Hüseyin Turan Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Hüseyin Turan Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Hüseyin Turan Kimdir?

  Reklam  Hüseyin Turan Kimdir?

  Forum Alev
  1967 yılında doğdu. İlkokulu Silivri Piri Mehmet Paşa İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Silivri Lisesi’nde bitirdi. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1991 yılında mühendislik-mimarlık bürosu ile iş hayatına atıldı.
  İnşaat Mühendisi Hüseyin Turan, 1992 yılında Mühendisler Odası Silivri Temsilciliği başkan yardımcılığına, 1998 yılından itibaren de 1998-2000 ve 2002 yıllarında üç dönem İnşaat Mühendisleri Odası Silivri Temsilciliği Başkanlığı’na seçildi. Silivri’de birçok projeye imza attı, Silivri ve çevresindeki Kapalı Spor Salonu projesi, Silivri Hizmet Vakfı Hastanesi projesi, Fener Köyü, Mimar Sinan, Hicret Camileri statik projesi vb. gibi bir çok sosyal amaçlı projeyi ücretsiz olarak gerçekleştirdi.
  T.M.M.O.B. İnşaat Mühendisleri Odası, Silivri’ye Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Silivrispor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Fonu Üyesi, Silivri Lisesi Mezunları Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sosyal amaçlı çeşitli sivil toplum örgütlerinin kuruluşlarında görev aldı.
  1999 yılında yapılan seçimlerde Silivri Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Hüseyin Turan, mecliste ve aktif görev aldığı komisyonlarda yapıcı çözümler getirerek alınan kararlarda Silivri’ye artı değer kazandırıp çalışmalara katkı sundu.
  AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda ilçe başkan vekilliği de yapan Turan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Okulu 1. dönem kursuna katıldı.
  Hüseyin Turan, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanı seçildi.
  Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Hüseyin Turan Kimdir?

  Reklam  Mesleği mimarlık olan Hüseyin Turan sosyal dayanışmaya önem verdiği için mesleğini yardım etmek amacıyla kullandığı çok olmuştur. Toplum tarafından kullanılan halka açık imarların yapımını üstlenmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi