Fujıfılm Fınepıx S1000fd 10.0mp 2.7" Lcd Dijital Fotoğraf Makinesi

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Dijital Fotoğraf makineleri Bölümünden Fujıfılm Fınepıx S1000fd 10.0mp 2.7" Lcd Dijital Fotoğraf Makinesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Fujıfılm Fınepıx S1000fd 10.0mp 2.7" Lcd Dijital Fotoğraf Makinesi

  Reklam  Fujıfılm Fınepıx S1000fd 10.0mp 2.7" Lcd Dijital Fotoğraf Makinesi

  Forum Alev
  Uzlaşmaları bir kenara bırakmanın zamanı geldi: Nihâyet, ailenin her ferdi için tasarlanmış bir sayısal fotoğraf makinası, Fujifilm tarafından geliştirildi. Hem yeni başlayanların, hem de gayretkeş fotoğrafçıların isteklerine cevap verebilen FinePix S1000fd ele yatkın gövdesi, geniş yakınlaştırma menzili ve kolay kullanımına rağmen yaratıcılığa imkân tanıyan özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Yeni FinePix 1000fd sayısal fotoğraf makinası, 12 kat optik kaydırma (Zoom) menzili olan Fujinon objektifi ile 33 – 396mm eşdeğer odaklama aralığında, yani: İnanılması güç olan bir odak menzilinde çalışabilmektedir. 10 milyon pikselden oluşan ışık algılayıcı ise, 20x25cm ebatlı baskılarda bile parlak sonuçlar elde edilmesini mümkün kılar. 102,5 x 73 x 67,8mm (GxYxD) gibi tıkız boyutları ile makina, neredeyse her çantaya sığabilmesine rağmen, 6,86cm çapında (230.000 piksel) büyük ve rahat izlenebilir bir ekrana sahiptir. Büyük menzilli optik kaydırma, yüksek çözünürlük, büyük ekran ve tıkız gövdeden oluşan bu birleşim makinayı, çok çeşitli alanlarda kullanılabilen, ideal bir aile makinası hâline getirmektedir.

  Optik kaydırma menzili bu kadar büyük olan makinalarda sallanmış resimlerin oluşması, ışık algılayıcının duyarlılığına bağlıdır. FinePix S1000fd modeli, tam çözünürlükte ISO 1600 gibi, yüksek bir ışık duyarlılığı seviyesi sunmaktadır. Konu keskinliği kipi vasıtası ile en uç dar açı (Tele) bölgelerinde bile resmin sallanması hakkında endişe duymaya gerek kalmaz. Zîra konu keskinliği kipi, her çekim ortamı için en uygun ışıklama süresini (Enstantane) ve ışık duyarlılığını ayarlamaktadır.

  Böylece, az ışıklı ortamlarda bile, konunun veya makinanın hareketinden kaynaklanan bulanıklıklar engellenir. Yeni geliştirilen “Geniş görünüş (Panorama)” kipi ise, görkemli manzara çekimleri yaratmayı çok kolay kılmaktadır. Bu kipte: Ard arda çekilen azamî üç resim, birbirleri ile birleştirildikten sonra “Geniş görünüş (Panorama)” fotoğrafı olarak kayıt edilir.

  Mevcut olan çok sayıda konu düzenlemesinde (Senaryo) ışıklama süresi (Enstantane), ışık siperi (Diyafram) ve beyaz ayarı otomatik olarak ayarlandığı için fotoğrafçının, yalnızca konuya yoğunlaşması gerekli olmaktadır. Ancak FinePix S1000fd modeli, müdahaleyi seven fotoğrafçılar için de çok sayıda imkân sunmakta ve fotoğrafçının yaratıcılığını desteklemektedir.

  FinePix S1000fd modelinin pil başarımı da dikkate değer: Alkalin kalem piller ile 300 kareye kadar çekim yapmak mümkündür. Fujifilm yüz tanıma teknolojisi ile de donatılmış olan makina, çekim çerçevesi dâhilinde altı adede kadar çehreyi tanımlayarak, keskinlik ve ışıklama ayarlarını bunlara göre ve otomatik olarak yapabilmektedir. Buna ek olarak makina, kırmızı göz etkinliğini de otomatik olarak tanıyıp, çekimden hemen sonra düzeltir. VGA niteliğinde sesli video çekimleri yapan FinePix S1000fd, ikil bellek kart yuvası vasıtası ile xD, SD ve SDHC türü bellek kartları kullanabilmektedir. 2. 2
  ASUDE
  Bayan Üye

  Cevap: Fujıfılm Fınepıx S1000fd 10.0mp 2.7" Lcd Dijital Fotoğraf Makinesi

  Reklam  çok gelişmiş olan bu fotoğraf makinesi özellikle odaklanmada kusursuzluk yaratırken karanlık ve puslu ortamlarda net çekim gücüyle kendini göstermektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi