Ali Babacan Kimdir? Hakkında bilgi

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Ali Babacan Kimdir? Hakkında bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Ali Babacan Kimdir? Hakkında bilgi

  Reklam  Ali Babacan Kimdir? Hakkında bilgi

  Forum Alev
  Ali Babacan 59. Hükümet - Erdoğan Hükümeti'nin -ve öncesinde 58. Hükümet - Gül Hükümeti'nin- Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı, 22. Dönem AKP Ankara milletvekilidir. AB üyelik müzakerelerinde Türkiye adına başmüzakereci olarak atanmıştır.

  1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden çok iyi derece ile mezun oldu.

  1990 yılında Fulbright bursunu kazanarak, A.B.D.'ne gitti. 1990-1992 yılları arasında ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da İşletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı. Yüksek lisans çalışmalarında, Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaştı.

  1992-1994 yılları arasında, Amerika'da finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette danışman olarak çalıştı. 1994-2002 yılları arasında Ankara'da ticaretle uğraştı.

  2001 yılında AKP Kurucu Üyesi ve MKYK üyesi oldu.

  Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Üçlü koalistona son veren seçimlerin gecesinde televizyona verdiği IMF ile ilişkilerin sonlanacağına dair demecine işlerlik kazandıramamıştır. Tersine daha çok neo-libereal politikaları destekler gözükmektedir.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ali Babacan (Ali Babacan Kimdir? - Ali Babacan Hakkında)

  Reklam  Eğitim hayatı başarılarla dolu genç siyasetçi AK partide ekonomiden sorumlu devlet bakanıdır.Aynı zamanda Ak parti kurucu üyelerindendir.+ Yorum Gönder
ali babacan kimdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi