Rönesans Krallıkları tanitimi

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Rönesans Krallıkları tanitimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  yolt01
  Yeni Üye
  Reklam

  Rönesans Krallıkları tanitimi

  Reklam  Rönesans Krallıkları tanitimi

  Forum Alev
  www.kralliklar.com
  Seviye 0 Başlangıç rehberi
  Bölüm 1: Çok açsınız (Nasıl ve ne yemelisiniz ?)

  Oyunda hergün iki Açlık Puanı(AP) gideren yiyecek yemeniz gerekli. Bunun anlamı 1 somun ekmek yada 2 çuval mısır yemeniz gerektiğidir.

  1) Evde yemek yemek

  Ev > Eşyalar 'a tıklayın ve burada 2 somun ekmek göreceksinz. Kullana basarsanız bunlardan birini yersiniz

  2) Meyhanede yemek yemek

  Kasaba > Meyhaneye tıklayın bir meyhane seçin. İçinde oyuncu olan bir tane seçerseniz sorularınıza cevap vericeklerdir. Menüyü sor'a tıklayın buradan yemeğinizi yanındaki altın paraya tıklayarak alın. Etkisi 10 dk içinde meyhaneden çıksanız bile görülecektir. Seviye 1'e kadar başkaları size içki ısmarlasın siz paranızı harcamayın.

  Bölüm 2: Alış - Veriş (nasıl yiyecek alınır)

  Başlamadan önce, Seviye 0 iken EKMEK ve MISIR DIŞINDA HİÇBİRŞEY SATIN ALMAYIN. Eğer bıçak yada ayakkabı yada başka bir şey alarak şeytana uyacaksanız, bölüm 3'e atlayın sizin seviye 1 olmanızı geçiktirmek istemiyorum. Eğer sadece yemek almaya söz verirseniz okumaya devam edin . Kasabaya tıkladığınızda sol altta pazarı göreceksiniz. Pazara tıklayın > 'Kişilerin Sattığı' na girin ve ekmek ve mısırı bulana kadar sayfayı aşağı kaydırın. Günde 2 mısır yada 1 ekmek yemen gerekli, bu yüzden hangisi ucuza geliyorsa onu al. Alacağınız ürünün yanından kaç adet alacağınızı seçin. Eşyalar heybenize eklenecektir daha sonra satın ala tıklayın. 10 dk içinde aldığınız eşyalar 'Eşyalar'(bknz. 1.Bölüm) bölümünde gözükecektir.

  Bölüm 3: Yaşamak için çalışmak

  Seviye 1 olmanız için 90 akçeden fazla para biriktirmeniz gerekir. Şu anda çalışabileceğiniz 5 yer vardır.

  1) Maden

  Seviye 0 'lar için en iyi para kazanma yerlerinden biri madenlerdir. Hem iyi para kazanırsınız hemde eyalete yardım edersiniz. Madenler 16-17 akçe arasıda parayı iki taksit halinde verirler. İlk taksit çalışmanızın ertesi günü olur ve paranızın yarısını alırsınız geri kalanını ise pazar günü alırsınız. Madende çalışmak için şu yolu izleyin Eyalet > Çalışmak > (Maden resmine tıklayın).

  2) Başkası için tarlasında çalışmak

  Bu işe şu şekilde laşabilirsiniz Kasaba > Belediye binası > iş duyuruları. Bir iş bulun detaylara basın ve işe başvurun. iyi haber buradan kazandığınız parayı ertesi gün alırsınız, ve bazı işler madenden çok para öder. Kötü haber ise işe alınıp alınmadığın 10-20 dk içinde belli olur bu yüzden başvurduktan sonra sonucu beklemeniz tavsiye edilir.

  3) Kasaba özel bölümü ( Orman, Göl, Meyve bahçesi )

  Bulunduğunuz kasabaya göre değişen özel bir bölümdür. Bu bölüme ulaşmak için Kasaba > (ilgili bölüm:Göl,Orman,Meyve Bahçesi). Gölden balık; Meyve bahçesinden meyve; Ormandan tomruk odun kazanısınız. Burada çalışıp elde ettiğiniz ürünleri pazarda satabilirsiniz. Bu ürünleri KESİNLİKLE elinizde tutmayın yada yemeyin kazandığınızda hemen pazarda satışa koyun. Satış yapmak için 'Eşyalar' bölümünden eşyanın yanındaki satışa koy linkine tıklayın, uygun fiyatı bulmak için pazarınıza bakın ve/veya belediye duyurusuna birgöz atın.

  4) EAÜ (Eyaletlerarası Asgari Ücret)

  Alınacak gibi bir iş değildir . Çok çağresiz iseniz bu işe başvurun. Sadece 8 akçe kazanırsınız madenden daha azdır. Ödeme şekli maden gibi 2 taksittedir - 5 akçesi hemen alınır, diğer 3 akçe pazar günü gelir. Nereden başvurabileceğinizi söylemek istemiyorum bunun yerine 3. yada 5. işleri tercih edin

  5) Cami için çalışmak

  Cami için çalıştığınızda 5 akçe kazanırsınız. Camide çalışmak için Kasaba > Cami > camide çalış. Seviye 1 olmak için 2 kere camide çalışmanız gerekli. Size tavsiyem eğer pazara yakın bir günde isek madende çalışmanız böylece pazar olunca paranızı alırsınız ve aldıktan sonra camide çalışırsını böylece bir dahaki pazarı bekmek zorunda kalmazsınız. Aynı şekilde işduyurularında bir iş bulduysanız o işte çalışmaya çalışın camide çalışmayı sonraya ertelersiniz. EAÜ den az para verdiği halde neden camide çalışmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıya bakın.

  Bölüm 4: İtibar puanı ve Güven puanı

  Seviye 1 olmak için 90 akçenin yanında 5 itibar puanınada ihtiyacınız vardır. Güven puanları oyuncular tarafından verilir ve itibar puanınızı 1 artırır. Seviye 0 da iken itibar puanını camide çalışarak kazanabilirsiniz. Seviye 0 da iken en fazla 3 güven puaı(GP) alabildiğiniz için ve seviye 1 olmak için 5 itibar puanına ihtiyacınız olduğundan camide 2 gün açlışmaya ihtiyacınız var.
  Söylediğim gibi cami iyi para vermemektedir bu yüzden çalışabildiğiniz kadar az camide çalışın. Kasaba > Belediye > Kasaba bilgilerine girerek buradaki oyunculara mesaj atarak onlardan size güven puanı vermelerini isteyebilirsiniz. Her oyuncu her pazar 2 güven puanı dağıtmak için alır. Güven puanı istediğinizi kasaba forumunda ve meyhanelerde karşılaştığınız insanlarada söyleyebilirsiniz.

  Bölüm 5: Seviye atlamaya hazır mıyım? Nasıl yapabilirim?

  Seviye 1 olman için 90 akçe ve 5 itibara ve seviye 1 olurken seçtiğin tarlanda ihtiyacın olacak bazı şeyleri tamamlamış olman gerekir. Seviye 1 olmaya yaklaştığında nasıl bir tarla alacağına karar vermelisin. Bunun için belediye başkanına yada akıl hocasına danışabilirsin işte sana bazı artılar ve eksiler:

  Arazini ne alacağına karar verdiğinde ve açlıktan ölmemek için yeterli parayı biriktirdiğinde seviye 1 olmak için Eyalet > Kale > Beylerbeyi başkatipi ile görüşüp arazini seç ve ertesi gün arazin gelecek ve seviye 1 olacaksın 2. 2
  yolt01
  Yeni Üye

  --->: Rönesans Krallıkları tanitimi

  Reklam  SEVİYE 1 OLDUNUZ HADE BAKİM:

  SEBZE TARLASİ

  Sebze yetiştirmek seviye 1 oyuncuların işidir.
  Sebze tarlasını almadan önce belediye başkanına danışın böylece fazla üretimi önlemiş olursunuz.
  Sebzeler oyundaki temel yiyeceklerden biridir. Bir tane yemek 1 açlık puanı ve 1 karizma verir. Karnızı sebze ile doyurmak için 2 adet yemeniz gerekir.
  Meyve bahçesinin olduğu kasabalarda sebze tarlası önerilmez. Çünkü sebzeler meyve ile aynı özelliğe sahiptir.

  Nasıl işler?

  Sebze yetiştiriciliği 5 gün sürer:

  1) Ekim otomatik olur böylece 4 gün boyunca bir şey yapmanıza gerek kalmaz.
  2) Beşinci gün ürünlerinizi hasat etmeniz gerekir. Her ne kadar zeka puanlı kişiler tutabilsenizde şimdilik sebze tarlasının verimi artmamaktadır

  Bir sebze tarlasının hasatı:

  1. Tarla: 0 - 20 ZP >>> 4 Sebze
  2. Tarla: 0 - 20 ZP >>> 3 Sebze

  Verim = %(50 + (ZP/4)) --- {Ancak şu an verimin alınan ürüne bir etkisi olmamaktadır}

  Ücretler ve İşçi tutma

  Ücret: Satış ücreti serbest olmakla beraber hem tüketiciye hem üreticiye kar sağlayabilecek doğru bir çizgide olmalıdır.
  Sebzenin ortalama fiyatı 14 akçedir.

  İşçi Tutma: Her işçi kiraladığınızda 1 adet itibar puanı kazanırsınız.işçinin zekasının olması yaptığınız hasatı etkilemez.

  Kazanç: Her 5 günde bir, 4*14= 56 akçe kazanırsınız. (2. Tarla için 3*14 = 42 akçe )

  MANDA TARLASİ:

  MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ

  * Başlangıçta belirtmemiz gerekir ki, bütün üreticilik alanları arasında manda yetiştiriciliği en çok masraf gerektiren üreticilik alanıdır.

  * Mandalardan şişe süt ve manda eti elde edebilirsiniz.

  * Mandalar ölmeden önce kesilmesi gerekir. Mandaları kesebilmek için evinizdeki eşyalar bölümünde bıçağınızın olması gerekir. Bu işlem size belli kalitede manda eti sağlar ve etleri kasaplara satabilirsiniz. Mandaların her gün beslenmesi gerekir. Her gün beslemek, mandalarınızın ağırlığının artmasını sağlar ve buda size mandaları kestiğinizde elinize daha çok manda eti geçmesini sağlar

  * Dört günde bir mandaların sağılması gerekir. Bu işlem size şişe süt sağlar. Mandaları sağabilmek için evinizdeki eşyalar bölümünde kovanızın olması gerekir. Bir sağımda manda başına 1 veya 2 şişe süt elde edebilirsiniz, kiralayacağınız işçinin zeka puanına bağlı olarak. Mandaları sağdığınız vakit bütün mandalar sağılmış olur.

  * Genelde mandalar 15 - 17 gün yaşarlar ama ara sırada olsa 10 - 11 günde öldükleri de olur.

  1.günden 9. güne kadar ---> % 0 ölme şansı
  10. gün ---> % 1 ölme şansı
  11. gün ---> % 2 ölme şansı
  12. gün ---> % 3 ölme şansı
  13. gün ---> % 4 ölme şansı
  14. gün ---> % 5 ölme şansı
  15. gün ---> % 8 ölme şansı
  16. gün ---> % 12 ölme şansı
  17. gün ---> % 15 ölme şansı
  18. gün ---> % 20 ölme şansı
  19. gün ---> % 22 ölme şansı
  20. gün ---> % 25 ölme şansı
  21. gün ---> % 30 ölme şansı
  21. günden sonra ---> % 35 ölme şansı


  ÜRETİM İÇİN GEREKLİ OLANLAR

  * 1 manda = 45 akçe
  * 4 manda = 4 x 45 = 180 akçe

  Eğer kovanız delinmezse ve bıçağınız kırılmazsa 17 günlük manda bakıcılığı devresinde şunlara ihtiyacınız vardır :

  * 1 kova
  * 1 bıçak

  * Mandaları kesmek için gerekli özelliklere sahip oyuncu

  SİZİN MASRAFINIZ : ( 4 manda ) + ( 4 mandayı kesmek ) + ( 1 kova ) + ( 1 bıçak ) + ( eğer 4 günde 1 sağarsanız )

  VEYA : ( 4 manda ) + ( 4 mandayı kesmek ) + ( 1 kova ) + ( 1 bıçak ) + ( eğer 3 günde 1 sağarsanız )


  MANDALARI SAĞMA YÖNTEMLERİ

  - Her dört günde bir sağma : 3.gün, 7.gün, 11.gün = 3 sağım
  - Her üç günde bir sağma : 2.gün, 5.gün, 8.gün, 11.gün = 4 sağım

  * Eğer her 4 günde bir sağarsnız = 8 şişe süt ( 1. tarla ise manda çiftliği ) x 3 sağma = 24 şişe süt
  * Eğer her 4 günde bir sağarsnız = 7 şişe süt ( 2. tarla ise manda çiftliği ) x 3 sağma = 21 şişe süt

  * Eğer her 3 günde bir sağarsnız = 7 şişe süt ( 1. tarla ise manda çiftliği ) x 4 sağma = 28 şişe süt
  * Eğer her 3 günde bir sağarsnız = 6 şişe süt ( 2. tarla ise manda çiftliği ) x 4 sağma = 24 şişe süt


  SIĞIR TARLASI:
  Sığır Besleme Rehberi


  Sığır besicisi olmak için bilmen gereken çok şey vardır. Birincisi, başlamak için 120 akçe kadar paran olmalı.Bu para sığır almak(3 sığır X 25 akçe , 1 sığır beleş) ve mısır almak içindir. İkincisi ise sığır sayısını çoğaltmak orta dercede risklidir. Çünkü her gün oyunda aktif olman gerekir.Sığırlarını beslemeyi unutman sana pahalıya patlar.Burdaki risk tam anlamıyla beslenemeyen sığırın ölmesidir. Risk düşük,ama yine de risk olduğunu unutmamak gerek.

  Bir sığırın fiyatı 25 akçedir.Bir çiftlikte en fazla 4 sığır olabilir, ve sığırları iki farklı şekilde besleyebilirsiniz. Hayvanı otlatmak(ücretsizdir) veya mısırla beslemek.Mısırları tarlandan veya marketten bulabilirsin. Sığırlar günde en fazla 1 çuval mısır yiyebilirler. Eğer sığırları otlatırsan onların ortalama büyüme değeri günde 5/18 olur.Eger onları mısırla beslersen büyümesi 5/9 olur.

  Bir sığırın ağırlığı şu şekillerde olabilir :

  Ölüyor (0), Çok Zayıf (1), Zayıf (2), Normal (3), Semiz (4), Şişman (5), Yağlı (6), Çok Yağlı (7), Amerikan Tipi (8 veya daha fazla).

  Sığırlarınızı kestirmek için evdeki eşyalar bölümünde bir bıçak bulunmalıdır(pazardan bulabilirsin).Sığır kestirmek için işçi tutarsanız bir itibar puanı kazanırsınız. Bıçakların 1/4 oranında kırılma riski vardır . Bıçakların kırılmasının tutulan işçinin ruhsal durumuyla ilgisi olduğuna dair bir söylenti vardır.Ama doğruluğundan emin değiliz.

  Sığır besiciliğinda önerilen takvim:

  Gün 0: ilk sığırı al
  Gün 1: sığırı besle, 2. sığırı al.
  Gün 2: sığırları besle, 3. sığırı al.
  Gün 3: sığırları besle, 4. sığırı al.
  Gün 4-10: sığırları besle
  Gün 11: sığırları besle ve 1. sığırı kes
  Gün 12: sığırları besle, 2. sığırı kes ve yeni "1." sığırı al
  Gün 13: sığırları besle, 3. sığırı kes ve yeni "2." sığırı al
  Gün 14: sığırları besle, 4. sığırı kes ve yeni "3." sığırı al
  Gün 15: sığırları besle,yeni "4." sığırı al
  Gün 16=Gün 4. 3. 3
  yolt01
  Yeni Üye
  BUĞDAY TARLASİ:
  • Buğday yetiştirmesini seviye 1 oyuncuları yapabilirler.
  • Fazla üretimi engellemek için belediye başkanına buğday yetiştiricisi gerekip gerekmediğini danışın.
  • Buğday temel besin maddesi değildir, değirmencilerin alıp işlemesi gerekmektedir.
  • Tarlanıza ekim yapabilmek için mülk envanterinizde 1 adet buğday çuvalı olmalıdır.

  Gidişat nasıl olmalı?
  Buğday yetiştirmesi toplam 10 gün alan bir iştir.

  1) İlk gün tarlanızın sürülmesi gerekmektedir. (Kuvvetle ilişkili bir iştir).
  2) İkinci gün ekim yapılması gerekmektedir (Zekayla ilişkili bir iştir).
  Ekim için buğday çuvalı sağlamayı unutmayınız.
  3) Buğdaylar normalde üçüncü günden dokuzuncu köye kadar büyür.
  4) Onuncu günde hasat yapılması gerekmektedir (Kuvvetle ilişkili bir iştir).

  Buğday tarlasının kazanci:
  Kazanç çalışanların zekasına ve kuvvetine bağlı olarak değişir.
  (Puanlar (P): Kuvvet puanı (KP) + Zeka Puanı (ZP) tarladaki 3 iş gününde çalışanların toplam puanları)

  0P >>> 8 Buğday çuvalı
  25P >>> 9 Buğday çuvalı
  50P >>> 10 Buğday çuvalı

  - Tarlanız %50 verim ile başlar:
  - Tarlanız sürüldükten sonra eğer çalışanın kuvvet puanı 20 ise tarlanızın verimini maksimum %55 yapabilirsiniz.
  - Tarlanız ekildikten sonra eğer çalışanın zeka puanı 20 ise tarlanızın verimini maksimum %60 yapabilirsiniz.
  - Tarlanızın hasatından sonra eğer çalışanın kuvvet puanı 20 ise tarlanızın verimini maksimum %65 yapabilirsiniz.
  - Verimi %65’le bitirmek için çalışanların karakter puanları toplamı 60 olmalı bunun 40’ kuvvet puanlarından, 20’si zeka puanlarından olmalıdır.
  - Tarlanızın verimi en fazla %65 ile sınırlıdır

  Verimi %1 arttırabilmek için zeka ve kuvvet puanlarında 4 adet gerekmektedir, verim hesaplaması şu şekilde olmaktadır:

  - %50 için: 16 X 0,50 (Temel verim; %50) = 8 buğday çuvalı
  - %55 için : 16 X 0.55 (20 puan (KP veya ZP), %55) = 8 buğday çuvalı
  - %60 için : 16 X 0.60 (40 puan (KP ve/veya ZP), %60) = 9 buğday çuvalı
  - %65 için: 16 X 0.65 (60 puan (KP ve ZP), %65) = 10 buğday çuvalı

  Ücretler ve İşçi tutma
  • Ücret: Satış ücreti serbest olmakla beraber hem tüketiciye hem üreticiye kar sağlayabilecek doğru bir çizgide olmalıdır.
  Buğday çuvalının ortalama fiyatı 14 akçedir.

  • İşçi Kiralama: Yeterli kuvvet veya zeka puanına sahip olmayan üreticilerin daha fazla puana sahip işçiler kiralaması tavsiye edilir. Üstelik her işçi kiraladığınızda 1 adet itibar puanı kazanırsınız.

  P (KP or ZP) >>> Ücret
  0 >>> 16 akçe
  10 >>> 20 akçe
  20 >>> 24 akçe

  • Kazanç: Her 10 günde bir 1 adet buğday çuvalını ekim için kenara ayırırsınız, (7 X 14) = 98 akçeden (9 X 14) = 126 akçeye kadar kazanç değişebilir.

  MISIR TARLASİ:
  * Mısır yetiştirmesini seviye 1 oyuncuları yapabilirler.
  * Mısır oyundaki önemli besin maddelerinden biridir. Bir torba mısır tükettiğinizde açlığınızı 1 puan gidermektedir (Her gün 2 puan gidermeniz gerekmektedir)...
  * Mısır ayrıca sığır yetiştiricileri tarafından alınır, bu grup tüketici ana mısır tüketicileridir.
  * Unutulmamalıdır ki ekim yapılabilmesi için mülk envanterinizde 1 çuval mısır bulunmalıdır.

  Gidişat nasıl olmalı?
  Mısır yetiştirilmesi 7 gün alır :

  1) İlk gün sürüm ve ekim yapılması gerekmektedir (Kuvvetle ilişkili bir iştir). Ekim için 1 çuval mısır ayırmayı unutmayınız !
  2) Ardından mısır 5 gün içinde büyür.
  3) Yedinci gün hasat edilmesi gerekir (Kuvvetle ilişkili bir iştir).

  Mısır tarlasının kazancı:
  Kazanç çalışanların kuvvetine bağlıdır.
  (Sürüm/ekim ve hasattaki kuvvet puanlarının toplamı)

  0 KP >> 19 çuval
  11 KP >> 20 çuval
  22 KP >> 21 çuval
  32 KP >> 22 çuval

  Not: Tarlanızda çalışanların maksimum kuvvet puanında olmaları tarlanızın verimini arttıracaktır.

  Sonuçta:
  - Tarlanız %50 verim ile başlar
  - Tarlanız sürüldükten/ekildikten sonra eğer çalışanın kuvvet puanı 20 ise tarlanızın verimini maksimum %55 yapabilirsiniz.
  - Tarlanızın hasatından sonra eğer çalışanın kuvvet puanı 20 ise tarlanızın verimini maksimum %60 yapabilirsiniz.

  Bütün bu işlemlerdeki Kuvvet puanı maksimum 40’tır.

  Verimi %1 arttırabilmek için kuvvet puanlarından 4 adet gerekmektedir, verim hesaplaması şu şekilde olmaktadır:

  Verim = A/4 + B/4 + 50 (A; sürüm/ekim yapanın kuvvet puanı, B; hasat yapanın kuvvet puanı)

  Ücretler ve İşçi kiralama
  * Ücret: Satış ücreti serbest olmakla beraber hem tüketiciye hem üreticiye kar sağlayabilecek doğru bir çizgide olmalıdır. Ücretler Mısır Üreticileri Derneği tarafından belirlenir.
  Bir çuval mısırn ortalam fiyatı 3.6 –4 akçe civarındadır.
  * İşçi Kiralama: Parası olan ve yeterli kuvvet puanına sahip olmayan üreticilerin daha fazla puana sahip işçiler kiralaması tavsiye edilir. Üstelik her işçi kiraladığınızda 1 adet itibar puanı kazanırsınız.

  Kuvvet >>> Ücret
  0 KP >>> 16 akçe
  5 KP >>> 18 akçe
  10 KP >>> 20 akçe
  15 KP >>> 22 akçe
  20 KP >>> 24 akçe

  Karlı bir üretim;
  Karlı bir üretim nedir? Fazladan mısır elde ettiğiniz üretimdir. Şu şekilde olabilir:

  22 adet mısır çuvalı üretebilmek için :
  22 - 1 (ekim için ayrılan) => 21 çuval
  21 - 14 (7 günlük besin ihtiyacınız) => 7 çuval
  Buradaki 7 çuval karlı bir üretimdir !

  Satışları bütün bir haftaya yayacak olursak bu sayede günde en az 1-2 adet mısır çuvalı satabilirsiniz

  * Ayrıca: Öncelkle bütün haftayı içeren bi beslenme programı yapın, böylelikle hiç para harcamadan beslenmiş olursunuz (Tabi karakteristik özelliklerinizi arttırmaya çalışmazsanız). Böylelikle diğer karlı işlere para ayırabilirsiniz ve kazancınızı bütün olarak muhafaza edebilirsiniz. Fazladan mısır sayesinde normalde olan gelirinize ek kaynak sağlanmış olur. Eğer karakteristik özelliklerinizi arttırmak isterseniz işler daha farklı olur, her gün 2 tam mısır çuvalı satmanız gerekir, bu sayede giderlerinizin bir kısmı karşılanmış olur.
 4. 4
  yolt01
  Yeni Üye
  KOYUN TARLASİ:
  Bir koyunun fiyatı 35 akçe civarındadır.
  Bir koyun çiftliğinde en fazla 4 koyun besleyebilirsiniz.
  Kesilen koyunun ağırlığı o koyundan çıkacak deri miktarını belirtir.
  Deri terziler tarafından satın alınır.
  Bİr koyunun ortalama ömrü 10 gündür; ancak düşük bir ihtimali olsada daha erken ölebilir.
  bir koyun heç 3 günde bir kırpılmalıdır. Eğer birden fazla koyuna sahipseniz hepsini aynı gün içerisinde kırpabilirsiniz.
  koyunu kırpan kişinin (çiftlik sahibi veya işçi) sahip olduğu zeka puanı kırpılan yün miktarını etkiler. Kırpılabilen yün miktarını şu formüle bakarak anlayabilirsiniz:

  Yün miktarı= 1 yumak * (1 + Zeka puanı/20)

  koyunlarınızı her gün beslemek zorundasınız (bedava); aksi takdirde ağırlıkları azalır ve açlıktan ölebilirler.
  koyunların ağırlıkları ortalama her 3 günde bir artar.
  koyununuz ne kadar ağır ise o kadar deri elde edebilirsiniz. Bu yüzden koyununuz iyice büyümeden kesmeyiniz. Ama ölecek kadar da yaşlanmamasına dikkat ediniz.
  3 defa büyümüş bir koyun +3 deri üretir, 2 defa büyümüş bir koyun ise, tahmin edin, +2 deri üretir.
  bir koyunun ağırlığı şu şekillerde olabilir:

  "ölüyor", "çok zayıf", ""zayıf", "normal", "semiz", "şişman", "yağlı", "çok yağlı", "amerikan tipi"

  Yün yumakları belediye binası tarafından 11 akçeye satın alınır, derileri ise 16 akçeden alır. ( ancak belediye binası deri almakdan pek hoşlanmaz, çünkü kasabalarda genelde ihtiyaçdan fazla deri üretimi olur ve belediye binası sadece para kaybeder. Biraz duyarlı olun ve mümkün oluğunca az deri üretimi yapın)


  Koyun besiciliğinde size önerdiğimiz takvim şu şekildedir:

  Gün 0: Tüm koyunlarını al
  Gün 3: koyunları kırp ( 6 yün yumağı )
  Gün 6: koyunları kırp ( 6 yün yumağı )
  Gün 9: koyunları kırp ( 6 yün yumağı )
  Gün 12: koyunları kırp ( 2 veya 3 yün yumağı )
  Gün 13: eğer varsa yaşayan bir koyunu kes (ortalama 3 deri)


 5. 5
  yolt01
  Yeni Üye
  arkadaşlar + repleri unutmayin elimden glen bu özenerek yaptima inaniyorum bunlar önemli bilgileri gerisini oyunun kendine ait formunda bakarsiniz ama burda reklam yasak oldğu için siteyi vermiyorum formu +repler bekliyorum saolun

 6. 6
  Erkan01
  Emekli
  [ı]tşk Ederiz Tamam Bılgıyı Aldık![/ı]

 7. 7
  yolt01
  Yeni Üye
  sabit pls ltf konu bnce güzel

 8. 8
  Erkan01
  Emekli
  ewet güzel tebrik ederim :D:D yanlış bir şey mi söledim başladım ama şimdi oynamıyorum çok karısık!:D

 9. 9
  yolt01
  Yeni Üye
  belediye başkanina söle o sana cvp verir aslinda çok süpr

 10. 10
  2739
  Emekli
  bu oyunu 1 aydır oynuyorum çok da güzel buluyorum.oyun bedava.premium hesap tabiki var.arkadaş çevrenizi genişletebilir ayrıca türk oyuncuların sayısını artırabilirsiniz.bi oyunda olması gereken her şey var.acıkıyorsunuz,iş başvuruları yapıyorsunuz,tarlanıza sebze,buğday,mısır ekebiliyorsunuz.ilerde marangoz terzi fırıncı olabilir eğer kendinize güveniyorsanız belediye başkan seçimine katılabilirsiniz.bence tüm arkadaşlarınıza tavsiye edin.NOT:bir bilgisayardan yalnızca bir kişi oyun oynamalıdır.aksi halde bütün hesaplar siliinir.

  üye olan arkadaşlar:oyundaki adım semacan.itibar puanı için msj atabilirsiniz.dilerseniz üvey baba yerine semacan yazabilirsiniz.Ama bu oyun mutlaka oynanmalı.

  http://www.kralliklar.com/

 11. 11
  yolt01
  Yeni Üye

  --->: Rönesans Krallıkları tanitimi

  Reklam  2739 kardeş gp lerin gelio ben arkilerime msj atttim onlar sana pazar günü gönderecek ben oyunu birakali çok oldu belki sana nedeninis onra anlatirm

 12. 12
  xamax95
  Yeni Üye
  kayıt oldum şifremi yanlış diyor

+ Yorum Gönder
krallıklar manda tarlası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi