0-6 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden 0-6 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  0-6 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  Reklam  0-6 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  Forum Alev
  0-6 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  0-6 Ay Arası Yapılacak Etkinlikler


  Gün boyunca bebekle iletişim halinde olunmalıdır.Bebekler bu dönemde konuşmuyor diye yetişkinlerin de bebekle konuşmayacakları anlamı çıkarılmamalıdır. Bebeği dinleyin ve onunla konuşun.

  Çıkardığı seslerin, yaptığı hareketlerin anlamını çıkarmaya çalışın, tekrarlayın.

  Bu dönemde iletişim sözel değildir. Ağlayarak, gülerek de sizle konuşur.Bebekler annenin sesini duymaktan hoşlanırlar. Annenin ses tonu uyaran görevi görmektedir. Bebekler annenin sesindeki duyguları fark ederler. Bu nedenle onlarla sürekli konuşun, şarkı söyleyin.Gülüşlerine ve seslerine istekle cevap verin.

  Nereye baktığını, ne yaptığını anlatın. Dokunduğunuz ve ona getirdiğiniz nesneleri isimlendirin. Bu dönemde sizi dinlediği ve duyduğu için ilerde konuşmaya başladığında dil gelişimi etkilenecektir.Bebeğin önünde çıngırağı sallayın. Siz sallarken bebek ses çıkarıyor mu bakın. Ses çıkardıkça siz de sallamaya devam edin. Bunu başka ses çıkaran oyuncaklarla da yapabilirsiniz.
  Ağlama isteklerini belirttikleri en önemli araçtır. Bazen tüm ihtiyaçları karşılandığı halde bebekler ağlamaya devam edebilirler. Bunun çok çeşitli sebepleri olabilir. Örneğin, bazen bebekler aşırı uyarıldıkları ve çok enerjileri oldukları için de ağlayabilirler. Bu ağlamalar 3. ayda azalacaktır. Sabırlı olmak gerekebilir.

  Bebek ağlarken çeşitli yollar denenebilir. Örneğin, odanın içinde ileri geri dolaşılır, sırtı sıvazlanır, veya yumuşak müzikle rahatlatmaya çalışılır. Neyin o bebeği en iyi rahatlattığını bulmak zaman alabilir.

 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: 0-6 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  Reklam  Çocukların dillerin gelişmesi ve konuşma yeteneklerini kazanmaları için onlara kitap okumak ve konuşturmaya çalışmak onlar ile basit sohbetler yapmak faydalı olmaktadır.+ Yorum Gönder
dil gelişimi ile ilgili etkinlikler,  dil gelişimi etkinlikleri,  dil gelişimi ile ilgili etkinlik,  dil gelişimi ile ilgili oyunlar
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi