Zebraların Özellikleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Zebraların Özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Zebraların Özellikleri

  Reklam  Zebraların Özellikleri

  Forum Alev  Zebraların Özellikleri

  Zebraların çoğu gizlenecek fazla yer olmayan açık otlaklarda yaşar. Bu nedenle hayatta kalabilmek için çok hızlı hareket etmek zorundadırlar. Zebraların tüm vücut yapıları bu ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yaratılmıştır. Örneğin bacakları çok uzundur, güçlü kasları ve geniş bir alana sahip olan akciğerleri vardır. Bu yüzden hiç yorulmadan ve yavaşlamadan çok uzun mesafeleri koşabilirler. Zebraların kemikleri de hafif olmasına rağmen oldukça güçlüdür.

  Zebraların hiçbirinin çizgileri diğerleri ile aynı değildir. Her insanın kendine özgü parmak izinin olması gibi her zebranın çizgilerinin de kendine özgü şekilleri vardır. Bundan başka zebralar sık sık su içme ihtiyacı hissederler. Suyun olmadığı bölgelerde ise koku duyularını kullanarak çukur açacak bir yer bulurlar ve temiz suyu ortaya çıkarırlar.

  Herhangi bir tehlike anında yetişkin zebralar, sürüdeki yavruları koruyabilmek için onları sürünün içerisine doğru iterler. Tüm zebra sürüsü koşarken yavrular daima kalabalığın iç kısmındadır ve daha iyi korunmak için annelerine yakın hareket ederler.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Zebraların Özellikleri

  Reklam  İnsanların parmak izlerinin farklı olması gibi zebraların vücutlarındaki çizgiler birbirlerinden farklıdır. Açık alanlarda yaşarlar. Kemikleri hafif olduğu için hızlı koşabilir.+ Yorum Gönder
zebranın özellikleri,  zebranın özellikleri kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi