Dünyanın En Çirkin Hayvan Resimleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Dünyanın En Çirkin Hayvan Resimleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Dünyanın En Çirkin Hayvan Resimleri

  Reklam  Dünyanın En Çirkin Hayvan Resimleri

  Forum Alev

  Dünyanın en çirkin hayvanı
  Sizce dünyanın en çirkin hayvanı hangisi? Tabi ki çıplak çöl faresi... Doğu Afrika'nın iç bölgelerinde yaşayan bu fare türü, doğada asosyal bir yaşam sürer.

  Memeli gruplar içinde oldukça farklı bir yerde duran bu ilginç hayvanın çirkinliği bilim çevrelerince de tescillendi. Acı hissinin olmadığı vücutları soğuk kanlı bir metabolizmaya sahiptir.


  8-10 santimetre uzunluğunda ve 30-35 gram ağırlığındaki bu farelerin 'kral fare' adıyla bilinen en büyükleri 80 gram ağırlığa kadar ulaşabiliyor. Görüş mesafeleri düşük olan çıplak çöl fareleri, toprak altında hızlı hareket yeteneğine sahip.


  Toprağı eşelemeye yarayan sivri dişlerinden dolayı bu farelere 'köstebek fare' adı da veriliyor. İnce ve kısa bacaklara sahip çıplak çöl fareleri çok ince tüylere ve kırışık bir cilde sahip.

  Ciğerleri oldukça küçük. Bu nedenle solunum yaparken çok miktarda oksijene ihtiyaç duymuyorlar. Oksijeni genellikle açken ve susuzken daha fazla kullanıyorlar.


  Çıplak çöl fareleri soğuk kanlı bir yapıya sahip. Bu nedenle vücut ısılarını düzenlemekte güçlük çekiyorlar. Derilerinde taşıyıcı reseptör bulunmadığından dolayı acı hisleri yoktur. Üzerlerine asit bile dökülse acı hissetmezler.

 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvan Resimleri

  Reklam  Hayvanların çirkinlikleri kişiden kişiye değişmektedir.Aslında çirkinlik insanların midesinin bulanması ile alakalıdır.Kimine göre fare iken kimine göre bir böcek olabilir.+ Yorum Gönder
çirkin hayvan isimleri,  en çirkin hayvan,  en çirkin hayvan isimleri,  cirkin hayvanlar resimleri,  çirkin hayvan resimleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi