Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından cankurtaran kursu açıldı.

+ Yorum Gönder
Haber Bölümü ve Diğer Spor Dalları Bölümünden Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından cankurtaran kursu açıldı. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  __Bozkurt__
  Üye
  Reklam

  Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından cankurtaran kursu açıldı.

  Reklam  Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından cankurtaran kursu açıldı.

  Forum Alev


  Gazipaşa Kaymakamlığı'nın desteğiyle gerçekleştirilen can kurtaran kursları, Selinus plajında verilmeye başlandı.
  Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve ilk yardım can kurtarma eğitmeni Bedri Sincar tarafından verilen kursun ilk günkü çalışmalarını, Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Akkoca ile izledi.
  Su sporlarının Gazipaşalılar tarafından benimsenip kabullenilmesi gerektiğine işaret eden Gültekin, ''Su sporları, Gazipaşa'nın yeni yaşam tarzı olacak. Su sporlarını geliştirmeye yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz'' dedi.
  Gazipaşa denizinin çok temiz olduğuna dikkati çeken Gültekin, denizin sadece yüzme amaçlı değil, yelken sporları için de kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Gültekin, denizin yelken sporları, sörf, su altı ve dalış sporları için kullanılacağını, bu amaçla yelken ve cankurtaran kursları açtıklarını bildiren Gültekin, ''Bugüne kadar ilçemizde bir tek cankurtaranımız yoktu, şimdi bu eğitimin ardından havuz işleten ve plaj tesisi olan her işletmede cankurtaran bulunması zorunlu olacak. Plajlarda da can kurtaran hizmeti verilecek'' diye konuştu.
  İlk yardım ve cankurtaran eğitmeni Bedri Sincar da, su sporları yapan işletmelerde, cankurtaran bulundurulmasının zorunlu olduğuna belirterek, kursta başarılı olan kursiyerlere, altın ve bronz bröve vereceklerini söyledi.

  Kaynak:::ajansbir.com
 2. 2
  tunikiş
  Yeni Üye

  --->: Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından cankurtaran kursu açıldı.

  Reklam  bir alanyalı olarak buna çok sevindim..+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi