Aydın Menderes Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Aydın Menderes Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Aydın Menderes Kimdir?

  Reklam  Aydın Menderes Kimdir?

  Forum Alev
  İstanbul Eski Milletvekili


  ANKARA - 1946, Adnan, Fatma Berrin - Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi - İngilizce - Çiftçi, Serbest Ticaret - V inci Dönem Konya, XX nci Dönem İstanbul Milletvekili - Büyük Değişim Partisi Kurucu Üyesi ve Genel Başkanlığı, Demokrat Parti Eski Genel Başkanı - Evli.

  ESERLERİ

  Acılı Günler 1960


  Aydın Menderes Anlatıyor


  Muammer Yaşar


  Tekin Yayınevi

  Aydın Menderes, 27 Mayıs 1960 ihtilalinin bütün olaylarını annesi Berin Hanım'la birlikte yaşadı. Acılı günlerin tanığı oldu.


  enderes'in dramı üzerinde bugüne kadar pek çok şey yazıldı, anılar kitap haline geldi, ancak Aydın Menderes anılarını anlatmadı. İlk kez bu kitapta anılarıyla karşınıza geliyor. Gazeteci-yazar Muammer Yaşar, günlerce Aydın Menderes'le birlikte oldu.


  Anlattıklarını dinledi. Uzun konuşmalar sırasında zaman zaman 1960'dan gerilere gittiler, hayatı İmralı Adası'ndaki idam sehpasında sönen bir dönemin güçlü Başbakan'ı Adnan Menderes'in siyasi kimliğini ve insancıl kişiliğini resimlediler...

  GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM

  Aydın Menderes DYP'ye katıldı


  Hürriyet 15 Nisan 2001

  İstanbul bağımsız milletvekili Aydın Menderes Doğru Yol Partisi'ne katıldı. DYP'nin Ankara Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Genişletilmiş Temsilciler Meclisi'nde Menderes'le birlikte 20'nci dönem Ankara Milletvekili Ahmet Bilge de DYP'ye katıldı. Menderes'in katılımı ile DYP'nin milletvekili sayısı 84'e çıktı.

  MENDERES HÜKÜMETİN İSTİFASINI İSTEDİ

  Aydın Menderes yaptığı konuşmada, ülkede yaşanan sıkıntıların ''iktidar boşluğundan'' kaynaklandığını savunarak, hükümetin istifasını istedi. Sorunların çözümü için tek alternatifin seçimden geçtiğini kaydeden Menderes, DYP'ye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. DYP'ye katılım için evden çıkmadan önce ellerini açarak kendisi ve millet için partiye katılımının hayırlı olması için dua ettiğini söyleyen Menderes, büyük bir heyecan taşıdığını belirtti.

  Menderes, ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in açıkladığı ekonomik programı eleştirerek ''Herşeyi ABD'de olan, Türkiye'de şapkasını asacağı bir çivisi olmayan birisine bu halk nasıl güvenebilir?'' dedi.

 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Aydın Menderes Kimdir?

  Reklam  1946 doğumlu baba adı adanan diye geçiyor tanıdık aslında adanan menderes asılarak idam edilen adanan menderesin oğludur doğru yol partisinden milletvekilliği yapmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi