Sıradışı Hayvanlar Sıradışı Bitkiler...ve özellikleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Sıradışı Hayvanlar Sıradışı Bitkiler...ve özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ZEYCANSU
  Emekli
  Reklam

  Sıradışı Hayvanlar Sıradışı Bitkiler...ve özellikleri

  Reklam  Sıradışı Hayvanlar Sıradışı Bitkiler...ve özellikleri

  Forum Alev
  Arkadaşlar öncelikle bitkiler konusunu buraya açmayacaktım... Ancak bitkilerle ilgili bir bölüm bulamadım


  Bu canlılar gerçekten çok değişikler...

  Vietnam’da akrepler, yolcu uçağının iki saat rötarla havalanmasına yol açtı. Vietnam havayollarına ait uçakta akrep gören yolcular çığlığı basınca ortalık karıştı. Hanoi’ye gitmek üzere havalanmaya hazırlanan uçaktaki 170 yolcu apar topar uçağı boşalttı. Akreplerin iki saat süren zorlu uğraş sonucu yakalanmasıyla herkes rahat nefes aldı ve uçak havalandı. Uçakta yapılan aramada 6 akrep bulundu.  Hippopotamus çenesini neredeyse 180 derece açabiliyor.Bu açı bir kara hayvanı için en geniş açı demek.Erişkin bir erkek ağzını ortalama 1.2 metre açabiliyor.

  Benekli sırtlan Zebra ve Güney Afrika antilopu gibi geniş omurgalı leşleri diğer hayvanlara oranla çok daha etkin kullanılıyor.Çene kasları ve dişleri büyük kemikleri parçalayabilecek kadar güçlü olan bu sırtlan,güçlü sindirim sistemi ile kemiklerin organik kısımlarını,hayvanın tırnak, boynuz ve derilerini midesine indirebiliyor.


  Afrika'da yaşayan akciğer balıklarının 4 türü tatlı su bataklıklarında yaşıyor ve bir seferde aylarca hatta yıllarca su yüzünde kalabiliyorlar.

  Afrika'nın yüksek derecede zehirli gaboon çıngıraklı yılanının dişleri 50 mm boyunda.


  Ceset çiçeği olarak bilinen bitki bir çok kişiye göre gezegendeki en kötü kokulu bitki. Açtığı dönemde son derece keskin bir koku salıyor.Kokmuş ceset kokusuna benzer bu koku yarım mil mesafeden bile algılanabiliyor.

  Aralık 2006'da bir Amerikan Colombus yengeci, İngiltere Bournemouth'taki bir kumsalda canlı ama bitkin halde evinden 8 bin km uzakta bulundu.  Bugüne dek yakalanan en uzun kobra 1937'de Malezya'da yakalandı ve daha sonra götürüldüğü Londra hayvanat bahçesinde 5.71 metreye kadar büyüdü.Kral kobranın başı insan başı kadardır ve yetişkin bir insanla göz göze gelebilecek kadar yükselir.Kral kobranın bir ısırığının zehri bir fili ya da 20 insanı öldürmeye yetiyor.  Güney Afrika'nın Mpumalanga bölgesinde Ohrigstad yakınlarında bulunan Echo Caves'te bulunan vahşi bir incir ağacının toprağın altında 120 metre kökü bulunuyor.
  Endonezya,Güney Asya ve Filipinlerde yaşayan bir piton cinsi bu rekorun sahibidir.1912'de Endonezya Celebes'te yakalanan bir türü 10 metre uzunluğundaydı.

  Güney Koreli bilim adamları, Ankara kedisinin bir geniyle oynayarak karanlıkta parlamasını sağladı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Gyeonsang Üniversitesi'nden Kong Il-keun başkanlığını da bir grup bilim adamı, florasan proteini üreten geniyle oynadıkları 3 kediyi klonlamayı başardı. Kediler üzerindeki bu çalışmanın başarılı olması, insanlardaki genetik hastalıkların tedavisi için umutları artırdı.

  Afrikan Ağustos böceği 50 cm mesafeden 106.7 dB'lik bir basınç ile ötüyor.

  Dünya'nın en agresif kelebeği Ugandalı Charaxes candiope.Bu çok güçlü uçucu tür,bölgesine davetsiz giren hayvanlara ve insanlara aktif biçimde saldırıyor.  Yeni balık türü Guyanancistrus boyutuna göre çok büyük olan ağzı ile dikkat çekiyor.

  Eleutherodactylus familyasından bir kurbağa

  Amazon kökenli Dipsas Indica yılan türü sümüklü böcek yiyerek besleniyor.

  Canthon Triangularis türü bok böcekleri toprağın havalanmasına ve besin maddelerinin geri dönüşümüne yardımcı oluyor.

  Cryptomyrmex Longinodus türü karıncaların Surinam?da bulunmalarından önce sadece Brezilya?da yaşadıkları sanılıyordu.

  Harttiella Crassicauda türü balıklar son olarak 1957?de görülmüştü.

  Epipedobates Trivittatus turuncu çizgileriyle diğer türlerden ayrılıyor.

  Atelopus türü kurbağa eflatun benekleriyle dikkat çekiyor.  NOT: Son 9 resim fotomontojdır 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Sıradışı Hayvanlar Sıradışı Bitkiler...ve özellikleri

  Reklam  Televizyonda yada doğada gördüğümüz hayvanların dışında pek de alışık olmadığımız görmediğimiz hayvanlar bulunmaktadır.Bu hayvanlar nadir olarak gözle görülebilmektedir.+ Yorum Gönder
sıradışı hayvanlar,  sıradışı bitkiler,  melez hayvanlar,  sıradışı hayvanlar ve özellikleri,  zehirli bitkiler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi