Corel Draw ile manzara resmi oluşturma

+ Yorum Gönder
Grafik ve Diğer Grafik Paylaşımları Bölümünden Corel Draw ile manzara resmi oluşturma ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Corel Draw ile manzara resmi oluşturma

  Reklam  Corel Draw ile manzara resmi oluşturma

  Forum Alev
  Corel Draw ile manzara resmi oluşturma


  Corel draw ile vektörel olarak clipart nitelikli resimler oluşturmanız mümkün...

  1. Corel programınızı açın.

  2. Rectangular Tool ile bir dikdörtgen oluşturun. Bu gökyüzü ve bulut yapmak için kullancağımız bir şablon olacak. D.kdörtgeni yaptıktan sonra dış çizgisini ( outline) kaldırın.

  3. Interactive Fill Tool aracını seçerek Top to Bottom olacak şekilde ayarlayın ( yukarıdan aşağıya )

  4. Interactive Fill Tool aracınının ayarlarından Siyah, kırmızı ve sarı renkleri ekleyin.  5. Dikdörtgeni seçin ve Sol tuş basılı halde iken, dikdörtgenin tepe noktasından aşağıya doru çekin, bire bir ayna görüntüsünü elde edineyce kadar bunu yapın ( genelde kendisi bulur yerini )...Tem konumu belirledikten sonra Sağ tuşa basın, bu size şeklinizin o anki kopyasını yaratacaktır.  6. Resimdeki gibi Bezier Tool aracını kullanarak dağ modeli çizin ve içini siyah ile boyayın..  7. Aynı şekilde dağ için de 5. adımda anlatıldığı gibi ayna etkisini yaratın. Bu dağınızın gölgesi olacak.  8. Gölge olarak yaptığınız dağı Send back komutu ile göl olarak ( ikinci gökyüzü koppyamızın ) arkasında gönderin.

  9. Gölü seçin ( ikinci kopya gökyüzü) ve Inverse Transparency Tool aracı ile gölün üzerinde şekilde ki harket ettirin.  10. bu sayade dağın gölgesini gerçek anlmda elde etmiş olacaksınız.  11. Bezier Tool aracı ile kıyıyı ve adalarınızı oluşturun.  12. Bir adet palmiye ağacı çizin yine Bezier Tool aracınızı kullanın  13. Bu ağacları çoğaltarak resminizde uygun yerlere yerleştiriniz.  14. Son hali bu şekilde birşey olacak.  15. Çizim araçları ile ( Bezier de olabilir yada sizin tercihiniz ) küçük bir bot yapın ve 5. adımdaki ki kopya ayna görüntüsünü oluşturun.  16. Bunuda resminize dahil edin ve aşağıda ki görüntüyü elde edin.  17. Bir çember oluşturun ( Ellipse Tool ) ve içini Interactive Fill tool ile güneş etkisi verecek şekilde doldurun. Radial Fountain tool ve Kırmızı sarı kombinasyonu işinizi görecektir.

  18. Güneşi dağın arkasında gönderin ( Send to back )  19. Güneş objesinin bir koppyasını çıkarın ( Dublicate ) ve aşağı dikey doğrultuda uzatın. Bu uzun ve alın bir güneş etkisi yartacak. Amacımız ise güneşin yansımasını suya düşürmek.

  20. Bir adet daha kopya görüntü oluşturun ve bunu ilk kopyanızın önüne gönderin.

  21. İkinci kopya gnüş gölgesinin ölçülerini resimdeki gibi ayarlayın ve işlemi bitirin..

 2. Alev
  Özel Üye

  Corel Draw ile manzara resmi oluşturma Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
çizimi kolay manzara resimleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi