Hayvanların Etkili Tedavi Yöntemleri: Su Aygırı, Manda, Gergedan, Fil

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Hayvanların Etkili Tedavi Yöntemleri: Su Aygırı, Manda, Gergedan, Fil ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Hayvanların Etkili Tedavi Yöntemleri: Su Aygırı, Manda, Gergedan, Fil

  Reklam  Hayvanların Etkili Tedavi Yöntemleri: Su Aygırı, Manda, Gergedan, Fil

  Forum Alev  Hayvanların Etkili Tedavi Yöntemleri: Su Aygırı, Manda, Gergedan, Fil

  Doğadaki canlılardan çoğu kendi rahatsızlıklarını kendileri tedavi eder. Örneğin su aygırı, manda, fil ve gergedan gibi canlılar derilerindeki parazitlerden kurtulmak için çamurda banyo yaparlar. Bunun nedeni çamurda hiçbir mikrop ve parazitin yaşamamasıdır. Çamurun faydaları sadece bu kadarla sınırlı değildir. Özellikle killi çamur mikrop barındırmamasının yanında aynı zamanda yaraların kabuk bağlayıp kapanmasını da kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Bütün hayvanlar içinde özellikle filler antiseptik yapıdaki killi toprak parçalarını büyük bir özenle yaralarına sürerler veya hortumlarıyla yaralarının üzerine kabuk bağlaması için toz atarlar. Killi toprağın başka bir özelliği de kaolin maddesi açısından zengin olmasıdır.

  Hayvanların kendi kendilerini tedavi etmek için kullandıkları yöntemlerdeki dikkat çeken nokta hepsinin ne yapacaklarını çok iyi bilmeleri, hangi hastalığa neyin iyi geleceğini tespit etmeleridir. Bir gergedanın, bir filin ya da herhangi başka bir canlının toprakta bulunan bir maddenin antiseptik özelliğinin olduğunu bilmesine elbette ki imkan yoktur. Doğadaki tüm canlılar Allah'ın ilhamıyla hareket eder. Üstün ilim sahibi olan Allah gözetendir, yarattıklarını koruyandır.

  Hayvanlar için parazitlerden kurtulmanın en etkili ve kolay yöntemi çamur banyosu yapmaktır. Fillerin ve su aygırılarının yanı sıra bizonlar ve Amerikan bufaloları da toz banyosu yaparak temizlenir. Bu banyo sayesinde bufalo gevşek derisini değiştirir. Yeni derilerinin üzerinde kalan ince toz tabakası böceklerin bu canlıları ısırmasını engeller.


 2. 2
  tugce68
  Üye

  --->: Hayvanların Etkili Tedavi Yöntemleri: Su Aygırı, Manda, Gergedan, Fil

  Reklam  paylaşım için tsk ederizz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi