Popomundo hakkında herşey..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Online Oyunlar ve Diğer Online Oyunlar Bölümünden Popomundo hakkında herşey.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ZEYCANSU
  Emekli
  Reklam

  Popomundo hakkında herşey..

  Reklam  Popomundo hakkında herşey..

  Forum Alev
  Popomundo Nedir?
  Popomundo İnternet üzerinde oynanan bir "rol yapma" oyunudur, oyuncular sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmaya çalışırlar. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz oynamıyorken bile gelişmesini sürdürür.

  Popomundo, grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir. Hayal gücü yüksek eğlenceli bir kitlenin olduğu haftada bir iki kez kontrol etmenizin yeteceği bir oyundur.

  Hiçbir zaman bilgisayara karşı oynamazsınız, ilişki kurduğunuz her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bir kişidir.


  Popomundo oynamak için herhangi bir ödeme yapmalı mıyım?
  Hayır. Popomundo tamamen ücretsizdir.

  Oyunu oynamak için neye ihtiyacım var?
  Bütün oyun İnternet üzerinden oynanır. Yani eğer bunu okuyabiliyorsanız ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Bunun yanında kayıt aşamasında kullanacağınız bir e-mail adresiniz de olmalıdır.

  Oyuna nasıl kaydolurum?
  Kaydolmak kolay ve hızlıdır. Adınız, e-mail adresiniz, ve hangi dili konuştuğunuz sorulacak, hepsi bu! Bu bilgileri verdiğiniz anda oynamaya hazır olacaksınız.

  Oyun için önerilen bir yaş sınırı var mı?
  Hayır yok. Ancak oyunun karışık doğasından ötürü belli bir yaştan küçük oyunculara tavsiye etmiyoruz. Aynı zamanda oyunun dünyasını pornografi, dini veya siyasi çekişmeler gibi oyuncuları rahatsız edebilecek hassas konulardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Ancak Popomundo gerçek insanların katılımıyla var olduğundan, rahatsız edilemeyeceğiniz garantisini veremiyoruz.
  1.Giriş
  Popomundo, internet üzerinde hayatına devam eden ve müzik endüstrisi üzerine yoğunlaşmış bir rol yapma oyunudur. Dünyanın farklı yerlerinden katılan oyuncular, burada gerçek hayattan bir süreliğine sıyrılıp karakterlerini bir müzisyen gibi oynarlar.

  Popomundo gerçek dünyanın basit bir kopyası olarak dizayn edilmiştir. Oyundaki dünya üzerinde gerçek mekanlar ve kültürler mevcut olmasına rağmen, kalan tüm olaylar ve oluşumlar oyuncular tarafından yapıldığı için, oyun içerisinde bilgisayar kontrolünde olan karakterlerle karşılaşmazsınız.

  Popomundo asla durmaz, siz oyuna girmediğiniz zamanlarda bile karakteriniz 'yaşamaya' devam eder.
  2.Oyunun Amacı
  Popomundo dünyasında temel ve basit bir amaç belirlemek kolay değildir. İki farklı oyuncunun kişisel tercih ve konumlarına göre 'yaşam tarzları' bir diğerinden oldukça farklı olabilir. Kimi oyuncular oyunun, aktif müzikal kısmında yoğunlaşıp, başarılı ve ünlü bir müzik oluşumunu hayata geçirmek için uğraşabilecekken, diğerleri, sevdikleri bir klüpte arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirebilir.

  Belirli bir hedefe varmayı amaç haline getirmiş oyuncular için, bu büyük ihtimalle, müzik endüstrisinde tanınan bir isim olmak için bir müzikal oluşum yaratmak ya da var olan bir oluşuma katılarak yıldız olma yolunda ilerlemek olabilir.
  3.Nasıl Oynanır
  Buraya kadar geldiyseniz oyunun genel oynanışı hakkında belirli bir fikriniz oluşmuş demektir. Oyun içerisinde yapabileceğiniz herşey internet tarayıcınızın sayfasında görünür halde durmaktadır. İşin özü nereye bakacağınızı bilmekte yatıyor.

  Aşağıda oyunun sizin için önemli olacak olan bir kaç yönünden bahsettik. Yine de aklınıza takılan bir soru olursa, cevabı, 'Camia' bölümünün içinde bulunan forumlarımız ve chat odamız aracılığıyla bulabilirsiniz. Bir soru sormadan evvel, forumlarda akıl notu olarak belirtilmiş konulara bir göz atmayı ihmal etmeyin. Çok büyük ihtimalle sormak üzere olduğunuz soru, uzun zamandan beri defalarca cevaplanmıştır
  4.Karakteriniz
  Karakteriniz oyunda, yalnızca size ait olan, temel oyun taşınızdır. Karakteriniz aynı zamanda oyun içerisinde sizi temsil eder, bu yüzden kendisine iyi davranın.

  Karakteriniz tamamiyle sizin gibidir. Bir adı, yaşı ve değişik kişisel özelliklere sahiptir. Oyun boyunca karakteriniz yaşlanacak, yeni şeyler öğrenecek ve oynama tarzınıza uygun şekilde gelişecektir.

  Oyundaki zaman hızlandırılmıştır, bu yüzden karakteriniz, sizin gerçek hayatta yaşlandığınızdan daha çabuk yaşlanacaktır.
  5.Hareket Etmek
  Popomundo klasik bir masaüstü oyun olmamasına rağmen, masaüstü oyunlarla temel bir özelliği paylaşır; oyunda farklı yerlere ulaşmak ve oyun içindeki değişik işleri başarabilmek için karakterinizi hareket ettirmelisiniz. Bunun için bir zar atmaktansa, gitmek istediğiniz mekanın sayfasını açıp, sağ alt köşede yazan "Karakterini bu mekana götür" linkine tıklamanız, oraya gitmeniz için yeterli olacaktır.

  Bulunduğunuz farklı mekanlar, sizin orada farklı işler yapmanıza olanak sağlarlar. Örneğin yeni bir şehire gitmek için bir havaalanına gidip, bilet alabilir. O anda verilmekte olan bir konseri izlemek için, konserin gerçekleştiği mekana gidebilirsiniz.

  Eğer oyunda birşeyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız büyük ihtimalle konu ile ilgili mekana gittiğinizde mekan seçeneklerinin de yardımıyla istediğinizi nasıl gerçekleştireceğinizi anlarsınız.
  6.Kariyeriniz
  Her ne kadar oyun size pek çok farklı yoldan eğlenme imkanı sunsa da, pek çok oyuncu, karakterinin müzik endüstrisinde hatrı sayılır bir yer edinmesi için uğraşacaktır. İsteğiniz doğrultusunda kendinize bir müzik topluluğu kurabilir, halihazırda kurulmuş olan bir topluluğa dahil olabilir ya da solo çalışmalar yapabilirsiniz.

 2. 2
  ZEYCANSU
  Emekli

  --->: Popomundo hakkında herşey..

  Reklam  kayıt Olmak İçin ....

  http://www.popomundo.com/common/apply.asp

  opomundo İçin Ayrı İndirebilir Görseller var mıdır?
  Tabi ki de vardır.
  Küçük indirebilir görseller kütüphanemize hoş geldiniz. Bu dosyaları her ihtiyacınız olduğunda kullananın ancak lütfen Popomundo camiasını ve yaratıcılarını kötü duruma düşürecek değişiklikleri yapmaktan kaçının.

  Edit:
  Popomundo ya yeni başlayanların sorularına bir nebze olsun cevaplar:
  Önemli Günler


  1. Popomundo yılı nedir, kaç günden oluşur? Popomundo takvimini nereden takip edebiliriz?
  - Popomundo yılı normal hayata göre hızlandırılmış zaman sürecidir. Bir Popomundo yılı 56 günden oluşur. Popomundo Takvimini sağ üstteki Camia menüsünde Popomundo Takvimi'ne tıklayarak görebilir ve önemli günleri takip edebilirsiniz.

  Popomundo'daki zaman hızlandırılmıştır, bu yüzden karakteriniz sizin gerçek hayatta yaşlandığınızdan daha çabuk yaşlanacaktır.

  Popomundo yılı 56 gün, 8 hafta, haftası 7 gün ve günü 24 saatten oluşur. Dünya'nın farklı şehirleriyle olan zaman farkları Popomundo şehirlerine aynen yansımıştır. Bulunduğunuz yerde saatin kaç olduğunu sayfanın sol üst köşesinde görebilirsiniz.


  2. Oyundaki önemli günler neler ve o günlerde kendimizi daha iyi hissetmek için ne yapabiliriz?
  - Her Popomundo senesinde tarihleri değişmek üzere - senenin kaçıncı gününe denk geldiğini parantez içinde göreceğiniz - şu önemli günler kutlanır:


  Sevgililer günü: Bildiğimiz sevgililer günü! Bugün birinden kalp şeklinde çikolatalar almak günün sonunda ruh hali seviyenizi artıracaktır. Kendi kendinize aldığınız çikolatalar etkili olmaz. (yılın 10.günü)

  Cadılar Bayramı: Cadılar bayramında bir oyuncakçıdan alabileceğiniz "Halloween Canavar maskesi"ni takıp saatte bir kere çevrenizdekileri korkutursanız her seferinde ruh hali yükselişi yaşarsınız. Arkadaşlarınızı ilgilenme seçeneğini kullanarak korkutmalısınız.(48.gün)

  Ek bilgi: Ayrıca bugün özellikle mezarlıklardaki bazı karakteri Durum: Hayalet şeklinde görebilirsiniz. Bu kişiler Cadılar Bayramı için dönmüş yarı canlı-yarı ölü ve etkileşim kurabileceğiniz karakterlerdir.

  Noel: Noel'de bazı şanslı kişiler Noel Baba ve geyiklerini görebilirler. Bu kişilerin ruh halleri tavana vurur. Bu olay rastlantısaldır. O şanslı kişilerden olup olmadığınızı anlamak için günlüğünüzü kontrol etmelisiniz. (52.gün)

  Yeni Yıl Arifesi: Yeni yıl arifesinde oyuncakçıdan alacağınız havai fişekleri patlatmanız (bu olay artık kendiliğinden gerçekleşmiyor) ruh hali seviyenizi artıracaktır.Gün içerisinde bir kez patlatmanız yeterlidir. Havai fişekle uçağa binmeniz halinde güvenlik görevlileri tarafından bir veya birkaç saatliğine alıkonulabilirsiniz. (56. ve 1. gün)

  Melvin Festivali Günü: Rahmetli Melvin tarafından konulmuş Popomundo'nun ilk resmi festivali. Müzik Festivali'nin açılış günüdür. (30.gün)

  Aziz Kobe Günü: Kobe Tai'nin oğlu Brian Tai'nin doğduğu gün. Brian Tai; tanrıların denemeleri sonucu ortaya çıkmış ilk popo-bebektir. (40.gün)

  Poppogeddon'u Anma Günü: Popogeddon; bir arıza sonucu bütün karakterlerin Toronto'ya gidip orada ölmesi ile sonuçlanan faciadır. Bu olayın ardından sorunun giderilmesiyle herkes canlanıp tekrar hayata dönmüştür. Her yıl Popogeddon'u anma gününde bu olay üzüntü ve korkuyla anılır. (43.gün)

  Kurtuluş Günü: Popomundo'nun ilk diktatörü Melvin Stjärnblom'ün öldürülmesiyle sonuçlanan ayaklanma hareketinin başladığı gündür. Bu ayaklanmadan sonra ilk kez demokratik yöntemlerle her şehirde valiler seçilmeye başlanmıştır. Bu yüzden bu gün kutlamalarla geçer. (54.gün)

  Melvin Festivali Günü, Aziz Kobe Günü, Popogeddon'u Anma Günü ve Kurtuluş Günü'nün ruh halinizi yükseltmeye hiçbir etkisi yoktur.


  3. Tecrübe puanları hangi gün dağıtılır?
  - Tecrübe puanları 1 ila 3 puan arasında olmak üzere oyuna başladığınız günden itibaren her Pazar dağıtılır.
  Oyuna başladığınız günden itibaren 14 gün boyunca hergün günde 6 tane (3+3) olmak üzere Çaylak puanı alırsınız. İlk 14 günden sonra bir daha çaylak puanı alınamaz.

  4. Kiralar hangi gün ve nasıl ödeniyor?
  - Kiralar Pazar günleri ödenir. Karakter sayfanızın sağında bulunan Varlıklar ve Borçlar bölümüne tıkladığınızda en alt sütunda yer alan Faturalanmış harcamalar bölümünde ödenmemiş kira borcunuz olup olmadığını görebilirsiniz. Kira bedeli siz ödeme komutunu vermeden kendiliğinden nakit paranızdan düşmez. Ödemeyi ihmal etmeniz/geciktirmeniz suç teşkil eder ve hapse girme ihtimaliniz vardır.


  5. Radyo Listeleri hangi gün güncelleniyor?
  - Radyo Listeleri Çarşamba günleri güncellenir.

  6. Maaşımı hangi gün alırım
  - Maaşlar ve sosyal yardım ücretleri Cuma sabahı ödenir. Maaşlar genelde Perşembe gece yarısından sonra, Cuma sabahına doğru nakit olarak elinize geçmiş olur.

  7. It's POP dergisi hangi gün çıkar?
  - "It's POP" dergisi Çarşambaları yayınlanır. Dergiye bir yazı yazmak istiyorsanız yazınızı en geç pazartesi gününe kadar editöre ulaştırmanız gerekmektedir.

  8. Kayıt-albüm çıkardım ama satışlar-albüm gözükmüyor. Bunun nedeni nedir?
  - Bunun nedeni haftalık kayıt satışlarının Çarşamba günleri hesaplanması ve yeni albümlerin Çarşamba günleri piyasaya sürülmesidir.
 3. 3
  ZEYCANSU
  Emekli
  popomundo ve hamilelik

  ÇOCUKLAR

  Pekala, işte ebevenlerinizin size anlatmaya korktuğu şeyler, Popo uyarlaması...

  Kızlar belli bir yaşa, erken 10lu yaşlarına geldiklerinde aybaşı döngüleri başlar. Bütün kızlar, iki haftada bir 12 saat süren bereketli bir ovulasyon dönemine girer. Karakter sayfasından ovülasyonda olduğunu öğrenir. Bir kızın oyunda adet görmemesinin pek çok sebebi olabilir. Düşük sağlık, depresyon, hastalıklar, hamilelik ve benzerleri bu tip konularda etken olabilir.

  Eğer bir kadın ovulasyon döneminde prezervatif kullanmayan bir erkekle beraber olursa (sevişmek, 5 dakikalık kaçamak gibi) hamile kalabilir. Böyle bir yakınlaşmadan dört ya da beş gün sonra mübarek durumunu öğrenir.

  Yakınlaşma sırasında karakterlerden birinde bile prezervatif olursa kullanılır ve döllenme gerçekleşmez. Aşıkların ikisinde de prezervatif olmazsa hamilelik yukarıda anlatıldığı şekilde gerçekleşebilir.

  Hamileliğin başlangıcından bir yılın üç çeyreği kadar bir süre sonra (yaklaşık 6 hafta) kadın doğum yapar.

  Çocuk doğduğu zaman, Popomundo dünyasına yepyeni bir insan getirilmiş olur - gerçekten harika bir olay! Anneyi kontrol eden oyuncu çocuğu da kontrol eder - anne, birincil ebeveyn olur. Fiilen, "yasal olarak" iki ya da daha fazla karakteri oynayabilecek.

  Kadınlar kırklı yaşlarına gelene kadar doğurgandır.

  Çocukluk
  Başlangıçta çocukların ayak parmaklarını çalışmak dışında yapabilecekleri fazla birşey yok. Çocuk büyüdükçe daha fazla seçenek kullanıma açılır. Mesela 12 yaşında çocuk yeteneklerini öğrenmeye başlayabilir.

  Çocuk, çocukluk sürecinde deneyim puanı kazanır, öyle ki 16 yaşında olgunluğa eriştiğinde takriben bir çömezin ilk birkaç haftasında alacağı kadar puan toplammış olur.

  16 yaşında çocuk, çocukluktan çıkar ve oyuna tüm olanaklarıyla; gruplara katılabilen, işe girip çalışabilen vb. bir karakter olarak girer.

  Babayı bulmak
  Doğum sonrasında baba belirsizdir. Babaya haklarını vermek ve sorumluluklarını alması için teşhis edebilmenin yolu, annenin babayı belirlemeli ve babalık testi yaptırmasını sağlamaktır.

  Daha sonra baba en yakındaki hastaneye gidip testi yaptırmalı. Eğer test pozitif sonuç verirse, karakter o andan itibaren çocuğun resmen babası olur ve çocuğun giderlerini karşılaması gereklidir.

  Eğer test negatif sonuç verirse anne günlüğünü tekrar gözden geçirip ovulasyon sırasında kimlerle birlikte olduğuna bakıp ilk adımları tekrarlamalıdır.

  Eğer anne, bekar bir anne olmayı tercih ediyorsa tabii ki çocuğun babasını bulmak zorunda değildir.

  Babayı isimlendirmek için çocuğun karakter menüsündeki "Ebeveynler" linkini kullanın.

  Birincil ebeveyni değiştirmek
  Varsayılan ayarlarda anne birincil ebeveyndir. Bir baba tanımlandığında, anne birincil ebeveynliği babaya devredebilir. Birincil ebeveyn çocuk karakteri kontrol eder. Haftalık ücretleri iki ebeveyn paylaşmaya devam eder. Birincil ebeveyn, çocuk 16 yaşına gelene kadar birincilliği her zaman diğerine aktarabilir. Birincil ebeveyn kim ise çocuğun karakterini gelecekte o kontrol eder.

  Birincil ebeveyni çocuğun karakter menüsündeki "Ebeveynler" linkinden değiştirirsiniz. (çocuğun bilgileriyle giriş yaptığınız takdirde)

  Bir ebeveyni takip etmek
  Ebeveynler, çocuklarının anne veya babadan birini takip etmesini uygun bulabilirler. Bunun için, aynı yetişkinlerin birbirlerini takip etmelerindeki gibi karakter sayfasındaki "Takip Et" seçeneği kullanılabilir. Eğer bir çocuk ebeveyni takip ederse, ebeveyn uçak biletlerini otomatik olarak ikisi için birden ayarlar, çocuk sizi dünyada dolaşırken takip eder.

  Ebeveynliğin bedeli
  Bir çocuğun haftalık gideri: yemeği, bezi, şekeri, anaokulu ücretleriyle $150 etmektedir. Bekar ebeveynler bu ücreti tek başlarına öder - aksi takdirde giderler ikisi arasında eşit olarak bölünür. Ek olarak, birincil ebeveyn uygun görürse, tabi ki uçak biletleri (7 yaşın altındaki çocuklar ücretsiz yolculuk eder, 16 yaşına kadar da yarım tarife uygulanır), giysiler, oyuncaklar vb. şeylerin parasını öder

  Çocuğu isimlendirmek
  Birincil ebeveyn 16 yaşından önce çocuğa bir isim vermelidir yoksa zavallıcık oyuna varsayılan "Bebek" adıyla devam etmek zorunda kalır. Çocuğa sadece bir defa isim verebilirsiniz. Bu yüzden ileride çocuğun velayetini tamamıyla babasına bırakacak olan anneler, isim verme işlemini babaya bırakma inceliğini göstermelidir.

  Çocuğa isim verirken dev gibi bir listeden olası isimleri dilinize göre seçersiniz.  Miras
  Eğer çocuklarınız varsa, paranız, objeleriniz ve şirket hissesi gibi finansal değerleriniz çocuklarınız arasında eşit dağıtılır.

  Eğer çocuğunuz yoksa, varisiniz herhangi bir ebeveyniniz olur (mirasınız bütün akrabalarınız ve ebeveynleriniz arasında eşit dağıtılır). Eğer yaşayan hiç akrabanız yoksa bütün miras hayır işlerine gider.

  Banka hesapları ve kredi borçları sonlanmış, (ya da net borcunuz varsa nakit paranızdan düşülüp) nakit paranıza eklenmiştir. Net borcu miras olarak bırakmak mümkün değildir.

  Miras kalan objeler (rahmetlinin evindekiler de dahil) varislerine verilecektir. Şirket hisseleri varisler arasında eşit paylaştırılacaktır. 4. 4
  crash_speed
  Emekli
  biraz dumur bişi kafam karıştı :)

 5. 5
  ZEYCANSU
  Emekli
  Müzik Bestelemek

  Harika şarkılar yazmak için iyi bir besteci olmak gerekiyor. Sadece zaman ve çok çalışma harika sonuçlar doğurur.

  Karakter sayfanızda sağdaki "Şarkılar" linkine tıklayın. Böylece şarkı yazma sayfanıza gideceksiniz. Şimdiye kadar bir şarkı üzerinde çalışmaya başlamadıysanız; şimdi, başlamak için harika bir zaman. "Yeni Şarkı Tasarla" üzerine tıklayın. Şarkıya isim vermeniz gerekli ve eğer isterseniz şarkı hakkındaki kişisel fikirlerinizi ya da şarkı sözlerini yazabilirsiniz.

  Her üç günde bir birden fazla şarkı üzerinde çalışmaya başlarsanız şarkılarınızın kalitesi artar. Üç günden kısa aralıklarla yaratılan şarkılarda daha az ilham olacaktır.

  Şarkıyı tasarladıktan sonra müzik üzerinde mi yoksa sözler üzerinde mi çalışmak istediğinize karar vermeniz lazım. Hangisi üzerinde çalışacağınızı seçmek için şarkının solundaki iki sayaçtan birine tıklamanız yeterli. Müzik için yeterince çalıştıktan sonra sözler için çalışmaya başlayabildiğiniz gibi tersini de yapabilirsiniz.

  Şarkılarınız üzerinde çalıştığınızda zamanla gelişecekler. Bir şarkı sizi mutlu edene kadar üzerinde çalışmaya devam edin. Bütün şarkılar büyük hit olamaz.

  Karakterinizin bir şarkıyı tamamlama süresi ne kadar iyi bir şarkı yazarı olduğunuza bağlıdır. Gelişim çubuğu dolduğunda melodi ya da söz maksimuma ulaşmış demektir. İyi şarkı yazmak daha uzun sürer.

  İlham Tohumları

  İlham tohumları, üzerinde çalıştığınız şarkı için yazdığınız şarkı sözünü ya da yaptığınız besteyi geliştirmek için kullanılabilecek küçük şeylerdir. İlham tohumu kazanmanın en kolay yolu karakteriniz Bütün Gece Partile modundayken kulüplerde takılıp canlı konser izlemektir. İlham tohumu kazanmak için partilediğiniz sırada cebinizde belli bir miktar para olması gerektiğini unutmayın.

  Bu tohumların etkisi kullanıldığı anda görülmez. Tohumlar şarkının kalitesini olabilecek en yüksek değere çıkartır. Şarkıyı en iyi haliyle bitirmek için gerekli olan zamanı harcamalı ve çabayı göstermelisiniz. Şarkıyı bitirene kadar üzerinde çalışmayacaksanız o şarkı üzerinde tohum harcamak anlamsız olur.

  Zamanla ilham tohumlarının değeri düşer ve birkaç gün içerisinde tamamen yok olur. Bu yüzden bulduktan sonra en kısa zamanda kullanmalısınız. Tohumun şarkınızda etkili olması içinse şarkıyı hızla bitirmeniz şart değildir.


  Müzik bestelerken aşağıdakiler yardımcı olabilir:

  • İyi şarkı yazmaktaki en büyük etken karakterinizin müzikal yeteneğidir.

  • Müzik bestelerken evde ya da otelde kalmak iyi bir fikir.

  • Beste yapma ve Şiir yazma yetenekleri faydalıdır.

  • Karakterinizin önceliğini Müzik Bestele olarak ayarlayın.

  • Yeni şarkı üzerinde çalışmaya başlarken sağlığınızın iyi olması yararınızadır.

 6. 6
  ZEYCANSU
  Emekli
  Tur Otobüsleri

  Bir tur otobüsü sahibi olmanın asıl amacı grubunuzun bütün aletlerinin konserler için taşınabilmesidir.

  Büyük bir tur otobüsüne ya da tonlarca ekipmana sahip olmak zorunda olmasanız da iyi bir gösteri çıkarmak istiyorsanız bunlara ihtiyaç duyacaksınız. Sahne Ekipmanları dükkanından satın alınan her eşya, sanatçı tarafından ödenecek ve direk olarak tur otobüsünüze koyulacaktır, bu demek oluyor ki aynı şehirde olmalısınız.

  Önemli nokta, tur otobüsünüzün konser vereceğiniz şehirlere zamanında varmasıdır, bunun için programınızı fazla sıkı yapmayın. Aynı zamanda bir iki tane tamir çantası almanız da aracınız bozulduğunda işinize yarayacaktır. Özellikle aracınız iyi durumda değilse. Eğer tamir çantanız yoksa aracınız varış noktasına çekilecektir ve bu gecikmelere sebep olabilir.

  Her istediğinizde araba satıcılarına gidip aracınızı değiştirebilirsiniz. Değiştirdiğiniz aracınızın durumu ve tipine göre bir miktar para alırsınız. Bu seçim çok önemli olabilir o yüzden yeni aracınızın size en uygun araç olmasına dikkat edin.


  Sahne Ekipmanı

  Konsere getirdiğiniz sahne ekipmanı kosner performansınızı etkiler. Ayrıntılı ekipman listesinde aracınızdaki tüm ekipmanı ve durumlarını görebilirsiniz. Kişisel enstrümanlara gelince bunlar şimdilik oyuncular tarafından taşınmalılar.

  Zamanla sahne ekipmanınız eskir, bir veya iki yıl içinde bunları değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

  Diğer bir önemli nokta ise, mekanın ses kapasitesi ve sizin ses çıkış gücünüzdür. Eğer mekan sizin ekipmanınızı kaldırabilecek kadar iyi değilse mümkün olan bütün puanları alamazsınız.

 7. 7
  ZEYCANSU
  Emekli
  Müzik Klipleri

  Bir şarkıyı klipten daha iyi hiçbirşey duyuramaz.

  Kendi klibinizi çekmek için kariyer sayfanızdaki 'Video Klipler' bölümünde bulunan 'Klip Yarat'a tıkladıktan sonra, önceden kaydetmiş olduğunuz şarkılardan hangisine bir klip çekmek istediğinizi belirlemek yeterli olacaktır. Bunları gerçekleştiren oyuncu otomatik olarak klip yönetmeni olarak atanır.

  Klip çekimi için mekan ve zaman ayarlamalarını Video Klip detayları sayfasındaki Zaman Ayarlama seçeneğinden halledebilirsiniz. Farklı yerler, farklı mekan ücretlendirilmelerine tabi tutulmaktadır. Video Klip masrafları Artist kasasından ya da kayır stüdyosunun kasasından ya da bu ikisinden belirli oranlarda alınır. Tüm masraflar klip çekimi esnasında hesaptan düşülür.

  Video klip bittiğinde, grup ya da sanatçının sözleşmeli olduğu kayıt stüdyosu otomatik olarak yapım şirketi olarak atanır. Yapım şirketi herhangi bir klibe sponsorluk amacıyla bir bütçe ayırabilir. Yapım şirketinin bütçesi klibin çekim masraflarını karşılamadığında, Sanatçı ya da Grup kalan ödemeler için devreye girmelidir. Çekimler esnasında, yapım masraflarının karşılanamaması demek başarısız bir klip denemesi demektir. Bu tip durumlarda çekimler daha iyi bir tarihte yeniden başlatılabilir.


  İyi bir klibin püf noktaları

  Çekimler esnasında tüm grup üyeleri hazır bulunmalıdır, Temel Fotoğrafçılık ve Film Çekimi, yönetmene artı getiren becerilerdir. Temel Rol Yapma becerisi ise klip çekimi öncesinde sanatçıların klip içindeki rollerine hazırlanmalarını mümkün kıldığı için (bu beceriye sahip olan oyuncular 'Öncelikler&Beceriler' kısmındaki kariyer görevlerini rollerine hazırlanmak için ayarlayabilirler) faydalıdır.

  Klip üzerinde sağlık ve diğer beceriler gibi faktörler de önemlidir ancak TV de hemen herkes güzel ve çekici gösterilebildiğinden önem dereceleri ikinci sıradadır

  Sonuncu ve en önemlilerinden birisi olarak..klip kadar, klibi çekilen şarkının da kalitesi önemlidir.


  Yönetmenler

  Mekan içinde klip yönetmenliğine en uygun kişi otomatik olarak yönetmen sıfatıyla atanacaktır. Uygun kişinin seçilmesinde beceri seviyeleri ve video için yapılmış olan ön hazırlık miktarları temel etkileyici faktörlerdir.

  Bir karakter eğer ki, o anda başka bir iş ile meşgul ise,çekim zamanında yapım grubuna yönetmen olarak atanamaz.


  Video Klibin yayınlanması

  Video Klibin çekimleri bittiğinde Yapımcı şirket (bir diğer deyişle kayıt stüdyosu) klibi istediği zaman yayınlayabilir. Video Klibin yayınlanma ücreti kayıt şirketi tarafından ödenip, ücretin miktarı grubun büyüklüğüne göre değişir. Yayınlanan klipler bir şarkının ününü ve popüleritesini artırdıkları gibi grup için de önemli bir pazarlama aracıdır. Bir klibin, grubu ne derecede ve ne süreyle etkilediği eserin genel kalitesine göre değişir. Klipleri yayınlama zamanlamanıza özen gösterin, etkileri kısa sürelidir, genellikle gerçek zamana göre 1 haftayı pek de geçmezler.

 8. 8
  ZEYCANSU
  Emekli
  Black
  Dim Gray
  Slate Gray
  Light Slate Gray
  Slate Grey
  Grey
  Silver
  Gainsboro
  White
  Light Cyan
  Lavendar Blush
  Lavender
  Light Steel
  Sky Blue
  Light Sky Blue
  Deep Sky Blue
  Dodger Blue
  Royal Blue
  Cornflower Blue
  Navy Blue
  Blue
  Midnight Blue
  Dark Slate Blue
  Medium Slate Blue
  Steel Blue
  Light Steel Blue
  Light Slate Blue
  Medium Purple
  Dark Violet
  Indigo
  Purple
  Dark Orchid
  Medium Orchid
  Fuchsia
  Violet
  Plum
  Thistle
  Thistle Blue
  Beige
  Light Pink
  Hot Pink
  Pink
  Deep Pink
  Pale Violet Red
  Rosy Brown
  Indian Red
  Medium Violet Red
  Crimson
  Brick
  Maroon
  Firebrick
  Red
  Brown
  Sienna
  Chocolate
  Sandy Brown
  Tangerine
  Orange
  Dark Orange
  Coral
  Tomato Red
  Salmon
  Light Coral
  Dark Salmon
  Light Salmon
  Tan
  Peach
  Wheat
  Lemon Chiffon
  Khaki
  Light Goldenrod
  Golden
  Goldenrod
  Dark Goldenrod
  Yellow
  Olive
  Dark Sea Green
  Yellow-Green
  Green Yellow
  Chartreuse
  Lawn Green
  Lime
  Yellow Green
  Forest Green
  Medium Spring Green
  Sea Green
  Medium Forest Green
  Green
  Dark Green
  Medium Sea Green
  Cadet Blue
  Medium Aquamarine
  Teal
  Dark Cyan
  Dark Turquoise
  Medium Turquoise
  Turquoise
  Aqua
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  (renk örneği)
  Popomundo , dövme yapmak , silmek , estetişk . plastil cerrahi
  98 renk bulunmaktadır.

 9. 9
  ZEYCANSU
  Emekli
  Dünyayı Dolaşmak

  Popomundo'da ilerleme kaydetmek için en önemli şeylerden biridir. Başka şehirlere ve ülkelere seyahat etmek size inanılmaz bir fayda sağlar.

  Tura çıkmak ve başka şehirlerde çalmak tabii ki şöhretinizin artmasına yardımcı olacaktır. Devamlı aynı şehirde çalmak ise hayranlarınızı sıkar ve konserlerinize gelmemeye başlarlar.

  Şehirlerin ihtiyaç ve yeterlilikleri değişkendir. Bunlar tamamen oyunculara bağlı olarak değişir, yani daha çok dolaşırsanız daha uygun alışveriş yapabilirsiniz... Başka şehirlerden olan insanlara direk sorarak ya da Popomundo Seyahat Kitabından faydalanarak gittiğiniz şehirde ne beklediğinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

  Evinizden uzaktayken otomatik olarak otellerde kalırsınız. Bu size günde 50 US$ kadar bir paraya patlar. Paranız biterse sokakta kalırsınız, o yüzden cüzdanınıza dikkat edin!


  • Mücevherlerinizi yanınızda taşırken şehirdeki suç oranına göz atın.

  • Seyahat etmek yorucudur, aşırıya kaçmayın. Supersonik uçaklarda birinci sınıf yolculuk ederseniz, daha az yorulursunuz.

 10. 10
  ZEYCANSU
  Emekli
  Öncelikleriniz

  Öncelik seçenekleri karakterinizin o sırada ne yaptığını belirler, temel olarak siz oyunda değilken.. . İki ayar vardır, "Boş Zaman" ve "Kariyer Hedefi". Seçebileceğiniz görevler aşağıdaki gibidir;

  BOŞ ZAMANIMDA YAPTIKLARIM

  * Dinlen : Kendinizi kötü hissettiğinizde kullanacağınız bir seçenek. Eğer sağlığınız belli bir düzeyin altındaysa (ama hastaneye yatacak kadar kötü değilse) bu iyi bir fikir olabilir. Dinlenmek sağlığınızı düzeltir. Ancak sağlığınız yerindeyse yatağınızda uzanmak o taş gibi görünüşünüzü bozabilir. Dinlenmek ücretsizdir.

  * Alışveriş yap : Tüketici toplumun ana zevk teması! Sizi mutlu eder ama tabii ki pahalıdır. Cebinizi rahatsız eden ne kadar çok paranız varsa o kadar çok harcarsınız.

  * Sabaha kadar eğlen : Gerçek rock'n roll yaşam tarzı! Daha mutlu olursunuz ancak sağlığınız kötüleşir. Aynı zamanda (alışveriş kadar olmasa da) bir miktar paranız da gider.

  Parti yaparak ve barlarda takılarak ilham kazanabilir ve üzerinde çalıştığınız şarkılarda kullanabilirsiniz. Ne kadar sıkı eğlenirseniz o kadar çok ilham kazanırsınız.

  * Spor salonunda egzersiz yap : Parti yapmanın tam tersidir. Sağlığınızı geliştirir ve o her zaman istediğiniz muhteşem vücuda kavuşmanızı sağlar. Ancak biraz sıkıcı olabilir, ve spor salonu sahipleri bir miktar paranızı alır. Gerçekten hastaysanız egzersiz yapmamalısınız, dinlenmek daha doğru olacaktır.

  * Sosyalleş : Şehirdeki arkadaşlarınızla takılmak ya da uzaktakilerle telefonda konuşmaya yarar. Bu öncelik arkadaşlarınızın sizin hakkınızdaki hislerinin devamlılığını sağlar. Ancak sizin hislerinizi etkilemez. Yani, sizin arkadaşlarınızı düşünüyor olmanız, onların sizi düşündüğü anlamına gelmez...

  * Sokakta çal : Müziğinizi sokaklara taşıyın ve biraz olsun para kazanın. Kazandığınız paranın miktarı insanların gözünde ne kadar sağlıklı ve keyifli olduğunuza göre değişir, bazen bir ilham kazanabilirsiniz. Yine de, bu iş sağlığınızı ve ruh halinizi bozan bir iştir, çok fazla yapmamaya özen gösterin. Bu ayarlama temel olarak yeni başlayan oyuncular içindir, bu şekilde bir kariyer yapmanız mümkün değil.

  * Yasadışı müzik indir: Hiç korsan olmak istediniz mi? Artık olabilirsiniz! Önceliklerinizde "yasadışı yükleme yapmak" seçili ise korsan müzik yükleyebilirsiniz. Bu daha iyi şarkılar yazmanız için ilham kaynağı olabilir, ancak bütün dünyadaki albüm satışlarını kötü etkiler. Bunu yapmak yasadışıdır, o yüzden Popomundo Anti-Korsan Bürosuna karşı dikkatli olun!  KARİYER HEDEFLERİ

  * Şarkı yaz : Bu ayar olmadan çalıştığınız şarkılar daha iyiye gitmeyecektir! Şarkı yazma bölümüne göz atın.

  * İşine yoğunlaş : Evet, sıkıcı. Bu annenizin seçmenizi isteyeceği "bir iş bul ve saçlarını kestir" seçeneğidir. Normal olarak bir yıldız olma yolunda pek yardımı olmaz. Yine de popstar olmak hayalleri yerine işini yapmak isteyen oyuncular için idealdir. İşinizi elinizde tutmak için gerekli değildir, ancak patronunuz size daha az bağırır, müşteriler daha az kızdırırlar. Bu yolla bir miktar daha fazla para kazanabilrisiniz.

  * Yetenek geliştir. : Bu yeteneklerinizin gelişmesi açısından önemlidir. Yetenekler bölümüne göz atın.

  * Basınla konuş : Bu sizin gazetecilerle ve medyadan insanlarla vakit geçirerek grubunuzun tanınmasına yardımcı olduğunuzu gösterir. Ne kadar çekici biriyseniz o kadar etkili olursunuz. Gazeteciler grup lideriyle görüşmek isterler, ancak diğer grup elemanları da konuşmakta özgürdür (fakat pek az etkisi vardır). Grubunuz şöhret kazandıkça bu tür röportajlar yapmanın etkisi de azalacaktır. Eğer başarılı olursanız sanatçınız o şehirde ün kazanacaktır.

  * Halkı etkile: Halkı etkilemek, vaktinizi halkı bir devrime çağırmakla geçirdiğiniz anlamına gelir. Eğer yeterince insan bunu yaparsa işçiler ayaklanacaktır. Özellikle ruh halleri çok kötüyse. Tabii ki şehir otoriteleri sizin bir ayaklanma başlatmanızı hoş görmeyecektir... Ve dikkat edin - ayaklanmalar şehirdeki herkes için tehlikelidir. Halkı etkileme şansınız ününüz ve bu şehirdeki öneminizle doğru orantılıdır, ve Hitabet yeteneği de yardımcı olabilir. Eğer burası sizin ana şehriniz değilse insanlar size daha az ilgi gösterecektir.

  * Halkı sakinleştir: Bu 'kitleleri ayaklandırmanın' tam tersidir. Aynı şekilde çalışır ancak eğer başarılı olursanız, halk sakinleşecektir. Bu bir valinin kriz sırasında yapması gereken şeydir.

  * Öğrencime Öğret: Bir veya daha falza öğrenciye bir yetenek öğretme. ÖNEMLİ: Hangi yeteneği onlara öğreteceğinizi seçmelisiniz. Daha fazla bilgi için, Yetenekler bölümüne göz atın.

  * Öğretmenden Öğren: Eğer birisi size yeteneklerini öğretmek konusunda gönüllü olduysa, bu seçeneği seçin ve onları takip edin. Yetenekler bölümüne göz atın.

  * Çiçek Topla: Bu etkinliği seçtiğinizde kırsal alanda bir süre çiçek toplayacaksınız. Bu çiçekler başkalarına verilebilir (ancak sadece bir kez kullanılabilirler). Eğer Temel Botanik yeteneğiniz varsa, Farmakoloji yeteneğinizle beraber kullanabileceğiniz çeşitli bitkileri de toplayabilirsiniz. Botanik yeteneğiniz ne kadar yüksekse o kadar nadir bitkiler bulursunuz.

  * Sahneyi Prova et: Bu bir klipteki sahneninizi prova etmenize yarar. Profesyonel çalışmalarınızı buna ayarladığınızda, karşınıza çıkan menüde hangi sahneyi prova etmek istediğinize karar vereceksiniz. Bu çalışma sadece "Temel Oyunculuk" kitabını okuyanlara açıktır.

  OTEL DAVRANıŞ TERCIHI

  Uslu dur
  Bu sıkıcı seçenek başınızı polisle belaya sokmaz, odanın standart ücretinden daha pahalı değildir ve müzik kariyerinize de hiç bir faydası olmaz.

  Dağıt ve Kaç!
  Otel odasını dağıtmak gerçek Rock'n Roll yaşamının bir parçasıdır... Tabii diğer müzik türleri için de geçerli! Oteli terketmeden önceki gece, yerleri yerinden oynatan bir parti verirsiniz. Bu tabii ki bir takım hasarlara yol açar.

  Yasadışı Dağıt ve Kaç seçeneği ile, yaptığınız yıkımı kimse farketmeden odadan kaçarsınız. Otel olayı polise bildirirse vandalizm suçundan aranıyor olacaksınız. Odanın tamiri için gereken ücret yerel otel pazarına göre ayarlanacak.

  Dağıt ve Öde
  Bu yasal fakat pahalı bir şekilde otel odanızı darmadağın etmek ve gecenin bir yarısı yaptığınız siparişleri ödemek seçeneğidir. Bu seçenek sizi ne polisle ne de otel yönetimiyle karşı karşıya getirmez. Hatta otel size ekstra hesap çıkartacaktır.

  Otel odalarını dağıtmak (ne kadar pahalı o kadar iyi) sizi vahşi olarak niteleseler de yerel basının ilgisini çekecektir. Sanatçınızın ünü bundan faydalanacaktır. Dağıtıp kaçsanız da dağıtıp ödeseniz de şöhret getirisi aynı olacaktır.

  NOT: Ucuz, orta veya lüks otellerde kalma ayarı bütün grup için grup lideri tarfından ayarlanır. Sanatçı Tercihlerine göz atın.


  TUR OTOBÜSÜ TERCIHI

  Eğer bu öncelik "tur otobüsüyle git" şeklinde ayarlanmışsa aracınız şehri terkederken siz de otomatik olarak araca binersiniz. Tabii o sırada aynı şehirde olmalı ve meşgul olmamalısınız.

 11. 11
  ZEYCANSU
  Emekli

  --->: Popomundo hakkında herşey..

  Reklam  Estetik Ameliyatı ile İlgili

  Farklı estetik ameliyatlarının etkileri mekandan mekana değişebilir. Etki, ağırlıklı olarak operasyonunuzun yapıldığı mekanın kalitesine bağlıdır. Bu yüzden değerli yüzünüzün kolpa bir mekanda yapılmasını istemezsiniz. Ameliyatın ücreti ve kalitesi, operasyonun yapıldığı yerde kaç doktorun çalıştığına da bağlıdır. Bu yüzden ne ödediyseniz onu alırsınız.

  Operasyonun etkileri çok uzun süreli değildir. Zamanla bu etkiler yok olacak ve günlüğünüz size etkinin tamamen kaybolduğu zamanı söyleyecektir. Michael Jackson sendromunu unutmayın. Çok fazla yüz gerdirme uzun vadede düzeltilemeyecek zararlar verebilir.

  Bunlar, şu anda Popomundo Estetik Ameliyat merkezlerinde mümkün olan operasyonlar:

  Liposuction
  Liposuction, acılı ve pahalı bir şekilde istenmeyen yağların vücuttan alınması işlemidir. Daha ucuz ve daha az acılı bir yol tercih ediyorsanız size diet ve egzersiz yapmayı öneriyoruz.

  Botox Tedavisi
  Botox, cerrahi olmayan ve geçici bir süre için alın çizgilerini ve kırışıklıkları ortadan kaldıran bir uygulamadır. Toksin, kırışıklıkları oluşturan sinir iletilerini durdurur ve deriye daha pürüzsüz bir görüntü verir.

  Göğüs Yaptırma
  Göğüse silikon uygulaması, Sahil Güvenlik dizisine özenen bayanlar ya da vücut geliştirmecilere benzemek isteyen beyler için idealdir. Bir silikon yastık daha büyük göstermesi için göğüslerinize yerleştirilir. Bu silikonlar ömür boyu dayanmazlar.

  Yüz Gerdirme
  Yüzü sarkmış bir bay veya bayan gerdirme operasyonu için ideal bir hastadır. Genelde 40larında veya 50lerinde olurlar.

  Dövme Silinmesi
  Dövmelerin bedenden silinmesi çirkin yaralar bırakabilir ve dış görünüşünüzü negatif yönde etkileyebilir. Ancak bazen ne olursa olsun yapmak zorundasınızdır.

 12. 12
  ZEYCANSU
  Emekli
  Karakteriniz

  Popomundo karakteriniz oyunun en önemli elemanıdır. Eğer karakteriniz iyi değilse oyunda yaptığınız her iş kötü olacaktır. Sizin ana parçanızdır. Ona iyi bakın.


  Karakter Özellikleri

  Özellikleri karakterinizin fiziksel ve kişisel özelliklerini belirler. Oyunu oynadıkça kazandığınız deneyim puanlarıyla karakterinizin bu özelliklerini geliştirebilirsiniz. Oyun karakteriniz yaşlanıp ölmeden mükemmel özelliklere sahip olamayacak kadar zordur.

  Bütün özellikler eşit derecede önemlidir. Hangi role önem vereceğiniz tamamen size kalmıştır. Zirveye ulaşmakta hangi yolu kullanacağınızı sadece siz bilirsiniz.

  Aşağıda oyunun beş temel özelliği bulunmakta:


  Çekicilik:Bu özellik diğerleriyle iletişim kurmaktan ve arkadaşlıklarını kullanarak hayatta ilerlemekten hoşlananlar içindir. Ayrıca sahne performansınızı da etkiler.

  Dış Görünüşış görünüşünüz, arkadaşlar, hayranlar, eleştirmenler veya aşıklar tarafından nasıl karşılandığınızı belirler. Popomundo'da da aynı gerçek dünya gibi, gerçekler acıdır.

  Zeka:Zekanız, çalışmanızı, yeni şeyler öğrenmenizi ve bilinmeyenle boğuşmanızı kolaylaştırır.

  Sesesiniz ne kadar iyi bir şarkıcı olduğunuzu belirler.

  Müzik Yeteneği:Oyundaki bütün yaratıcı yeteneğinizi etkiler. Bir şarkı yazarı olarak bu yeteneğe çok ihtiyaç duyarsınız.  Sağlık ve Ruh Hali

  Karakterinizin nasıl gittiğini anlamak için iki ana ölçüdür. Birincisi Ruh Hali ölçüsüdür: karakterinizin ne kadar mutlu olduğunu gösterir. İkinicisi sağlık ölçüsüdür: karakterinizin ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir.

  Eğer bu ölçülerden herhangi birisi %20'nin altında bir değere düşerse en yakın hastaneye kaldırılırsınız, ölçüleriniz normal bir değere ulaşana kadar dışarı bırakılmazsınız. Karakterinizin ciddi sağlık veya ruh hali düşüşleri korkunç sonuçlara yol açabilir. Çok umursamaz davranırsanız, karakteriniz ölür.

  Öyleyse karakterinizin keyfini ve sağlığını arttırmak için ne yapmalısınız? Oyun içindeki birçok etken sağlık ve ruh halinizi etkiler, bazıları üzerinde kontrolünüz vardır, bazılarında yoktur. Karakterinizin önceliklerini "Öncelik ve Yetenekler"i tıklayarak ayarlar ve gün içinde karakterinizin ne yaptığına karar verirsiniz.


  Sağlık ve ruh halinizi yüksek tutmak için ipuçları:

  • Kalacak bir yeriniz veya oteller için paranız olduğundan emin olun.

  • Egzersiz yaparken spor salonunda olduğunuzdan emin olun.

  • Dinlenin, rahatlayın ve arada sırada alışverişe çıkın.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
popmundo dövme sildirme,  popmundo karakter resmi nasıl değiştirilir,  popmundo resmi nasıl değiştirilir,  popmundo bebeğe isim vermek,  popmundo karakter resmi değiştirme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi