Jan Dark Kimdir Kısaca

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Jan Dark Kimdir Kısaca ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Jan Dark Kimdir Kısaca

  Reklam  Jan Dark Kimdir Kısaca

  Forum Alev

  Jan Dark
  Jeanne d'Arc Yüzyıl savaşları boyunca İngiltere'ye karşı durmadan Fransa'ya yardım eden ve daha sonradan Fransa'nın dört bir yanında nam salmış bir Fransız Katolik azisesidir.
  12 yaşındayken St. Catherine, St. Margearet ve St. Micheal'in ruhları ile önsezi ile iletişime geçmeye başladığı söylenir. Savaşlarda Fransız ordusuna katılmış ve İngilizlere savaşmıştır. Daha sonra onu esir alan İngilizler onun erkek giysileri giyip savaşan ve gaipten sesler duyan bir kâfir olduğunu öne sürerek onu henüz 19 yaşındayken yakarak öldürme kararı almışlardır. Ölümünden beş yüzyıl sonra azize ilan edilmiştir.
  Ölmeden önce ve öldükten sonra adını korumak için görülmüş tüm mahkeme kayıtları bugün Fransa Millî Kütüphanesi'nde saklanmaktadır. Yaşadığı tarihteki diğer kişiler ile kıyaslandığında, hakkında en çok şey bilinen kişilerden biridir. Jan Dark bugün Fransa'nın en önemli azizelerinden ve kutsal ikonlarındandır.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Jan Dark Kimdir Kısaca

  Reklam  kısaa fransız katolik azzesi olarak adnaldırlabilir fransayı ingiltereye karşı uzun yılar boyu savaştan destek vermiştir 1412 de doğan azize 1438 vefat etti+ Yorum Gönder
jan dark kimdir özet
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi