde ebediyyen kalacağınız Cehennem'in kapılarından girin; kibirlenip hakkı inkar edenlerin yeri ne kötü!" denilir.(Zümer, 69-75.)

  "Rabblerinden korkan ve emrine isyandan kaçınan mü'minler ise, bölük bölük Cennet'e sevkedilirler. Oraya varıp da kapıları açıldığında Cennet'in bekçileri: "Selam size! Tertemiz geldiniz. Artık ebedi kalmak üzere girin buraya" derler."

  "Onlar da: "Bize verdiği sözü yerine getiren ve bizi dilediğimiz yerinde oturacağımız bu Cennet yurduna varis kılan Allah'a hamdolsun. İyi amelde bulunanların mükafatı ne güzelmiş." derler."

  "O esnada melekleri de görürsün ki, Rablerine hamd ile teşbih ederek Arş'ın etrafını kuşatmışlardır. Artık kulların aralarında adaletle hükmolunmuştur. En son olarak: Alemlerin Rabbi olan Allah'a homdolsun denilir."

  Hamdolsun alemlerin Rabbi olan Yüce Allah'a. 2. 2
  korkma_benim
  Yeni Üye

  --->: GÜneŞİn DehŞete DÜŞÜren Fotoraflari

  Reklam  biz yazın sıcagına dayanamıyoruz degil ki cehennemde ki ateşe nasıl dayanacaz bakalım allah kimseleri cehennem ateşinde yakmasın,ama biz aciz kulların bazıları genelde çogunlugumuz cehennem ateşinde yanacagız yanmamak için allahın verdigi görevleri yerine getirmek zarundayız düşünün burada yanacaz bi rekat namaz için 50 bin defa yanıp kül olacaz ve tekrar yaratılıp yanacaz........ 3. 3
  yakuzza0092
  Üye
  offssss allah hepimizi korusun o gun o atesten kardesler baska bi şey diyemiyorum 4. 4
  turkish_man
  Yeni Üye
  olanüstü görüntüler kişinin bunları gördükten sonra insanın tüyleri dken dibi oluyor.

 5. 5
  GEGA39
  Yeni Üye
  muazzam resimler - acı gerçekler ikiside yanyana.

 6. 6
  büşra yıldız
  Yeni Üye
  insanınn tüyleri dikenleniyo
  Allahın azabını düşünnmek bile istemiyorum

 7. 7
  ZAGROS 47
  Aktifleşmemiş Üye
  çok dehşet gerçekten insan oğlu bu ibreti görünce
  dünyadaki herşeye önem vermeli bence

 8. 8
  anstro
  Emekli
  çok güzel olmuş ibret verici olağanüstü

 9. 9
  gfb_234
  Üye
  eline sağlık kardeş ...

 10. 10
  zzr1100
  Emekli
  muazzam resimler saolasın

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi