Klima Çeşitleri - Klimaların Özellikleri - Klima Seçimi - Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Dekorasyon Bölümünden Klima Çeşitleri - Klimaların Özellikleri - Klima Seçimi - Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Klima Çeşitleri - Klimaların Özellikleri - Klima Seçimi - Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  Reklam  Klima Çeşitleri - Klimaların Özellikleri - Klima Seçimi - Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  Forum Alev
  Klima Çeşitleri - Klimaların Özellikleri - Klima Seçimi - Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  Yer tavan tipi split klimalar Hem tavan hem de yere monte edilebilme özellikleri ile bu klimalar mağaza, ofis gibi mekanlar için en ideal montaj ve estetik olanaklarını sunmaktadırlar. Salon tipi klimalarda olduğu gibi yer tipi klimalarda da ek ısıtıcı takviyesi vardır. Uzaktan kumandalı modelleri mevcutttur.


  Salon tipi split klimalar

  Özellikle mağaza ve toplantı salonu gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu geniş mekanlar için idealdir. Yüksek hızlı ve güçlü fan sistemleri ile homojen hava dağılımını sağlarlar. Standart olarak ek ısıtıcı takviyelidirler. Bu sayede heat pump ısıtma sistemini destekleyerek düşük dış ortam sıcaklıklarında da sorunsuz çalışırlar.


  Duvar tipi klimalar

  Bir iç ve bir dış veya bir dış birçok iç üniteden oluşan bu klimalar oldukça düşük ses seviyesinde çalışırlar. İç ünitelerle dış ünite arasında bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izole ve bandajdan oluşan bağlantının olması gerekir. Montaj uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Duvar tipi split klimaların 7000 Btu/h ile 30000 Btu/h kapasiteler arasında değişik modelleri vardır. Konutlarda da problemsiz olarak kullanılabilmektedirler.


  Pencere tipi klimalar

  Ekonomik olarak düşünüldüğünde penceretipi klimalar en uygun fiyatlı çözümlerdir. Montajı kolaydır ve gerektiğinde başka mekanlara rahatlıkla taşınabilirler. Sınırlı da olsa taze hava girişine müsade ederler. Bu avantajlarına rağmen birçok mekanda estetik olmayışları ve ses seviyelerinin yüksekliği nedeni ile tercih edilmemektedirler.

  Sadece bir klima cihazım olsun mantığı ile hareket edilmemeli, kalitesi kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir. Uzun yıllar beraber olacağımız klimayı satan firmanın tüketici memnuyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, servis
  ağı güçlü, kaliteden taviz vermeyen bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Klima satın alırken kullanılacak cihazın modeli tercihi ve kapasitesi hakkında uzman kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.
 2. 2
  crosswordgk
  Yeni Üye

  Cevap: Klima Çeşitleri - Klimaların Özellikleri - Klima Seçimi - Klima Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  Reklam  Elinize sağlık oldukça faydalı bir konu+ Yorum Gönder
klima çeşitleri ve seçimi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi