FPS Artırma Programı Refreshlock [Resimli Anlatım]

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve CS Online Bölümünden FPS Artırma Programı Refreshlock [Resimli Anlatım] ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  Reklam

  FPS Artırma Programı Refreshlock [Resimli Anlatım]

  Reklam  FPS Artırma Programı Refreshlock [Resimli Anlatım]

  Forum Alev
  FPS Artırma Programı Refreshlock [Resimli Anlatım]

  Refreshlock sayesinde OpenGL-Direct3D-DirectX’li oyunlarda (mesela Counter-Strike, Quake vs.) 60-75 arası olan fps’nizi 100′e kadar çıkarmanızı sağlıyor. Program ücretsiz olup, özel bir driver yüklemeden görüntü kalitenizi arttırıyor. Tabi bunun için uygun ayarları yapmanız lazım. Programı çalıştırdıktan sonra sağ altta çıkan simgeye tıklayarak oyundaki görüntü çözünürlüğünüzü (Screen Mode kısmı) ve oyundaki bit değerinizi seçmeniz (16 ya da 32 BPP yazan kısım), ardından kullandığınız görüntü ayarınızın Set At değerini üstteki Set to kısmından 100 yapmanız, son olarak da programı aktif duruma getirmeniz (üstteki On-Off kısmını On yapmak) gerekiyor.

  Bu ayarlar sayesinden fps sınırınızı 100′e çıkarmış olacaksınız.

  Programı yükleyip açtığınızda karşınıza Refreshlock Configiration başlıklı bir pencere gelicek Aşağıdaki resime bakarak ayarları yapınız.

  FPS Artirma Programi Refreshlock 0.jpg


  Daha sonra oyuna girip hangi çözünürlükte oynadığınıza bakınız Video ayarlarından. 800x600 mü 1024x768 mi hangisiyse..
  Ondan sonra aşağıda olduğu gibi hangi çözünürlükte oynuyorsanız programdan o çözünürlüğü bulup resimde yazılmış olan yere 100 yazınız..

  Ben 800x600 çözünürlüğünde oynadığım için resimde ona 100 yazdım.Ayrıca resimde görüldüğü gibi yanında 16 BPP yazar.Eğer oyunu 16 bitte oynuyorsanız bu tarafa yok 32bitte oynuyorsanız 32 BPP li olanının yanına 100 yazacaksınız.Ben hem 16-32 ye birden yazdım.


  FPS Artirma Programi Refreshlock 1.jpg

  Evet arkadaşlar Görüntü tazeleme olayıyla ilgili XP kilidini şuan kaldırmış bulunmaktayız.Oyuna girerken bu programı açıcaksınız o sağ alt köşede takılıcak herzaman.Açtığınızda Enabled yapmayı da unutmayın.

  Daha sonra FPS arttırmak için 2. programımızın ismi Rivaturner.Fakat Nvidia Chipset kullanan arkadaşlara öneririm bu programı.Genelde Ati Radeon chipsetli kartlarda pek işe yaramıyor.

  Rivaturner KuLLanımı :

  Bu programı yükleyip açtıktan sonra bir veritabanı testi yapıyor.PC de neler olduğuna dair daha sonra programı açıyoruz.

  Daha sonra Forcware Detected yazan yerin yanındaki Custimize ' in yanındaki oka tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir şey oluşak oradan OpenGL i seçeceksiniz..  FPS Artirma Programi Refreshlock 2.jpg  Opengl i seçtikten sonra karşınıza gelen pencerede VSync yi seçiniz ve şekildeki konuma getiriniz.


  FPS Artirma Programi Refreshlock 3.jpg  Daha sonra tekrar aynı pencerede oklarla sağ tarafa giderek en son da Antialiasing başlığına gelip şekildeki konuma getiriniz.
  FPS Artirma Programi Refreshlock 4.jpg

  Tabii ki fps yi yüksek almanızda tek etken bu programlar değil sadece.Ekran kartı ram ve cpu nun yeterli seviyede olması gerekir.

  indir..

  RefreshLock Programını buradan indirebilirsiniz!

  Not: indirme linkine tıkladıgınızda 5 Sn bekleyin ve yukardaki SKIP AD'a basın. 2. 2
  asi161
  Yeni Üye

  --->: FPS Artırma Programı Refreshlock [Resimli Anlatım]

  Reklam  Linq Kııq Yyapuılmıs duzeltırmısn ? 3. 3
  hanniball__
  Yeni Üye
  teşekkürler ama link bozuk malesef, keşmekeş yenilermisin. 4. 4
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  Link yenilendi, indirebilirsiniz.

 5. 5
  berkaygeze
  Yeni Üye
  abi ben bunu yaptım diğer sw lerde işe yarıyor ama benim herzaman oynadığım bi sw var orda fps sınırı koymuş adamlar orda olmuyo kaldırın dıyorum bilmiyoruz diyolar(yalan soyledıgını hıc sanmıyorum cunku yakın arkadasım) nasıl kaldırılır fps sınırı

 6. 6
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  Sunucu sahibine sormalısınız. Plugin ile kapanmıştır büyük ihitmal onuda Sunucu sahibi kapatır.

 7. 7
  berkaygeze
  Yeni Üye
  tamam abi telekkğr ederim ben bir sorayım

 8. 8
  Ziyaretçi
  güzel anlatılmış saolun

+ Yorum Gönder
fps arttırma programı,  oyunlarda fps arttırma,  fps arttırma,  fps arttırma programları,  fps artırma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi