Katil balinalar buyrun bakın ;)

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Katil balinalar buyrun bakın ;) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seçonin
  Emekli
  Reklam

  Katil balinalar buyrun bakın ;)

  Reklam  Katil balinalar buyrun bakın ;)

  Forum Alev
  katil-balina-resimleri-0.jpg

  katil-balina-resimleri-1.jpg

  katil balina resimleri 2.jpg

  katil-balina-resimleri.jpg

  Deniz memelilerinin en ziyade kana susamış olanı «Katil balina» (Grampus veya Orcinus) aslında bir
  yunustur. Kuzey Kutbu ve Güney Kutbu denizlerinde dahi bulunan bu memeli balık, yüzdüğü kadar suyu yaran kara renkteki yüksek sırt yüzgecinden tanınır.
  İri ve kudretli bir hayvan olan katil balinanın uzunluğu bazen 9 metreye kadar çıkabilir. Gözlerinin üstünde arkaya doğru, göze çarpan beyaz leke ile (bu leke Atlantik türlerinde vardır), altının yanlara kadar çıkan kar gibi beyaz rengi vücudunun zifir gibi siyahıyla karşıtlık meydana getirir. Başı kabaca bir yuvarlaktır. Kudretli çeneleri en azından kırk dişle silâhlanmıştır. Gagası yoktur.

  Yırtıcı katil balina:
  Katil balina, kendisine takılan ada lâyıktır. İkisi,üçü bir arada yolculuk edebildiği gibi, kırk üyelik veya daha kalabalık sürüleri de görülmüştür. Katil sürüsünün yaklaştığını farkeden foklar, balinalar ve yunus balıkları sığınacak yer ararlar. Foklar kıyılara yönelirken, balinalardan bazıları da sığ sulara kapağı atmaya bakarlar.
  Bu katil sürüsünün büyük ispermeçet balinasına saldıracağına ihtimal verilmezse de, Californianın gri balinasına saldırdığı ve başka büyük çubuklu balinaları öldürdüğü çok görülmüştür. Katil balina sürüsü iri bir balinanın etrafını çevirir, dört bir yönden üzerine atlar, kimi dudağını ısırır, kimi dilini koparır ve bu iş, tâ ki hayvan yorgun düşüp paralanmcaya kadar devam eder.
  Katil balina, balinagillerin, kendi türüyle ve başka sıcakkanlı memelilerle beslenen tek üyesidir. Hayvanın pisboğazlığını bahis konusu eden eski bir yazar, bir keresinde iki ayağının altında birer fok, sırt yüzgecinin altında üçüncü bir fok ve ağzında dördüncü bir fok olan bir katil balinanın görüldüğünü yazmıştır. Tabiî buna fizikî bakımdan imkân yoktur. Bununla beraber deniz memelileri üzerinde otorite sahibi bilginlerden Scammon, katil balinaların bazan çenelerinin arasındaki bir foku ezip çiğneyerek su yüzüne çıktıklarından bahsetmiştir.
  Katil balina, kuzey sularında Pasifik morsunu da kovalar. Fakat kudretli dişlerinden çekindiği yetişkin hayvandan çok, yavrulara saldırır. Yavru mors korunmak için annesinin sırtına tırmanır ve onun tarafından emniyete taşınırken ona sıkı sıkı sarılır.
  Katil balina bir domuz balığını veya foku bütün olarak yutabilir. Bu hayvanın oburluğuna bir misal: Üç metre uzunluğunda bir katil balina nın midesinden on dört fok İle on üç domuz balığı çıkmıştır.
  Katil balînanın Atlantik ve Pasifik türü olmak üzere, iki türü vardır. Bunlar gerek görünüş, gerekse davranışları bakımından birbirlerine çok bezenmekle beraber, Pasifik türünün gözünün yukarsmda beyaz leke yoktur.
 2. 2
  murti
  Usta Üye

  --->: katil balinaşar buyrun bakın ;)

  Reklam  kardeş bunlar katile benzemiyor haa tatlı gözüküyolar ama yanına gidince ne olur bilemeyiz paylaşım için teşekkürler 3. 3
  drop_one2
  Üye
  yha çok müthiş hayvanlar yha gerçekten hem bide siyah beyaz 4. 4
  tatlı-cadı
  Üye
  evet ya cok tatlı görünüyorlar katil diyesi gelmiyo bakanın

 5. 5
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye
  KIT Leri cok severim ama yani yinede tehlikeli hayvanlar

+ Yorum Gönder
balina,  katil balina,  balinalar,  katil balinanın gözleri nerde,  balina resmi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi