Valkür Savaş Tanrıçası

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Destanlar ve Efsaneler Bölümünden Valkür Savaş Tanrıçası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  hades_seçil
  Üye
  Reklam

  Valkür Savaş Tanrıçası

  Reklam  Valkür Savaş Tanrıçası

  Forum Alev
  Valkürler (Katledilmiş Seçenleri) İskandinav mitolojisinde Odin'in yardımcıları olan ve ata binen miğfer ve mızrakla silahlanmış genç ve güzel bakirelerdir. Gökten kanatlı atlarıyla savaş alanına inip Einherjar denilen savaştaki cesur kahramanları Valhalla'ya götürürler. Buraya götürmelerinin nedeni Ragnarök'de yani dünyanın sonunda olacak savaşta Odin'in yanında savaşacak güçlü savaşçılar toplamaktır.

  Modern ve antik sanatta Valkürler bazen muazzam güzellikte, zırh kuşanmış, kasklı, mızraklı, kanatlı atlara binmiş dişilerdir. Ancak bazı kaynaklara göre Valkür atları, İskandinav mitolojisinde en çok karşımıza çıkan kurt ve kuzgun kırması bineklerdir.

  İngilizce'de Valkyrie Almanca'da Walküre olarak adlandırılan bu kavram II. Dünya savaşı sırasında bir grup üst düzey Alman subayın Hitler'i öldürme planının adı olmuştur. Bombalı saldırıdan Hitler şans eseri kurtulmuştur. Suikasti tertipleyen başta Albay Klaus von Stauffenberg olmak üzere Alman subaylar idam edilmiştir. Bu konuda çeşitli sinema filmleri yapılmıştır. Bunları sonuncusu 2008 yapımı ve başollerinde Tom Cruise'ın oynadığı Valkyrie'dir.
 2. 2
  ATİE
  Bayan Üye

  Cevap: Valkür Savaş Tanrıçası

  Reklam  valkur savaş tanrıçası konulu filimler zamanında çok tutulmuş ve izlanmiştir konuda geçen kadınlar aslında daha çok ilgi kaynağı olmuştur bunu inkar etmek yanlış olur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi