Joomla Restricted access Hatasının Çözümü

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Diğer Kodlama Dilleri Bölümünden Joomla Restricted access Hatasının Çözümü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Joomla Restricted access Hatasının Çözümü

  Reklam  Joomla Restricted access Hatasının Çözümü

  Forum Alev
  Dün joomla ile hazırladığım bir sitede temaya bir banner eklemem gerekti. Temanın index.php sayfasında biraz oynama yaptım. Her değişiklikten sonra sayfayı yenileyip değişikliğin nasıl göründüğüne bakıyordum. Sayfayı yenilerken “Restricted access” şeklinde bir hata aldım. Sayfada sadece bu yazı görünüyordu.
  İlk iş olarak hata mesajını internete yazdım ve çıkan sonuçlları inceledim. Bir çok yerde hatanın çözümü için admin.mambot.php sayfasının /administrator/components/com_mambots altındaki aynı isimli dosya ile değiştirilmesi gerektiği yazmış. admin.mambot.php sayfasının da ekte olduğunu yazmışlar. Ama hiçbir sitede ekte öyle bi dosya yok ve bire bir kopyala yapıştır yapmışlar.
  Neyse sonuç olarak ekteki dosyayı bulamadım. Zaten hata çıktığında da membotlarla ilgili bir işlem yapmamıştım. “Restricted access” hatası admin paneline girişte, siteye girişte veya her ikisinde de olabiliyor.
  Siteyi tekrar kurmak çok zaman alacağı için kodları biraz incelemeye karar verdim. Sitenin index.php sayfasını açtım.
  defined( ‘_VALID_MOS’ ) or die( ‘Restricted access’ );
  şeklinde bir kod var sayfanın başında. Yani sayfada yazan hata mesajı burada belirtiliyor. Sonra diğer kodları incelemeye başlayınca bu sayfanın tema için index.php sayfası olduğunu farkettim. Temanın index.php sayfasını değiştirirken yanlışlıkla bir üst dizine gönderip sitenin index.php sayfası ile değiştirmişim. İnternetten, sitede kurulu joomla sürümünü indirip sitenin index.php sayfasını değiştirdim ve site normal haline döndü.
 2. Alev
  Özel Üye

  Joomla Restricted access Hatasının Çözümü Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
joomla restricted access
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi