Kaygı bozukluğu olan çocuklarda tedavi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Kaygı bozukluğu olan çocuklarda tedavi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gamzeeyldz
  Usta Üye
  Reklam

  Kaygı bozukluğu olan çocuklarda tedavi

  Reklam



  Kaygı bozukluğu olan çocuklarda tedavi

  Forum Alev
  Kaygı bozukluğu olan çocuklarda tedavi

  Çocuklarda her türlü kaygı bozukluğunun tedavisinde erişkinlerde de kullanılan ilaçlar, çocuklara uygun dozlarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır. İlaç tedavisi özellikle kaygı ve korkuları yoğun olan çocuklarda kısa sürede iyileşme sağlamada yardımcı olurlar. Ancak ilaç tedavisinin etkili olabilmesi için mutlaka yeterli doz ve süreyle kullanılması gerekir. Kaygı bozuklukları sıklıkla yaşam boyu süren durumlardır ve ilaç tedavisinin bu kaygı ve korkuları kalıcı bir şekilde yok etmediği bilinmelidir. Çocuklarda kaygı ve duygudurum bozuklukları için kullanılan ilaçlarla ilgili toplumda bir takım yanlış inanışlar (örneğin ilaçların bağımlılık yaptığı, kansere veya kısırlığa yol açtığı gibi) görülebilmektedir. Doktor kontrolünde kullanıldığı takdirde psikiyatrik ilaçların tıbbın diğer alanlarında kullanılan ilaçlardan bir farkı bulunmamaktadır.

  Kaygı bozuklukları olan çocuklarda bir takım terapi (örneğin bilişsel-davranışçı terapiler) ve eğitici yöntemler çocuğun kaygı ve korkularını azaltmada bunlarla baş etmesini sağlamada oldukça yardımcıdırlar. Ayrıca aileler de gerekli tedavi, eğitim ve danışmanlığı aldıklarında kaygı bozukluğu olan çocuklarına yardımcı olabilirler. Kaygı bozuklukları olan çocukların bir çoğunun anne babasında da kaygı bozuklukları olduğu bilinmektedir. Ebeveyndeki bu sorunlar sadece onların hayatını değil çocuklarının da yaşamını etkilediğinden anne babanın da tedavi olması önemlidir.



 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Kaygı bozukluğu olan çocuklarda tedavi

  Reklam



  Çocukların psikolojik durumları yada bozuklukları olabilmektedir.Bu durumda çocuk psikiyatristlerine gitmek ve doktorun verdiği ilaçları ve tavsiyeleri harfiyen uymak gerekmektedir.







+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi