Cüceler İle Ayakkabıcı (masallar)

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Çocuk Masalları Bölümünden Cüceler İle Ayakkabıcı (masallar) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Cüceler İle Ayakkabıcı (masallar)

  Reklam  Cüceler İle Ayakkabıcı (masallar)

  Forum Alev
  Bir zamanlar bir ayakkabıcı varmış.Çalışkan ve dürüst biradammış.Ama bir gün öyle yoksul düşmüşki,elinde bir çift ayakkabı yapacak kadar deriden başka bir şeyi kalmamış.Adam cağız bu deriyi akşamdan kesip hazırlamış.
  Niyeti ertesi gün erkenden kalkıp ayakkabı yapmakmış.Dürüst bir insan olduğu için huzurla yatağına yatıp uykuya dalmakmış.Sabah olunca kalkmış,duasını ettikten sonra tam işe koyulacağı sırada ne görsün!

  Bir çift ayakkabı dikilip hazırlanmış,tezgahın üzerinde duruyor.Öyle şaşırmış öyle şaşırmışki ne diyeceğini bilememiş.Ayakkabıları eline alıp iyice incelemiş.
  Ayakkabı Öyle ustalıkla yapılmışki hiçbir
  yrinde bir kusur bulamamış.
  tam osırada içeriye bir müşteri girmiş.ayakkabıları çok beğenmiş.bu yüzdendeğerinin üzerinde bir para ödeyerekayakkabıları satın almış.ayakkabıcı da bu parayla,2 çift ayakkabıya yetecek kadar deri alabilmiş.

  Adamcağız akşamdan yine derileri ksip hazırlamış.Sabah kalktığında yep yeni bir güçle işine başlamak istiyormuş.Ama bir şey yapmasına gerek kalmamış.Çünkü sabah uyandığında ayakkabılar yine hazırmış.Müşterilerde gelmekte gecikmemişler.Ayakkabıcıya okadar çok para vermişler ki,adam bu sefer 4 çift ayakkabıya yetecek kadar deri almış.sabah kalktığında yine 4 çift ayakkabıyı hazır bulmuş.Her gün bu böyle sürüp gitmiş.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Cüceler İle Ayakkabıcı (masallar)

  Reklam  çok güzel değilmiş ve mal mal olmuş:) 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel :D :D+ Yorum Gönder
cüceler ile ilgili masal,  cücelerle ilgili masallar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi