Güvenlik ile ilgili bilgiler

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Güvenlik ile ilgili bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Güvenlik ile ilgili bilgiler

  Reklam  Güvenlik ile ilgili bilgiler

  Forum Alev
  Burada, Klanlar'daki güvenlikle ilgili önemli bir kaç açıklama bulabilirsin.

  Klanlar'da şifren sadece şifrelenmiş olarak kaydedilir. Bu şifrenin kırılması mümkün değildir. Şifrenin başkası tarafından ele geçirilmesi için ancak bir kaç yöntem vardır:

  * Kolay tahmin edilebilecek güvenli olmayan bir şifre seçmişsindir
  * Kullanıma açık bir bilgisayardan giriş yapmışsındır ve şifren kaydedilmiştir / giriş yaparken birisi şifreni görmüştür
  * Bir dolandırıcıya inanmışsındır  Yukarıda sayılan örnekleri önlemek için birkaç ipucu. Bu ipuçları saçma ya da abartılı gelebilir ama tecrübelerimizden, bir şifrenin bu yöntemlerle "çalındığını" anlatan kaç tane destek talebi geldiğini biliyoruz.

  * Şifren adını ya da soyadını içermemelidir. Aynı şekilde "1234" ya da "şifre" tarzında da seçilmemelidir. En iyisi bir sayı ve özel işarete sahip bir şifre seçmektir. Bu kulağa karışık geliyor, fakat şifrenin güvenliğini yükseltmek için kelimenin ortasına bir ! koymak yeterlidir. Sayı mümkünse tesadüfen seçilmelidir.
  * Okul ya da internet kafe gibi halka açık bir yerden giriş yaparsan, sürekli bağlı kalaracak şekilde giriş yapmamalısın. Tarayıcın şifrenin kaydedilip kaydedilmemeyeceğini sorarsa bunu kabul etme. Doğrudan arkanda kimsenin durmamasına ve sana bakmamasına da dikkat et.
  * Destek ekibi hiç bir zaman şifreni sormayacaktır. Birisi Klanlar şifreni istediğinde bundan mutlaka kuşku duy. Birkaç sayfada Klanlar adını ve şifreni girmen istenebilir. Burada "harici kimlik tanıtımı" ve adres satırında "www.klanlar.org/....." yazıyorsa bu bir aldatmaca değildir. Bu sayfalar Klanlar'ın bir arabirimini kullanır, bu şekilde şifrene ulaşma olasılığı yoktur. DSplus bu tür sayfalara bir örnektir: Bir yorum yapmak istediğinde öncelikle kendini tanıtmalısın.
  * Genel olarak Klanlar şifrelerini başka sayfalarda kullanmamalısın. Özellikle şifrenin e-posta adresinden ve hesabından farklı olması önemlidir. Oyunda herhangi bir şekilde şifren kırılırsa, e-posta adresinle şifreni değiştirebilirsin. Eğer e-posta adresin de çalınırsa hesabını geri alma şansın nerdeyse hiç yoktur.
 2. Alev
  Özel Üye

  Güvenlik ile ilgili bilgiler Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
güvenlik ile ilgili bilmeceler,  güvenlik ile ilgili bilgiler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi