Asitli Icecek Ve Cocuklar

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Asitli Icecek Ve Cocuklar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Asitli Icecek Ve Cocuklar

  Reklam  Asitli Icecek Ve Cocuklar

  Forum Alev
  Asitli iceceklerin hicbir besleyici özellik tasimadigini belirten uzmanlar, ailelerin süt ve meyve suyu tüketimini özendirmesini istiyor.


  Genclerin severek tükettikleri asitli iceceklerin sismanliga neden oldugu bildiriliyor. Uzmanlar, genclerin besleyici özellikleri olmayan asitli icecekler yerine, süt ve meyve suyu tüketimine özendirilmeleri icin aileleri uyariyor.

  Mayo Clinic Beslenme Direktörü Dr. Jennifer K. Nelson, kilo aliminda yenen gida miktari kadar alinan kalorilerin de önemli olduguna dikkat cekiyor. Bos kaloriler iceren "soft" iceceklerin tüketiciler icin ek seker kaynagi olduguna dikkat ceken Nelson, su uyarilarda bulunuyor:

  "Bu ek kaloriler cesitli aktiviteler ile yakilmadigi takdirde, bir yil kizlarda 7, erkeklerde ise 12 istenmeyen kiloya neden olur. Asitli iceceklerin diger bir zarari da aclik hissini gidermemesi ve kisileri baska seyler yemeye yöneltmesidir, bu da elbette alinan yeni kaloriler anlamina gelir. Aileler de cocuklarin yiyecek miktari ve kalitesine dikkat etmeli, bu icecekler yerine saglık icin yararli besinler iceren süt ve meyve suyu tüketimi konusunda cocuklari uyarmalidir."
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Asitli Icecek Ve Cocuklar

  Reklam  Çocukların çok sevdikleri ama asla faydalı olmayan bi rçecek türü olan asitli içeceklerin fazla şeker içermeleri ve bağımlılık yapmaları onların sağlıklarını bozmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi