Splinter Cell: Pandora Tomorrow Demo İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Demo inceleme Bölümünden Splinter Cell: Pandora Tomorrow Demo İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Splinter Cell: Pandora Tomorrow Demo İnceleme

  Reklam  Splinter Cell: Pandora Tomorrow Demo İnceleme

  Forum Alev
  Splinter Cell demosunu az önce oynama fırsatı buldum. Aslında tam sürümü çıkana kadar oynamayacaktım, dayanamadım. 120Mb gibi bir alan kaplayan demo, 2 bölümden oluşuyor. Bu bölümler, sanki bir teknoloji demosuymuş gibi, oyunun hemen her özelliğini görmenizi sağlıyor. Görsellikten, hareketlere kadar her öğeyi demek istiyorum. Oyunun ana menüsü yine basit. Grafik ayarlarını sadece düşük, orta ve yüksek olarak ayarlayabiliyorsunuz. Ardından hemen bir profil yaratarak oyuna giriyorsunuz.

  Oyun öyle bir ortamda başlıyor ki, bir anda panik oluyorsunuz. Ben oldum. Bir trenin üzerinde, eğilmiş olarak başlıyorsunuz. Tren son sürat ilerliyor. Ayağa bile kalkamıyorsunuz. Kalktığınız zaman, geriye savruluyor ve vagondan düşüp ölebiliyorsunuz. Bu bölümde amacınız, birisini sorguya çekmek. İlk başta yapmanız gereken, eğilerek ilerlemek ve ilk kapaktan aşağıya inmek. Vagona girdiğinizde, telsizle size detaylar bildiriliyor. Ardından yapmanız gereken vagonlarda ilerlemek.

  Vagonların içerisi adam dolu olduğundan, hangi yollardan gitmeniz gerektiğine siz karar veriyorsunuz. Genelde birisini öldürmenize izin verilmiyor bölümlerde. Bu bölümde de öyle. Sessiz ve derinde halletmeniz lazım görevleri. Bu yüzden, vagonların altından bile ilerleyebiliyorsunuz. Vagonların altından ilerlemek çok korkutucu. O kadar demirin arasından, dehşet seslerin arasında ve rayların birkaç santim üzerinden ilerlemek, insanı strese sokuyor. Neyse ki, kısa süre sonra kapağa ulaşarak yukarı çıkabiliyorsunuz. Biryerde de, vagonun yan tarafından çıkarak vagonun yanından tutuna tutuna ilerlemeniz gerekli. Burada camların önünden geçmeden önce içeriyi kontrol etmeniz ve içeridekiler bakmadan ilerlemeniz gerekiyor. Buradaki yüreğinizi hoplatan olay ise, siz yanda ilerlerken yan raydan başka bir trenin anidan geçmesi. Bu durumda size birşey olmuyor. Sadece ani bir hareketle ters dönüyorsunuz ve trenin geçmesini bekliyorsunuz. Ama olay o kadar ani oluyor ki, şaşkınlıktan ölmeseniz iyidir.

  İlk bölüm boyunca, kimseye zarar vermeden sessizce ilerleyebiliyorsunuz. Arada birilerini sorguya çekmek veya bayıltmak gerekebiliyor. En sonunda da, sorguya çekmeniz gereken adama ulaşıyorsunuz ve onun telefonunuzu meşhur lazer miktofonla dinliyorsunuz. Göreviniz tamamlandığında ise, bir helikopter sizi almaya geliyor. O anda sizin orada olduğunuz elinizde olmayan nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor ve herkes peşinize düşüyor. Hızlı olup kaçıyor ve vagonun üzerine çıkıyoruz. Etrafta mermiler uçuşurken, ilerideki helikopterin halatına atlamamız gerekiyor. Ağzına kadar aksiyon dolu bir sahne. Herkesin en azından bir kere görmesi şart bir olay.

  İlk bölüm helikopter olayının ardından bitiyor. Normalde 15 dakika falan srüyor sanırım. O da yavaş yavaş, saklana saklana, sindire sindire oynadığınız zaman. Hızlı gitiğiniz zaman daha öabuk bitirme durumunuz var. Ama hız her zaman yararlı değil. Genelde gürültü yaptığınızdan, başınıza bela alıyorsunuz. Gürültü demişken, oyunda ıslık çalma olayı var. bu çok hoşuma gitti. "V" tuşu ile "fiyuuf" diye ıslık çalıyorsunuz ve herkesi etrafınızda topluyorsunuz :) 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Splinter Cell: Pandora Tomorrow Demo İnceleme

  Reklam  İkinci bölüm, ilk bölümün tersine, açık alanda geçiyor. Maden girişine ulaşmamız gereken bölümde, uzun otların arasında başlıyoruz. Etrafta dolaşan bir adam var. Çimlerin arasında eğilerek dolaşmak suretiyle, asla görünmüyoruz. Bu sefer, silahımız da sağlam. Zoom yaparak, askeri kafasından tek atışta öldürebiliyorsunuz. Ardından birkaç tahta binanın içinden geçerek ilerliyorsunuz. Genelde asıl aksiyonlar açık alanlarda geçiyor. Gece tabi. Ama etrafta aydınlık sağlayan gaz lambaları var. Bunları vurmak, askerlerin dikkatini çekiyor ve dolaşmaya başlıyorlar. Genelde askerlerin ilk bekledikleri yer önemli noktalar oluyor. Bu nedenle, ıslık çalarak veya kola kutusu atarak onların dikkatini başka bir yöne çekmeniz gerekebiliyor.

  Işıkları yine ateş edrek söndürebiliyorsunuz oyunda ama bu her zaman yararlı olmuyor. Ayrıca, çimlerin içinde dolaşırken, kuşların havalanmasını sağlarsanız, yine düşman o yönde araştırma yapıyor. Askerler her ne kadar etrafta dolaşsalar da, bir binadan geerek diğer açık alana vardığınızda, peşinizden gelmeyi bırakıyorlar. Bu biraz saçma olmuş ama neyse.

  İkinci bölüm, ilk bölümden daha da kısa. En son açık alanda, iki asker masada oturuyor. Onlara hiç bulaşmadan duvar kenarından yürüyerek bir barakaya giriyorsunuz. Uyuyan askeri de geçerek, ilerideki kapıya gidiyorsunuz ve demo bitiyor :) Bu kadar kısa.

  Şimdi, demo hakkında neler düşünüyorum onu belirteyim. Demo mükemmeldi. Tadı damağımda kaldı ama fazla oynamak da istemiyorum. Herşey mükemmeldi. İlk oyundan bu yana çok şey değişmiş. Grafikler daha da mükemmelleşmiş. Full detaylarda, 1280x1024 çözünürlükte, herşey harikaydı. Gölgeler yine aynı şekilde, en ufak delikten gelen ışıkla bile duvara vuruyor. Otlar rüzgarda hareket ediyor ve siz içinden geçtiğinizde yana yatıyor. Karakter zaten mükemmel detayda çizilmiş, hareketleri çok gerçekçi.

  Ses efektleri de oldukça iyi. Oyunda çok fazla gürültü olmuyor. Hep yoğun sessizlik içinde, telsiz konuşmaları, askerlerin aralarında ettiği sohbetler ile geçiriyorsunuz zamanınızı. Oyunlardaki müzikler de dinamik bu arada. Olan bitene göre değişiyor.

  Oyunda değişen şey, aksiyonun daha fazla olması. vagonların altında gitmek, yanında giderken trenin geçmesi, uyuyan askerlerin arasında ilerlemek gibi tansiyonu yüksek tutacak sahneler daha fazla bu oyunda. Ayrıca ani ataklarla sizi zıplatacak özelliğe de sahip. Bu oyunu çok yavaş, sıkıcı bir oyun olmaktan çıkarıyor.

  Oyunu çalıştırmak için, yine sağlam bir sistem gerekecek. Ben ilk oyunu Ti4200 ile oynamıştım. Genel performans iyiydi ama Termal görüntüye geçtiğimde, oyun çok yavaşlıyordu. Radeon 9800pro'da ise, herşey mükemmeldi. Hiç yavaşlama olmuyordu. Bu nedenle, oyunu düzgünce oynamak için, 512Mb RAM, 2Ghz işlemci ve en azından 9600XT gibi bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Geforce MX'lerde neler olur bilmiyorum ama oyunun o kartlarda çalışmama ihtimali yüksek+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi