AirRivals Oyun Kuralları

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden AirRivals Oyun Kuralları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  c4rt3lcSS
  Üye
  Reklam

  AirRivals Oyun Kuralları

  Reklam  AirRivals Oyun Kuralları

  Forum Alev
  1 ADLANDIRMA

  - Oyuncu , dükkan, ve tugay tanimlamasina hakaret, irkci, radikal, argo ve/veya ahlaksiz yada başka şekilde negatif anlam taşıyan
  isimlerin verilmesi yasaktir.
  - Gereksiz harflerle, isaretlerlerle anlam dışı isimlerin kullanımı uygun değildir.
  - Eğer Airrival takım üyelerinden birisinin ismini bir oyuncu kullanirsa yada AirRivals takımına ait oldugunu soylerse uyarisiz ismi degistirilecek veya aşırıya kaçan durumlarda hesabı kapatılacaktır.


  2 DAVRANIS

  - Lütfen diger oyunculara karsi dostca davranin ve onlara hakaret etmeyin.
  - Diğer oyuncuları tehdit etmek , gozunu korkutmak ve santaj yapmak yasaktir.
  - Eğer diger oyuncularin bu kurallara uymadigini dusunuyorsaniz GM(Oyun yöneticisine) e bildirin.
  - sizin hakaret olarak gormediginiz kelimeler baska oyuncular tarafindan hakaret kabul edilebilir. Bu sebeple GM, bildirilen bu kisiyi incelemek durumunda kalir.Eğer o sırada bir GM'e ulaşılamıyorsa tehdit ve hakaret gibi şikayet konuları SS (ekran görüntüsü) yada ona benzer belgelerle GM'e iletilmelidir.
  - Diğer oyunculardan kendi istekleri dışında bir şey talep etmek oyun kurallarına aykırıdır ,bu nedenden dolayı hesap kapatılabilir.

  2a Acemileri Kızdırmak

  - Lütfen oyuna yeni başlayanlara karşı saygılı olun ve onlara karşı alaycı yaklaşmayın , unutmayın ki hepimiz bir zamanlar yeni başlamaştık. Onlara yardım edin!
  [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]
  2b Ozel Dükkan
  [/COLOR]
  - Özel dükkanlar NPC dükkanlarına(Yapay Zeka Karakterleri) ve depobölgesine yakın olmamalı , diğer oyuncuları engelleyecek şekilde kurulan özel dükkanlar durumunda GM'ler bu dükkanların yerinideğiştirme hakkına sahiptirler,bu kuralın sürekli ihlali hesapkapatılması ile sonuçlandırılır.

  3 OYUNDA CHAT

  - Oyundaki resmi dil Türkçedir, resmi dil oyun sunucuları ,forum ve irc için geçerlidir.
  - Ticaret ,harita ve normal sohbet dili türkçedir.Diğer diller tugay, formasyon veya fısıltı aracılığı ile konuşulabilir.GM'ler dil kurallarına uymayan kullanıcıları hiç bir uyarı yapmadan 'sessiz duruma' alıp susturabilirler.
  - Kullanıcı adı yanında /ment komutu ile eklenen ekstra yazılarda ırkçı, alaycı ve argo kelimeler kullanılması yasaktır.
  - Ahlaka aykırı kısaltmaların kullanılması , oyun sohbet penceresi tarafından sansürlenmiş kelimeleri çeşitli değişik şekillerde yazmak yasaktır.
  - Gm'ler herhangi bir uyar yapmadan herkezi 'sessiz duruma' alabilirler, oyundan atabilirler ve kural ihlallerini tekrarı halinde hesabını kapatabilirler.
  [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]
  3a Spam
  [/COLOR]
  - Lütfen sohbet ekranında spam yapmayin. Ticaret sohbetinde,normal, harita sohbetlerinde arkaya arkaya kısa süreler ile aynı mesajları atarak diğer kullanıcılara rahatsızlık vermemek.
  - AirRivals ile ilgisi olmayan linklerin ve yönlendirmelerin ,diğer oyunların reklamlarının yapılması yasaktır.
  - Oyun hileleri sormak ,diğer oyuncuları bu tip programlar kullanmaya teşvik etmek veya bu tip programların reklamını yapmak yasaktır.
  -Lider sohbetini gereksiz yere kullanmak ve spam yapmak yasaktır , 1 hafta hesap kapatılması ile cezalandırılması mümkündür.
  [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]
  3b Gercek Hayata yönelik tehditler
  [/COLOR]
  Diğer kullanıcıları, Gameforge çalışanlarını veya oyun ile ilgili herhangi bir başka kişiyi gerçek yaşam üzerinden tehdit etmek ,kişiyi bulup ona hasar vermeye çalışmak katiyen yasaktır, bu gibi durumlarda sistemsel geniş çaplı bir yasaklama ve hesap kapatma uygulanır.
  [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]
  3c Mektup Sistemi Kuralları
  [/COLOR]
  - Ulus lideri tarafından oyun içi mesajlaşma sisteminde Spam yapmak yasaktır.Oyun içi mesajlaşma sisteminde ayrıca yasak olan
  içerikler:Hakaret, ırkçılık,uyuşturucu içerikli temalar,aşırı uç söylemler ve içerikler ,pornografik içerikler.
  -Oyun içi mesaj sistemi ile anlamsız içerik taşıyan mesajlarla spam yapmak yasaktır.
  - Gm'ler kullanıcıları, uyulmayan kuralların durumuna göre gerekli gördükleri süre kadar sistemden uzaklaştırma (banlama) hakkına sahiptirler.

  4 BUGS (Oyun hataları)

  - Oyun içinde bulduğunuz bir hatayı kullanıp kendize avantaj sağlamaya çalışırsanız hesabınızın kapatılması riskini göze almış olursunuz.
  -Oyun içi hatalar (buglar) Gm'lere ve destek birimine bildirilmelidir.
  [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]
  4a Ulus seçimi
  [/COLOR]
  Bildirilenlere göre bazı kullanıcılar Seviye 11 'de ulus seçme işlemlerini geriye döndürüp diğer uluslarda reklam yaparak rahatsızlık vermişlerdir.Bu oyun hatası bildirilmiştir ve oyun hatalarını bilerek kullanma durumuna girer,bu nedenle Seviye 15 üzerindeki kişi eğer FreeSKA'da bulunuyorsa bu oyun içi hata kullanımına girer ve kurallara göre gerekli yaptırım uygulanır.

  5 HİLE

  - Oyun istemcisini manipule etmek yasaktır.
  -AirRivals için kullanılan ama Gameforge4D firmasından olmayan programların kullanımı hesap kapatılma sebebidir.Oyunculara AirRivals sunucularına gönderilen dataları şifrelemek , hacklemek veya manipule etmek yasaklanmıştır.
  - Makro programları botları ( bilgisayar tarafından otomatik kullanılan yazılımları) kullanmak yasaktır ve hesap kapatılma sebebidir.

  6 KULLANICI BILGILERI

  - her hesap sahibinin bilgilerini korumak kendi sorumlulugundadir.
  - airrivals takimi size kullanici bilgilerinizi ve sifrenizi asla sormazlar
  - Hesap bilgilerinin başkalarına verimi ile veya yeterli güvenliği sağlanmaması sebebi ile ortaya çıkan eşya/karakter veya hesap kayıplarında kaybolan eşya/karakter veya hesap için işlem yapılmaz.
  -Para veya herhangi bir şey karşılığında hesap satışı, deviri tamamen yasaktır.
  -Oyunculara kullanıcı bilgilerini sormak yasaktır.

  7 ORGANİZASYONLAR

  -Organizasyon esnasında GM komutlarına uyulmak zorunludur.GM komutuna uyulmadığı taktirde organizasyon sonlandırılabilir.
  -Her oyuncu ışınlanma noktalarını/kapılarını açık tutmak ve bu sayede diğer oyuncularında organizasyon haritasına girmelerine olanak sağlamak
  zorundadır.
  -Organizasyon esnasında GM'leri rahatsız etmek yasaktır.GM'ler organizasyonu yönetmek ve yönlendirmek ile yeteri kadar meşgullerdir,lütfen mesajlarınızı Forum,irc veya email aracılığı ile iletiniz.
  -Organizasyon sonrasında ödüller için dilenilmesine izin verilmez.Ödüller GMler tarafından verilir.Kullanıcıların ödüller üzerinde herhangi bir hakkı yoktur.Kimin kazandığına dair kararlar GM tarafından verilir.

  8 GM YARDIMI

  -Gm'ler herhangi bir oyun kredisi,eşya veya buna benzer şeyler veremezler.Sizin için birşey tutmazlar ,seviye atlamanıza yardımcı olmazlar ,herhangi bir yaratığın ortaya çıkarılmasına yardımcı olmazlar.İstisna durum:Organizasyon veya hata durumları hariç
  -Gm'ler sizinle ticaret yapmazlar, ticaret penceresi dahi açmazlar.
  -Bu durumları organizasyonlar haricinde GM'lere sormayınız bile.Sürekli olarak eşya,kredi,para,formasyon ve arkadaşlık teklifleri karakterinizin 'susturulmasına' veya oyun atılmanıza neden olur.

  9 GM TAKIMI


  -Eger bir oyuncu GM veya Mod tarafından verilmiş bir kararı başka bir GM/Mod ' şikayet ediyorsa bu durum oyun sonu ,yani hesap kapatılması demektir (Gm/Mod lar hakkındaki itirazlar GA (Oyun admini) veya destek birimine iletilmelidir!)
  -GM takımı oyunculara yardımcı olmak ve oyunu güzelleştirmek için vardır.
  -Oyun kurallarına karşı gelinmesi durumları esas olarak GM'ler tarafından ele alınır.GM'ler gerekli önlemleri alabilirler mesela oyuncuyu sınırsız sunucudan atabilirler,kullanıcı hesabının kapatılması için gerekli yerlere başvurabilirler.
  [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]
  9a
  [/COLOR]-Kullanıcılar oyun içerisinde GM-Takımından gelen mesajlara cevap vermek ile yükümlüdür.
  -Belirli bir süre sonra oyuncu tarafından cevap verilmiyorsa ancak oyun içinde faal bir şekilde aksiyon halindeyse bu durum GM-Takımı tarafından izin verilmeyen otomatik programların kullanımı olarak değerlendirilir.

  10 ÖNLEMLER

  Kural dışı davranışların derecesine göre şu önlemler alınır :

  -Kurallara uyulması konusunda dostça bir uyarı
  -Uyarı
  -uyarı : ' sessiz duruma' getirme
  -Hesap kapatma


  AirRivals takımına karşı kural dışı davranışlarda ( hakaret, uygunsuzkonuşma,görevi rencide edici ithamlarda bulunma) süresiz hesap kapatılmasına yol açar.
  Gerekli görüldüğü durumlarda kuralları düzenleme hakkımız vardır. Diğer davranış ve durum kurallarını GIS (Kullanıcı sözleşmesi) içerisinde bulabilirsiniz.
  Yukarıda sayılan kurallara uyulmaması durumunda AirRivals takımı kullanıcıları belirli bir süre veya süresiz olarak verilen çevrimiçi hizmetlerden mahrum etme hakkına sahiptir.

  Yukarıda sayılan kurallara uyulup uyulmadığına karar verilmesi hakkı AirRivals takımına aittir.
 2. 2
  ulascan55
  Yeni Üye

  --->: AirRivals Oyun Kuralları

  Reklam  :Speki gm ler ne işe yarıo cvp lütfen senin anlattıklarına göre gm hiç bi işe yaramıolar xD söleyin ulen :cool: :p+ Yorum Gönder
airrivals makro
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi